Vyplácení peněz z dědictví

Anonymní
4.5.20 13:49

Vyplacení peněz z dědictví

Dobrý den.

Po rodičích jsem zdědila rodinný domek.
Dědické řízení již proběhlo a dům je můj. Mám ještě bratra, který se k dědickému řízení nedostavil, je nespolehlivý a má dluhy.
Musím ho vyplatit a jde o to, že mi řekl, že vzhledem k dluhům si nemůže založit bankovní účet, protože by o peníze přišel (kolik má dluhy nevím a myslím, že ani on sám).

Moje otázka tedy zní, jak mu mám peníze vyplatit? Jakým způsobem, když to přes banku nelze. Přece mu nedám něco přes milion korun v hotovosti, to snad ani nejde.

Hledala jsem různě internetu, ale nevím, jak se v této situaci zachovat. Budu se muset poradit s právníkem, ale zkouším tady, zda nemá někdo s podobnou věcí zkušenost a mohl by mi poradit.

Další věc je ta, že nevím, zda bych se neměla obrátit na nějakou instituci, když vím, že má dluhy, tak jestli by se neměly z toho jeho dědictví zaplatit. Aby mě pak někdo neosočil, že jsem mu dala peníze.

Budu ráda za každou radu.

Děkuji moc ;)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3671
4.5.20 13:51

Jestli si dům zdědila ty tak ho vyplácet snad nemusíš ne? Nebo to byla podmínka dědictví?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.5.20 13:53

@JancaS84 Rodiče to na nikoho nepřepsali ani nebyla závěť. Proběhlo dědické řízení. Já mám dům a bratr má dostat peníze, tak rozhodl soud.

• Nahlásit
  • Citovat
3671
4.5.20 13:58
@Anonymní píše:
@JancaS84 Rodiče to na nikoho nepřepsali ani nebyla závěť. Proběhlo dědické řízení. Já mám dům a bratr má dostat peníze, tak rozhodl soud.

Jo tak. Peníze mu můžeš dát i v hotovosti. Tebe nikdo nahanet nebude, to je jeho problém že má dluhy. Vždyť by si to ani nemusela vědět. Ale nech si samozřejmě podepsat, že si mu částku předala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4155
4.5.20 14:00

Urcite predavat nekde u notare a at to predani potvrdi. Jelikoz nejaky pochybny predavani smrdi umyslnym podvodem, ze zatajuje prijmy a okrada veritele. Na to bacha.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2718
4.5.20 14:01
@JancaS84 píše:
Jo tak. Peníze mu můžeš dát i v hotovosti. Tebe nikdo nahanet nebude, to je jeho problém že má dluhy. Vždyť by si to ani nemusela vědět. Ale nech si samozřejmě podepsat, že si mu částku předala.

Milion v hotovosti mu fakt dát rozhodně nemůžeš, přečti si laskavě zákon 254/2004.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
296
4.5.20 14:02

Nikdy jsem naštěstí nemusela řešit, ale poradila bych se s dobrým právníkem, jak správně peníze vyplatit. Jen pozor - pokud vím, tak je omezení max. částky pro platbu v hotovosti za jeden den pro jednu osobu - myslí, že to bylo kolem třista tisíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3671
4.5.20 14:14
@Zumpa píše:
Milion v hotovosti mu fakt dát rozhodně nemůžeš, přečti si laskavě zákon 254/2004.

Ano, vím o tom. Děkuji za milé připomenutí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16282
4.5.20 14:19

Brácha je dobře vyčůranej. Vyřeš to raději s právníkem. Pokud je v insolvenci nebo exekucích, tak tam jeho dědický podíl spadne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4155
4.5.20 14:40

Misto toho aby byl rad, ze prijde k penezum a muze podstatne nebo uplne zredukovat dluhy. Tak jen vymysli, jak veritele zase odrbat.

Ja bych mu to vyplatil na ucet a nic nevymyslel. A at si s tim dela co chce. Dluhy jsou jeho problem. Ne vas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15460
4.5.20 14:43
@Zumpa píše:

Ale můžeš, samozřejmě se to dá hotovostní formou snadno vyřešit.

Jen to nesmíš udělat jednorázově resp. v průběhu jednoho kalendářního dne … tj. stačí se domluvit na několika hotovostních splátkách.

Zakladatelko, hlavně pozor, vše si nechat potvrdit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.5.20 14:45

@Cenarius Jenže on bankovní účet nemá a je s ním hrozně těžká komunikace.
Ještě mě napadlo zaslat mu peníze přes Českou poštu, prostřednictvím pošt. poukázek.
A nebo předat u notáře, jenže on nebyl schopný se dostavit ani k dědickému řízení, tak nevím zda by tam přišel.
Je to strašné s ním. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
2538
4.5.20 14:46

Můžeš mít dle zákona u sebe myslím si že pod 400tisic? Leda že bys mu to dala po částech. Teď si nejsem jistá. Rozhodně jak už bylo zmíněno, penize nejlépe přes nějakou smlouvu, ověřenou u notáře. Co je tobě po jeho dluzích.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15255
4.5.20 14:52

Já bych peníze vložila do notářské úschovy, ať se s tím bratříček popere sám… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16282
4.5.20 14:52

@Janli :palec: rozhodně bych mu nedala do ruka žádnou hotovost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama