Výpis ze zdravotní dokumentace co nejrychleji

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
14
30.5.22 20:37

Výpis ze zdravotní dokumentace co nejrychleji

Dobrý den, potrebuji co nejrychleji nastoupit do nového zaměstnání, ale jsem v novém městě a svého praktického doktora respektivě dětského lékaře mám daleko a potrebuji si najít teda praktika který by mi co nejrychleji poskytl kopii zdravotní dokumentace pro zaměstnavatele. Jak dlouho to může trvat když se přihlásím u nového praktika? Neznáte v Praze kdekoliv doktora který mě hned veme a výpis poskytne? Nebo jak to funguje :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8391
30.5.22 20:41
@Lowewolf96 píše:
Dobrý den, potrebuji co nejrychleji nastoupit do nového zaměstnání, ale jsem v novém městě a svého praktického doktora respektivě dětského lékaře mám daleko a potrebuji si najít teda praktika který by mi co nejrychleji poskytl kopii zdravotní dokumentace pro zaměstnavatele. Jak dlouho to může trvat když se přihlásím u nového praktika? Neznáte v Praze kdekoliv doktora který mě hned veme a výpis poskytne? Nebo jak to funguje :nevim:

asi těžko vám výpis poskytne, když o vás naprosto nic neví

výpis by měl udělat ten stávající doktor, který vás zná

nejde o život, takže žádné " výpis okamžitě" neexistuje, zažádejte si u stávajícího

:nevim:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30003
30.5.22 20:59

Rychle se ani pes nevy.sere.
Si zarid výpis u stávajícího. U nás stačí zavolat a připraví Ti ho, jen si ho člověk vyzvedne proti prachům ve dveřích

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83636
30.5.22 21:15
@Svistice píše:
Rychle se ani pes nevy.sere.
Si zarid výpis u stávajícího. U nás stačí zavolat a připraví Ti ho, jen si ho člověk vyzvedne proti prachům ve dveřích

Asi tak, me ho moje tedy doktorka udelala na pockani, ale asi tak trochu z toho duvodu, ze jsem nechutně zdrava a mela jsem tam asi 4 radky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
296
30.5.22 21:18

S novým doktorem to rychle zcela určitě nebude. Ten tě zaregistruje, potom si požádá u tvého předchozího o tvou dokumentaci. Starý doktor to pošle (a nějak extra spěchat nebude) a pak teprve můžeš žádat u nového. To bude otázka víc jak pár dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
382
30.5.22 21:20

Nejlepší bude si výpis zařídit u stávajícího praktika. Jednak při přeregistraci má starý doktor 30 dní lhůtu k dodání podkladů (výpisu + ev. kopie některých lékařských zpráv a výsledků) druhému doktorovi. A zadruhé i normálně je zákonná lhůta pro doktora 10 pracovních dní od podání žádosti o výpis. To, že se já sama výpis u již registrovaných snažím připravit během jednoho, max dvou dnů, je jen moje dobrá vůle.
A bez podkladů od předchozího praktika je rizikové pro nového praktika výpis udělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3560
30.5.22 21:56

:lol: :lol: takhle to fakt nefunguje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.7.22 20:28

Obnovují diskuzi

Ahojte, nevíte, jestli mají běžně zaměstnanci nemocnic přístup do dokumentace pacienta, i když není pacientem jeho oddělení? Jsem těhotná, sestra pracuje v krajské nemocnici na úplně jiném oddělení, kdyby znala mé rodné číslo, nebo jeho část, mohla by se podívat do mé karty?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.7.22 20:33
@Anonymní píše:
Ahojte, nevíte, jestli mají běžně zaměstnanci nemocnic přístup do dokumentace pacienta, i když není pacientem jeho oddělení? Jsem těhotná, sestra pracuje v krajské nemocnici na úplně jiném oddělení, kdyby znala mé rodné číslo, nebo jeho část, mohla by se podívat do mé karty?

Záleží na tom, co sestra dělá. I lékaři se nemůžou podívat do dokumentace, která nesouvisí s jejich zaměřením/ odd. Sestra už vůbec! Po nahlédnutí zůstává digitální stopa a můžou z toho být min. kázeňské postihy!

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.7.22 20:39

Děkuji za reakci. Pracuje jako fyzioterapeut, takže opravdu mimo obor :) tak snad nekouká :D

• Citovat
  • Nahlásit
37336
5.7.22 20:42

Když jdu na pohotovost do nemocnice, ať se sebou nebo dítětem, podle rodného čísla vyjedou všechny lékařské zprávy ze všech oddělení nemocnice. Cokoliv si můžou stáhnout. Stejně tak v ambulanci nemocnice, třeba na ORL.

Jaká jsou ale vnitřní pravidla, kdo a za jakých podmínek může nahlížet, to nevím. Myslím si ale, že k soukromým účelům se nahlížet nesmí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29714
5.7.22 20:43
@Anonymní píše:
Ahojte, nevíte, jestli mají běžně zaměstnanci nemocnic přístup do dokumentace pacienta, i když není pacientem jeho oddělení? Jsem těhotná, sestra pracuje v krajské nemocnici na úplně jiném oddělení, kdyby znala mé rodné číslo, nebo jeho část, mohla by se podívat do mé karty?

Mohla pokud je to stejná nemocnice :D ségra mi běžně kouká na výsledky z jiných oddělení (teda po tom, co jí o to požádám, abych si třeba nemusela volat), ale stačí znát RČ a dostane se na kohokoliv).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.7.22 20:43
@Anonymní píše:
Děkuji za reakci. Pracuje jako fyzioterapeut, takže opravdu mimo obor :) tak snad nekouká :D

Tak tam jsou kompetence omezené hodně, víc než u sester.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.7.22 20:46
@Kriss Tina píše:
Mohla pokud je to stejná nemocnice :D ségra mi běžně kouká na výsledky z jiných oddělení (teda po tom, co jí o to požádám, abych si třeba nemusela volat), ale stačí znát RČ a dostane se na kohokoliv).

Sestry by mohly vidět jen čerstvé výsledky, jinak musí využít nějakého doktora k přihlášení. Jinak je to teda megaprůšvih, jestli to nemají zabezpečené, radši nepiš nemocnici!!! Je to fakt průšvih!!

• Citovat
  • Nahlásit
29714
5.7.22 20:47
@Anonymní píše:
Sestry by mohly vidět jen čerstvé výsledky, jinak musí využít nějakého doktora k přihlášení. Jinak je to teda megaprůšvih, jestli to nemají zabezpečené, radši nepiš nemocnici!!! Je to fakt průšvih!!

Jo předtím to nebylo omezené, teď je vidět kdo na co kouka. Kolikrát ale prostě poprosí doktora, že chce kouknout někomu z rodiny na výsledky a dostane se do toho bez problémů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat