Vypalování bradavice - jak dlouho se to hojí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lily2019
Nováček 2 příspěvky 21.05.19 08:42
Vypalování bradavice - jak dlouho se to hojí?

Dobrý den, máte někdo zkušenosti, po vypálení bradavic na plosce nohy (tam kde se naslapuje pod palcem), jak dlouho se to hojí? po vypálení mám jet za 14 dní na hory a máme tam chodit na výlety. Bude to možné?

Reakce:
blueberryx
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 21.05.19 09:00

@Lily2019 tak hlavně na vypalování se chodí každých 14 dnů dokud úplně nezmizí. Mezitím musíš naparovat a tu bradavici vystřihovat. Dusík sám o sobě takovou bradavici nezničí. Ale to jistě od lékaře vis

Petule030
Kelišová 5884 příspěvků 21.05.19 09:07

@blueberryx Bradavice se vystřihovat nemá, hrozí roznesení! 8o
@Lily2019 Záleží, jak velký puchýř se ti udělal. Co si tak vzpomínám, tak jsem si „pomáhala“ tím, že jsem puchýř propíchla jehlou, až ta kůže nebyla citlivá, a potom odstřihla tu starou kůži, až pod ní byla nová. Ale teda to se taky asi moc nemá. :oops: Nicméně to mohlo trvat tak týden? Přesně fakt nevím, po dvou týdnech už snad byla nová kůže hodná k chození. Pokud z toho máš strach, zalep si ji potom ještě náplastí.

mi.anetka
Kecalka 423 příspěvků 21.05.19 09:07

Co si pamatuju, je už to teda řadu let, ale bylo to nepříjemný na chůzi tak 3 dny, ne bolavé ale prostě nepříjemné, pak už naprosto v pohodě.

blueberryx
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 21.05.19 09:10
@blueberryx píše:
@Lily2019 tak hlavně na vypalování se chodí každých 14 dnů dokud úplně nezmizí. Mezitím musíš naparovat a tu bradavici vystřihovat. Dusík sám o sobě takovou bradavici nezničí. Ale to jistě od lékaře vis

Naše kožní vždy všem říkala, že puchýř naparit a vystříhat. Bavíme se o hlubokých Bradavicích na plošce. Nůžky samozřejmě desinfikovat

Jolynka
Extra třída :D 13648 příspěvků 21.05.19 09:18

Já teda dceři vypalovala bradavice doma sama, v lékárně prodávají dusík ve spreji a žádné puchýře neměla, bradavic jsme se zbavily krásně.

Před tím jsme byly na vypalování na kožním, puchýře měla strašný, že jsem ji z ordinace musela odnést, nebyla schopna si vůbec stoupnout, takže po druhém takovém mučení, jsem říkala, že už tam víc krát nejdeme.

blueberryx
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 21.05.19 09:25

Já tam pracovala rok a když si je dcera přinesla z plavecaku, tak bych ji tam vzala jen pres mou mrtvolu. Měla jich hodně a velké, nakonec jsme zvládli bezbolestné za pomoci kolodia a homeopatik.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.19 13:38

Měla jsem nedávno bradavici na prstě ruky a vypálení dusíkem nepomohlo. Udělal se mi obrovský puchýř, ten jsem měla odstříhnout, pod tím díra do masa, hojilo se to blbě. No ale říkala jsem si, aspoň mám pokoj - jenže za pár měsíců bradavice zpátky.
Vyzkoušela jsem na to česnek, i když jsem hodně pochybovala o tom, že to pomůže - a fakt to pomohlo!!! Vystříhla jsem si do náplasti dírku, přelepila jsem to přes bradavici (aby ten česnek působil jen tam a ne na zdravou kůži), na to dala plátek česneku a zalepila. Vždycky na noc. Pak začala kůže bělat, já ji odstřihávala, co to šlo a dávala dál na noc česnek. Asi po týdnu se to najednou „vylouplo“, prostě při postupném odstříhávání to najednou celé vypadlo. Od té doby mám klid. Tenhle recept jsem našla na netu a paní to aplikovala na bradavice na chodidlech, takže tam to asi bude fungovat taky.

yarenka777
Kecalka 240 příspěvků 21.05.19 15:05
@blueberryx píše:
Já tam pracovala rok a když si je dcera přinesla z plavecaku, tak bych ji tam vzala jen pres mou mrtvolu. Měla jich hodně a velké, nakonec jsme zvládli bezbolestné za pomoci kolodia a homeopatik.

Jojo, přesně tak. Kolodium forte je zázrak. Zkusila jsem ho použít i na mykozu pod nehtem. Vždy jsem aplikovala tyčinkou pod nehet každý večer. Až se kus kůže odloupl, zakapávala jsem tak dlouho, až jsem se dostala k ložisku plísně pod nehtem. Chce to trpělivost, procedura nebolí a hlavně se nemusí ztrhávat nehet.

Váš příspěvek
Reklama