Vypalování fotek

1665
17.7.13 07:10

Vypalování fotek

Ahoj holky, mám v pc hromadu fotek a tak jsem se rozhodla to dneska všechno vypálit na DVD.Ale protože jsem technikou žena nedotčená :oops: chtěla jsem se zeptat na pár věcí.

1. když mám fotky rozdělené ve složkách jestli to jde i ve složkách vypálit na DVD a jestli to pak jde i nějak prohlížet

2)když mám třeba narozeniny 1,2,3 v jakém pořadí to mám na to DVD ukládat aby to šlo chronologicky za sebou?
Já vim, že to jsou fakt stupidní otázky :lol: ale budu rády, když mi to trochu ujasníte

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

288
17.7.13 07:31

1. ANO - vypálí se to na DVD i se složkami ve kterých jsou fotky uložené v PC
2. Tak jak si to vkládáte (vypalujete) na disk, tak tak to tam budete mít tzn. když označíte 1. narozeniny2, narozeniny3,narozeniny1 tak takto budou složky na DVD (alespoň u mě to tak funguje)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3607
17.7.13 07:51

Lepsi nez DVD je koupit si externi disk a fotky zalohovat tam. DVD neni prave vhodne medium, kde fotky vydrzi vecnost. Ja radsi vsechny fotky sypu na externi disk, ktery si pro jistotu jeste nechavam zalohovat. Nejednou se mi totiz stalo, ze CD ci DVD jsem uz treba po roce neprecetla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
225
17.7.13 10:41
@michee píše:
Lepsi nez DVD je koupit si externi disk a fotky zalohovat tam. DVD neni prave vhodne medium, kde fotky vydrzi vecnost. Ja radsi vsechny fotky sypu na externi disk, ktery si pro jistotu jeste nechavam zalohovat. Nejednou se mi totiz stalo, ze CD ci DVD jsem uz treba po roce neprecetla.

Myslím si, že je lepší udělat obojí. Ono u toho externího disku je totiž mnohem větší riziko, že dnes tam dáš fotky a zítra bude po nich - ať už to je vir nebo nějaký zkrat v zařízení.
Jinak ja jsem neměla s CD i DVD nikdy problém, a to některé mám i 15 let (většina z nich jsou verbatinky nebo nejobyčenější a nejlevnější varianty). Nechovám se k nim hezky, jsou poškrábaný, měsíc mi leží, bez obalu, na stole, kde svítí sluníčko, přesto všechno stále fungují. Spíš bych ti doporučila, aby sis po vypálení zkontrolova čtení z disku (tzn. otevřít v pc, projít pár fotek, zkusit ho v dvd mechanice k tv atd.). Občas se stane, že při vypalování se stane chyba (softwarová nebo vada disku).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3607
17.7.13 18:49

@Bobo87 proto je dobre mit externi diskove pole, ktere bezi na linuxech a tam je riziko viru nula nula nic ;-) ale je to kazdyho vec, CD a DVD jsem jednu dobu taky mela, ale pro hledani je lepsi to mit vsechno na jednom miste, nez hledat ten pravy kotouc :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama