Výpis ze zdravotní dokumentace v době pracovní neschopnosti

3
8.2.20 11:05

Výpis ze zdravotní dokumentace v době pracovní neschopnosti.

Dobrý den. Prosím o radu.. U nynějšího zaměstnavatele mi běží dvouměsíční výpovědní doba, která končí 31. 3. Od 1.4. nastupuju do nového zaměstnání..Momentálně jsem na neschopence, která bude trvat pravděpodobně do 31. 3. Problém je ten, že nový zaměstnavatel chce koncem března výpis ze zdravotní dokumentace, ale doktor mi ho vydá až po ukončení pracovní neschopnosti. Nestihnu tak dodat výpis a s tím spojenou vstupní prohlídku tak, abych mohla 1.4. nastoupit do nového zaměstnání..Asi by to šlo udělat tak, že bych si 31. 3. vzala výpis od mého obvodního, poté 1. 4. donesla do nového zaměstnání. Jenže..tak by mi lítali minimálně 2 dny, kde nejsem nikde vedená.. Napadá někoho jak tuto situaci řešit? Všem předem děkuji za rady..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17917
8.2.20 11:07

Proč to ten obvodní chce dát až po neschopence?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
8.2.20 11:12

Protože tvrdí, že se vystavuje až po ukončení pracovní neschopnosti..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3243
8.2.20 11:30

@Alisa2 je zajimave, jak se den pred nastupem do nove prace zazracne uzdravite :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70603
8.2.20 11:56
@Cenarius píše:
@Alisa2 je zajimave, jak se den pred nastupem do nove prace zazracne uzdravite :D

A jak vi mesic a neco predem, kdy se uzdravi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11897
8.2.20 12:10

31.1. je pracovní den. Takže si zajdi za lékařem, ukonči k onomu dni neschopenku a nech si udělat ten výpis.

Jinak tedy ten výpis nepředáváš zaměstnavateli, ale lékaři co ti bude dělat vstupní prohlídku - zaměstnavatel na ta data z dokumentace nemá nárok. Takže pokud onu vstupní prohlídku nemáš 1.4., potřebuješ ten výpis až na prohlídku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70603
8.2.20 12:13

@Ou No, pokud ma 1.4. nastupovat, tak tu prohlidku musi stihnout do konce března… Pokud tedy nenastupuje na odpolední. Ono by nejspis stacilo prestat se flakat na neschopence a hned by byl vypis drive.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11897
8.2.20 12:17

@j.a.n.i1 prohlídka musí být předem? To mám z toho, že dělám v samých flákačských kavárenských pozicícíh, vlastně vždycky jsme ji doplňovali tak nějak za běhu, pokud vůbec. :-D

Pak máš pravdu, pak se to dá řešit jedině ukončením neschopenky a buď vybráním dovolené, neplaceným volnem a nebo návratem do práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70603
8.2.20 12:36

@Ou Taky dělám na kavárenské pozici a nástup bez prohlídky nehrozil. A dokonce, pokud bych nestihla periodickou, tak buď musím žádat o neplacené volno nebo je to porušení mích pracovních povinností…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
8.2.20 12:41
@Ou píše:
31.1. je pracovní den. Takže si zajdi za lékařem, ukonči k onomu dni neschopenku a nech si udělat ten výpis.Jinak tedy ten výpis nepředáváš zaměstnavateli, ale lékaři co ti bude dělat vstupní prohlídku - zaměstnavatel na ta data z dokumentace nemá nárok. Takže pokud onu vstupní prohlídku nemáš 1.4., potřebuješ ten výpis až na prohlídku.

Děkuju za radu. Vím že výpis se dá jejich lékaři..Oni chtěli ten výpis a následnou vstupní prohlídku koncem března. Ukončila bych neschopenku ráda dříve, ale mám napsané rehabilitace a poslední končí právě toho 30. 3. Neschopenku mi doktor nechce ukončit dříve, než skončí rehabilitace. Dle toho jsem si taky hledala zaměstnání a toho 1.4. se mi to zdálo akorát. Jenže budu asi muset nastoupit o nějaký den později…Bude mi tam lítat 1 - 2 dny..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1651
8.2.20 12:45

Tak tu prohlidku bys mela mit pred nastupem do zamestnani a v PN ti to nikdo soudnej nepotvrdi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.2.20 12:47

Tak on doktor nemuze v dokumentaci uvest, ze jsi zdrava, kdyz jsi nemocna-v pn. Ukoncit pn lze na revers pred ukoncenim rehabilitace. Zdravotne pojistena budes za cely mesic i tak. U stupni prohlidky doktor pise-prace schopna/neschopna, v pn jsi prace neschpna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1457
8.2.20 13:21

@Alisa2
Záleží na tom, jak to máš s nemocí, to víš jen ty sama…
Ale pokud máš neschopenku naplánovanou přesně do konce výpovědní lhůty, bylo by lepší naplánovat zázračné uzdravení o 2 dny dřív, aby sis stihla vyřídit vstupní prohlídku… :nevim: 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama