Vyplacení manželky z hypotéky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.18 15:39
Vyplacení manželky z hypoteky

Ahoj, bral jsem si hypotéku před svatbou, v katastru díky tomu jsem jen ja. Po svadbe proběhl refinanc hypotéky v které už figuruje i manželka. Když ji budu muset vyplatit a pořizovací cena byla 1800000 a zbývá doplatit 1700000 tak má nárok na 50000kc? A když není majitel, tak má právo pouze na 50%tech splátek? Díky za nazory

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »
Reakce:

Lama Lama
Hvězda diskuse 49192 příspěvků 14.09.18 15:42
@Anonymní píše:
Ahoj, bral jsem si hypotéku před svatbou, v katastru díky tomu jsem jen ja. Po svadbe proběhl refinanc hypotéky v které už figuruje i manželka. Když ji budu muset vyplatit a pořizovací cena byla 1800000 a zbývá doplatit 1700000 tak má nárok na 50000kc? A když není majitel, tak má právo pouze na 50%tech splátek? Díky za nazory

Pritel vyplacel polovinu vsech splatek za manzelstvi vcerne uroku.hodnota nemovitosti nebo vyse dluhu se vubec neresila.

Sany80s
Kelišová 6572 příspěvků 14.09.18 15:42

Má nárok na půlku toho, co bylo zaplaceno po svatbě a v tom nejslušnějším případě ještě nějaké zhodnocení, pokud od té doby rostly ceny nemovitostí.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49192 příspěvků 14.09.18 15:44
@Sany80s píše:
Má nárok na půlku toho, co bylo zaplaceno po svatbě a v tom nejslušnějším případě ještě nějaké zhodnocení, pokud od té doby rostly ceny nemovitostí.

Zhodnoceni tezko, kdyz to neni v sjm.

Jaryn2
Nováček 6 příspěvků 14.09.18 15:49

Jde mě hlavně o nás případ, kdy jsem vlastníkem pouze já. Pokud jsou oba, tak bych to chápal. S těmi úroky mě to nějak nesedí. Díky za reakce.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.18 15:50

@Lama Lama právě to asi je v sjm.

klaraB
Ukecaná baba ;) 1487 příspěvků 14.09.18 15:53

přidám se s dotazem, čistě teoretickým. Jde aby si jeden z manželů vzal hypotéku a druhý o tom nevěděl? Nebo je vždy vyžadován souhlas druhého z manželů?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.18 15:56

@klaraB hypotéku si jeden vzít nemůže. Ale myslím že do 200000 vám půjčí bez manžela, že o tom ani nemusí vědět.

Modesta
Ukecaná baba ;) 1900 příspěvků 14.09.18 15:57

@klaraB

U hypotéky je to blbost, tam se vždy vyžaduje podpis druhého manžela. Ale pokud jde o nějakou půjčku, tam banky do nějaké výše (nevím, kolik přesně) souhlas druhého partnera nevyžadují. Nebankovní poskytovatelé půjček budou v těhle směrech ještě benevolentnější.

klaraB
Ukecaná baba ;) 1487 příspěvků 14.09.18 15:58

mě šlo čistě o tu hypotéku, děkuji za odpověď

Sany80s
Kelišová 6572 příspěvků 14.09.18 16:00
@Lama Lama píše:
Zhodnoceni tezko, kdyz to neni v sjm.

ty peníze, které do toho dali po svatbě ve sjm byly a technicky vzato je investovali do nemovitosti a ty peníze došly zhodnocení.
Už jsem s tímhle při podobných situacích zkušenost měla.
Hodně záleží na soudci, ale v mnohým případech to tak bylo.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.18 16:05

@Sany80s to je docela mazec. Když si vezmu, že jsem do nemovitostí při koupi 100 000kc vrazil, aby byl vůbec odhad těch 1,8 a dalo se v ní bydlet. (kuchyň, podlahy) to nikdo na vědomí nevezme?

terinka4444
Hvězda diskuse 67957 příspěvků 14.09.18 16:09
@Jaryn2 píše:
Jde mě hlavně o nás případ, kdy jsem vlastníkem pouze já. Pokud jsou oba, tak bych to chápal. S těmi úroky mě to nějak nesedí. Díky za reakce.

jako že bys jí dal 50.000 a sbohem šáteček? Ne, má nárok na vyplacení poloviny ze splátek zaplacených v manželství. A to samozřejmě i na polovinu úroků, protože i ty se platily z její poloviny.

terinka4444
Hvězda diskuse 67957 příspěvků 14.09.18 16:11
@Anonymní píše:
@Sany80s to je docela mazec. Když si vezmu, že jsem do nemovitostí při koupi 100 000kc vrazil, aby byl vůbec odhad těch 1,8 a dalo se v ní bydlet. (kuchyň, podlahy) to nikdo na vědomí nevezme?

jak nebere, to je přeci tvoje nemovitost, takže tvoje podlaha a tvoje kuchyň, ty sis jí koupil, takže jasně že odhad. Ona taky na tu nemovitost nemá nárok, ale každý měsíc odcházely na tu nemovitost peníze, na splácení té nemovitosti, a prostě polovina je její. Noc víc, nic míň, tvoje kuchyň a podlaha zůstává tobě.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.18 16:12

@terinka4444 takže ona mě dá 50 000kc tj. polovina investice v hotovosti, kterou sem dal na zařízení při koupi nemovitosti? A tím jsem zvedl hodnotu, v době, kdy jsme se neznali? ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Babiš promluvil o synovi i jeho cestě na Krym: Občanem Švýcarska je už 10 let!

Nedávná reportáž serveru Seznam Zprávy pořádně otřásla pozicí premiéra... číst dále >

Plekanec v Česku jí svědčí! Takhle to Lucii Šafářové ještě nikdy neslušelo

Je tomu více jak týden, co se hokejista Tomáš Plekanec (36) po dlouhých... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali.... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >