Vyplácení nemocenské sociálkou

Anonymní
19.5.16 16:08

Vyplácení nemocenské sociálkou

Ahojky maminy, chtěla bych se zeptat jak je to s vyplácením nemocenské. Manžel je od konce března na nemocenské. V dubnu dostal klasicky výplatu a teď v květnu mu z firmy přišli dva tisíce a ze sociálky ještě nic. Zhruba od 7.4. už mu to vlastně platí sociálka. No a dneska jsem se doslechla, že prý na to mají na to vyplacení až tři měsíce. Jakože ten duben mohou vyplatit až v srpnu, květen v září…Prostě, že ten člověk může ty tři měsíce zůstat bez peněz. Už jsem z toho docela na nervy, dle smlouvy musím mít v pondělí zaplacený nájem, já mám jen rodičák a peníze pořád nepřišli.
Nevíte tedy prosím někdo zda to opravdu může tak dlouho trvat? Protože pokud jo tak jsme v háji. Manžel je dva dny po operaci a dalších minimálně 6-8 týdnů na nemocenské bude. Díky moc

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3704
19.5.16 16:14

Zavolej na 571 811 081… urguj výplatu nemocenský… uvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
970
19.5.16 16:16

Nevím jestli to může tak dlouho, trvat, ale když sem se tam byla dotazovat a měla důvody proč na ně spěchám, poslali mi peníze ihned. Jen chtěli doplnit ještě nějaký papír, ale už se nepamatuju jestli z práce nebo od doktora.

Nejjednodušší se zeptat přímo na vaší pobočce v čem to vázne. My budeme jen a pouze teoretizovat :-) Jen tipuji, že splatnost za duben teprve bude - do 20.5.

Příspěvek upraven 19.05.16 v 16:17

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25215
19.5.16 16:16

Záleží kdy odevzal papír na peníze, zavolejte si na infolinku sociálky, tam nadiktujete rodné číslo a oni poví v jakej fázi to je…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
589
19.5.16 16:17

Nemají na to tři měsíce ale po obdržení dokladu od lékaře což je lístek na peníze který se dává zaměstnavateli a ten to posle na sociálku tak na to mají 30 dní než to dojde na ossz a pak se to posle na cssz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
339
19.5.16 16:17

Taky mám ten samý problém, mně sociálka platí od 5.4 a doted na účtu nic nemám :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
970
19.5.16 16:19

Jinak sama jsem při delší nemoci (po prvním papírování zaměstnavatele) nosila následné papírky ke konci měsíce na sociálku vždy sama…bych se nemusela ani dočkat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.16 16:23

No manžel dostal ke konci března ten růžový lístek, doma akorát dopsal číslo účtu a hned ten den ho posílal zaměstnavateli. Pak jinak už nic neposílal. Já se v tom právě nevyznám, nemám s tím zkušenost, ale v den nástupu nemocenské poslal ten modrý a pak týden na to dostal ten růžový jinak nic. Teď ke konci dubna už žádný lístek na peníze neposílal

• Citovat
  • Nahlásit
25215
19.5.16 16:28

Mš dr dávala koncem každýho měsíce novej lístek na peníze (ne ten růžovej, klasickej bílej papír) co sem odevzdala v práci a tam mi ho účetní poslala na socálku, jednou ho zapoměla odeslat a já dostala peníze asi o 2 týdny dýl…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3704
19.5.16 16:32

Musí odevzdat lístek na peníze vždycky před koncem měsíce pokud se nemýlím :think: bez toho ti nikdo nic nevyplatí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15329
19.5.16 16:37
@Anonymní píše:
No manžel dostal ke konci března ten růžový lístek, doma akorát dopsal číslo účtu a hned ten den ho posílal zaměstnavateli. Pak jinak už nic neposílal. Já se v tom právě nevyznám, nemám s tím zkušenost, ale v den nástupu nemocenské poslal ten modrý a pak týden na to dostal ten růžový jinak nic. Teď ke konci dubna už žádný lístek na peníze neposílal

pokud neodevzdal na začátku května lístek na peníze, což je doklad, že nemocenská trvá ještě na přelomu měsíce, tak mu žádné peníze nepřijdou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
589
19.5.16 16:38

Přesně modrej se dává při nástupu na nemocenskou, zlutej se nechává k lékaři a červenej je ukončení nemocenské.. Pokaždé ke. konci měsíce si musí pro lístek na peníze který odevzdá v práci a nebo si ho sám posle na sociálku pod kterou spada..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6479
19.5.16 17:23

Zítra zvedni telefon a volej majiteli bytu, vysvětli situaci a popros o posunutí výplatního termínu. Ale řeš to s předstihem, v pondělí už bude na omluvu trochu pozdě. A zaurguj tu výplatu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8115
19.5.16 18:03
@Anonymní píše:

Tak jestli si na konci dubna nevyzvednul lístek na peníze, tak je to jasné, že vám nic nepřišlo, nejdřív musí poslat lístek na peníze a pak budou peníze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6205
19.5.16 20:51

Já jen potvrzuji, že mně to chodí opravdu ty 2 měsíce zpětně.
Pro příklad - 10.5. mi přišla nemocenská za březen. Pak jsem marodila ještě 4 dny v dubnu a to pochopitelně už neposlali, to mi přijde v první polovině června. Nikdy mi to ještě nepřišlo dřív, než za ty 2 měsíce (ale taky jsem nikdy nezkoušela nijak urgovat)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat