Vypije míň pokračujícího UM

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.06.19 01:04
Vypije míň pokračujícího UM

Prosím o radu, malé jsme cca před týdnem nasadili Sunar Complex 2, předtím měla Sunar Complex 1 a ten snášela dobře. Není velky jedlík a nikdy nebyla, má půl roku a váží cca 6kg. Pije v průměru cca 800-850ml/den + průměrně cca 30g příkrmu na oběd (dáváme příkrm měsíc a půl, zatím dáváme jen zeleninu a začali jsme přidávat maso), poté se ještě dopiji UM. Krmíme pořád co 2,5-4h cca 7× denně, naposledy dávám o půlnoci, pak spinkame do rána většinou tak do 7h. Mícháme ji vždy 170ml mléka, u Sunaru 1 si kolikrát tuto 170 vypila celou. Po noci vždy, pak někdy po příkrmu nebo některou dávku odpoledne a většinou i v noci před spinkánim. Ostatní krmení vypila jen zřídka kdy pod 100ml. Teď se stává, že nám celou lahvičku nevypije ani po noční spící pauze, někdy jsem ráda že některé krmení vypije aspoň 60, většinou si dá 100ml a někdy když ji dám v polospanku, tak se podaří teda vypít i skoro celou lahvičku.
Stalo se Vám to také někomu? Je možné že to je tím pokračujícím mlékem? Že by ji víc zasytilo?
Pak je tady ještě možnost, že by jí mohly růst zoubky a bolely ji dásně (mažeme calgelem), ale zatím žádný na obzoru.. nebo ji nějak nesedí příkrmy a nebo ty horka teď. Každopádně už nevím co s ní.. Zatím nějak nechce ani vodu, tak mám kolikrát strach v těch vedrech, když nechce jíst, aby nebyla dehydrovaná :(

Reakce:
Kostroma
Kecalka 336 příspěvků 07.06.19 05:26

My jedeme taky na Sunaru a stridaji se takova obdobi, kdy jednou pije mliko uplne rad a dost, pak zas najednou skoro nechce. Tyden zpet vypil tak maximalne 50, ted tam lupne 200 jako nic. Kdyz se chystaly vyklubat ty prvni horni dva zuby, tak vic nez tyden nevzal lahev ani do pusy, mliko nechtel ani studene, ani teple ani vlazne, v podstate ani nejedl, jen obcas rozmackany banan, ale jinak nevim z ceho byl ziv. Preslo to asi tak po tom tydnu a najednou zacal bastit i pit. Ja uz jsem vzdala koumani proc tomu tak je, vzdy je to proste takove kratke obdobi, kdy je najednou neco jinak. Jestli je holcicka jinak v pohode a cila, tak se nebojte. Ona zase pit zacne, uvidite ze jo :) Ponoukala bych ji casto vodu, klidne zkuste ruzne lahve nebo z hrnicku. Jinak nemam pocit, ze by mela vliv zmena sunaru z 1 na 2, ani potom z 2 na 3, tim to snad nebude.

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 07.06.19 08:13

A proč už nezkusite nějaké jiné jídlo než mliko? Třeba mléčnou kaši k snídani… syn je taky na um a od půl roku nechtěl pít mliko vůbec, jenom v noci. Každopádně to tak bývá…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.06.19 08:52
@Kostroma píše:
My jedeme taky na Sunaru a stridaji se takova obdobi, kdy jednou pije mliko uplne rad a dost, pak zas najednou skoro nechce. Tyden zpet vypil tak maximalne 50, ted tam lupne 200 jako nic. Kdyz se chystaly vyklubat ty prvni horni dva zuby, tak vic nez tyden nevzal lahev ani do pusy, mliko nechtel ani studene, ani teple ani vlazne, v podstate ani nejedl, jen obcas rozmackany banan, ale jinak nevim z ceho byl ziv. Preslo to asi tak po tom tydnu a najednou zacal bastit i pit. Ja uz jsem vzdala koumani proc tomu tak je, vzdy je to proste takove kratke obdobi, kdy je najednou neco jinak. Jestli je holcicka jinak v pohode a cila, tak se nebojte. Ona zase pit zacne, uvidite ze jo :) Ponoukala bych ji casto vodu, klidne zkuste ruzne lahve nebo z hrnicku. Jinak nemam pocit, ze by mela vliv zmena sunaru z 1 na 2, ani potom z 2 na 3, tim to snad nebude.

Děkuji, snad to období brzy přejde i u nás :think: asi to vypadá taky na ty zoubky, kolikrát začne z ničeho nic plakat a po natření se trochu uklidnila. Po mlíčku se kolikrát sápe, jde vidět, že má chudina už i hlad, Ole cucne, odtrhne se od lahve, cucne, odtrhne se :( pak ji krmím po lžičkách, ať má v sobě aspoň něco nebo přes stříkačku nebo v tom spánku :(
Vodu jsem zkoušela z láhve, ze kterého pije mléko, z učícího hrnku vše si akorát žužlá, bere to spíš jako kousatko :D pak dám aspoň pár lžiček, ale většinu vyplivne.
Myslíte že zkusit třeba ovocný čajík (fenyklový u nás taky neuspěl), ale často slysivam, že když si zvykne na čajík, tak už nebude chtít čistou vodu, tak nevím.
Malá jinak vypadá v pořádku, většinu času se směje a občas teda začne z ničeho nic plakat..ale většinou stačí nějak rozptýlit, nevím, mám furt podezření na ty zuby :lol: Akorát se bojím, aby nezačala hubnout, čeká nás kontrola a naše Dr vše strašně hroti, je moc opatrná a vše podle tabulek..od začátku strašně řešila přibírání malé, podle ní přibírala málo až jsme z toho přestali kojit a pak ještě byli odesláni na týden do nemocnice, kde jsme zjistili, že je to ok :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.06.19 09:00
@Verurizeckova píše:
A proč už nezkusite nějaké jiné jídlo než mliko? Třeba mléčnou kaši k snídani… syn je taky na um a od půl roku nechtěl pít mliko vůbec, jenom v noci. Každopádně to tak bývá…

Protože zavádíme příkrmy postupně..ještě donedávna jsme hodně trpěli na bolesti bříška, zeleniny si zatím taky moc nepopapa a nechci ji rvát všechno najednou, budu ráda když si zatím trochu víc zvykne na tu zeleninu a maso a začne si trochu přidávat dávky, zatím sní tak 30g. Přijde mi, že si na vše trošičku dýl zvyká, možná i tím, že je předčasně narozená. :nevim:

Kostroma
Kecalka 336 příspěvků 07.06.19 11:26
@Anonymní píše:
Děkuji, snad to období brzy přejde i u nás :think: asi to vypadá taky na ty zoubky, kolikrát začne z ničeho nic plakat a po natření se trochu uklidnila. Po mlíčku se kolikrát sápe, jde vidět, že má chudina už i hlad, Ole cucne, odtrhne se od lahve, cucne, odtrhne se :( pak ji krmím po lžičkách, ať má v sobě aspoň něco nebo přes stříkačku nebo v tom spánku :(
Vodu jsem zkoušela z láhve, ze kterého pije mléko, z učícího hrnku vše si akorát žužlá, bere to spíš jako kousatko :D pak dám aspoň pár lžiček, ale většinu vyplivne.
Myslíte že zkusit třeba ovocný čajík (fenyklový u nás taky neuspěl), ale často slysivam, že když si zvykne na čajík, tak už nebude chtít čistou vodu, tak nevím.
Malá jinak vypadá v pořádku, většinu času se směje a občas teda začne z ničeho nic plakat..ale většinou stačí nějak rozptýlit, nevím, mám furt podezření na ty zuby :lol: Akorát se bojím, aby nezačala hubnout, čeká nás kontrola a naše Dr vše strašně hroti, je moc opatrná a vše podle tabulek..od začátku strašně řešila přibírání malé, podle ní přibírala málo až jsme z toho přestali kojit a pak ještě byli odesláni na týden do nemocnice, kde jsme zjistili, že je to ok :zed:

No takhle to bylo presne i u nas, byl v pohode a najednou se znicehoznic rozplakal a rval si vsechno do pusy, slintal u toho jak doga…a sup a zoubek vykouknul a byl klid. Klid do dalsiho zubu :D ovocny cajik jsem zkusila taky obcas dat, kdyz uz jsem byla nervozni z toho jak vubec nic nepil, tak to si cucnul, vodu pak pil a porad pije v pohode, to nemelo na nic vliv, i kdyz se to tak rika no. Ja asi nejsem extra dobrej radce, zacinala jsem s rozvarenym jablkem a bananem, taky to nemelo vliv, ji normalne vsechno. V tom pribirani a vaze se moc neorientuju, ale nejak moc snad ubrat na vaze behem par dni nemuze, nevim…vytrvejte a zkousejte, prejde to :) me prijde ze kdyz je s tim miminem neco poprve, tak to clovek dost proziva a boji se, a pak kdyz je to znova, tak uz to tak nejak plyne lip…tam vam preju at je zub rychle venku a kontrolu mate v poradku!

Váš příspěvek
Reklama