Vypadávání vlasů z hormonálních příčin

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.18 19:45
Vypadávání vlasů z hormonálních příčin

Ahoj, promiňte, že zase zakládám téma, kterých je tady už několik. Když jsem je pročítala, tak v nich nebyla odpověď na moji otázku.
Můžete prosím poradit, který hormon nebo lépe řečeno jeho přemíra či nedostatek způsobuje u žen vypadávání vlasů? A který hormon způsobuje v těhotenství rychlý růst a velkou hustotu vlasů?
Děkuji.

Reakce:

LaPaloma
Ukecaná baba ;) 2023 příspěvků 12.09.18 19:48

progesteron v těhotenství kvalitě pomáhá

později nerovnováha mezi estrogenem a progesteronem může způsobit masivní vypadávání vlasů
někde jsem našla, že poměr estrogenu a progesteronu je 4:1, můžeš se nechat přeměřit, ale pro konkrétní hodnoty poměrů si raději projdi internet, nevím, zda si to pamatuji dobře

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.18 19:59
@LaPaloma píše:
progesteron v těhotenství kvalitě pomáhápozději nerovnováha mezi estrogenem a progesteronem může způsobit masivní vypadávání vlasů
někde jsem našla, že poměr estrogenu a progesteronu je 4:1, můžeš se nechat přeměřit, ale pro konkrétní hodnoty poměrů si raději projdi internet, nevím, zda si to pamatuji dobře

Děkuji :) …,myslela jsem, že to nějaký ten těhotenský hormon, protože během těhotenství jsem měla hodně husté vlasy. Takže ten mužský estrogen, pokud je ho přemíra, tak způsobuje vypadávání vlasů?

LaPaloma
Ukecaná baba ;) 2023 příspěvků 12.09.18 21:26
@Anonymní píše:
Děkuji :) …,myslela jsem, že to nějaký ten těhotenský hormon, protože během těhotenství jsem měla hodně husté vlasy. Takže ten mužský estrogen, pokud je ho přemíra, tak způsobuje vypadávání vlasů?

mužský je hlavně testosteron (ale ženy ho trochu mají taky)

estrogen a progesteron jsou ženské hormony (ale muži je mají do určité míry taky, tedy hlavně estrogen - když jsou tlustí v oblasti břicha a boků - to je estrogenový typ obezity, přibývá jim estrogen, ubývá testosteron… )

u žen prý musí být správný poměr mezi estrogenem a progesteronem
mně taky padaly vlasy, tak jsem se snažila něco načíst, ale v podstatě lze jen brát selen, zinek, biotin … atd. a prověřit, zda je to štítnou žlázou nebo hormonálním profilem těchto ženských hormonů
nevím, jak moc se s tím dá udělat, je to na obvoďáka na testy na štítnou žlázu, když nic, tak gynekolog - co hormony, když nic, tak dermatolog - zda není něco jiného třeba s kůží … já nevím

mně už se to zlepšilo, ale dala jsem si výrazněji zkrátit vlasy, měla jsem asi posledních 40 let pod ramena, tak aby si hlava odpočinula

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 20:49
@LaPaloma píše:
mužský je hlavně testosteron (ale ženy ho trochu mají taky)

estrogen a progesteron jsou ženské hormony (ale muži je mají do určité míry taky, tedy hlavně estrogen - když jsou tlustí v oblasti břicha a boků - to je estrogenový typ obezity, přibývá jim estrogen, ubývá testosteron… )

u žen prý musí být správný poměr mezi estrogenem a progesteronem
mně taky padaly vlasy, tak jsem se snažila něco načíst, ale v podstatě lze jen brát selen, zinek, biotin … atd. a prověřit, zda je to štítnou žlázou nebo hormonálním profilem těchto ženských hormonů
nevím, jak moc se s tím dá udělat, je to na obvoďáka na testy na štítnou žlázu, když nic, tak gynekolog - co hormony, když nic, tak dermatolog - zda není něco jiného třeba s kůží … já nevím

mně už se to zlepšilo, ale dala jsem si výrazněji zkrátit vlasy, měla jsem asi posledních 40 let pod ramena, tak aby si hlava odpočinula

Děkuji moc. Něco takového řeším. Dávají mi belohair, ale nezabírá to. V těhotenství jsem měla tak husté vlasy jako nikdy v životě, proto nechápu, že po porodu taková změna a to dlouhodobě.Byla jsem i na těch testech na štítnou žlázu, ale mám ji v pořádku. Zkusím ještě za tím gynekologem. Ale mám pocit,že ta kožařka mi dělala test i na hormony,takže jsem je měla v pořádku. Nevím opravdu, čím to je :roll:

LaPaloma
Ukecaná baba ;) 2023 příspěvků 13.09.18 22:44
@Anonymní píše:
Děkuji moc. Něco takového řeším. Dávají mi belohair, ale nezabírá to. V těhotenství jsem měla tak husté vlasy jako nikdy v životě, proto nechápu, že po porodu taková změna a to dlouhodobě.Byla jsem i na těch testech na štítnou žlázu, ale mám ji v pořádku. Zkusím ještě za tím gynekologem. Ale mám pocit,že ta kožařka mi dělala test i na hormony,takže jsem je měla v pořádku. Nevím opravdu, čím to je :roll:

Jestli je to po porodu, tak to se zřejmě spraví. Kožní pozná, zda jde o úbytek vlasových kořínků - to by bylo jednoznačně hormonální a nevratné.
Ale vypadání vlasů po porodu je dost časté. Je to hormonální převrat v těle, a každá reaguje jinak.
Já po vysazení kojení užívala tabletu geriavitu pharmaton. Zdálo se mi to pak lepší.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.09.18 20:17
@LaPaloma píše:
Jestli je to po porodu, tak to se zřejmě spraví. Kožní pozná, zda jde o úbytek vlasových kořínků - to by bylo jednoznačně hormonální a nevratné.
Ale vypadání vlasů po porodu je dost časté. Je to hormonální převrat v těle, a každá reaguje jinak.
Já po vysazení kojení užívala tabletu geriavitu pharmaton. Zdálo se mi to pak lepší.

Píšu SZ.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Bratr Václava Neckáře: Skladatele dnes nikdo nechce, to nejlepší už bylo složeno

Přestože víc se mluví o jeho bratrovi, herci a zpěvákovi Václavu Neckářovi... číst dále >

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >