Vyplacení první mateřské

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.19 15:54
Vyplacení první mateřské

Ahoj, prosím o radu. Gynekolog mi do papírů napsal nástup na mateřskou 4.11. Tedy 6 týdnu před termínem. Kdy mám ty papíry odevzdat v práci? Můžu už teď nebo je brzy? A kdy tedy dostanu první tu mateřskou? Ke 3.11.budu ukončovat neschopenku, takže v prosinci dostanu zaplacené ty tři dny neschopenky a už i tu mateřskou nebo ji dostanu až v lednu? Jsem z toho úplně jelen… Díky moc.

Reakce:
flicek18
Zasloužilá kecalka 625 příspěvků 04.09.19 16:06

Papíry můžeš odevzdat už teď, já je dávala asi měsíc před nástupem. První mateřská by Ti měla přijít už v prosinci.
Jinak to kdy půjdeš na mateřskou si můžeš určit sama mezi 8-6 tydnem pred porodem (vim ze nekteri lékaři to napisou jak oni chteji a neptaji se ;), ale myslim ze kdyz jsi na nemocenske je trochu vyhodnejsi jit az 6 týdnu před termínem ;)

Maminka-Praha
Povídálka 30 příspěvků 04.09.19 16:11

Já nastupuju na mateřskou teď 10.9. a do práce to povezu 11.9. Takže bych byt tebou ještě pockala, aby ti to tam do ty doby někde neztratili. I když raději se zeptej v práci, třeba ti to alespoň vyřídí rychleji a budes mít jistotu, ze to v prosinci přijde. :thumbsup: Jinak na vyplacení mají 30 dni ode dne, kdy to k nim přijde od zaměstnavatele. Takže taky počítám, ze za měsíc přijde první. :thumbsup: I když socialka… znáš to :slight_smile: :slight_smile:

Lendeš
Kelišová 6830 příspěvků 04.09.19 16:28

Pokud jim to pošleš teď, stejně to tam bude ležet. Nemůžou to odeslat dříve než v listopadu, protože rozhodné období je až do konce října a nemůžou vědět, jestli se z té neschopenky třeba nevrátíš - nemůžou vyplnit započitatelný příjem, vyloučené dny.

P4ja
Extra třída :D 11023 příspěvků 04.09.19 16:58
@flicek18 píše:
Papíry můžeš odevzdat už teď, já je dávala asi měsíc před nástupem. První mateřská by Ti měla přijít už v prosinci.
Jinak to kdy půjdeš na mateřskou si můžeš určit sama mezi 8-6 tydnem pred porodem (vim ze nekteri lékaři to napisou jak oni chteji a neptaji se ;), ale myslim ze kdyz jsi na nemocenske je trochu vyhodnejsi jit az 6 týdnu před termínem ;)

No, pokud tě neprudi vycházky. Já byla ráda že jdu těch 8.

flicek18
Zasloužilá kecalka 625 příspěvků 04.09.19 17:17

@P4ja jo to věřím, já to brala že většinou vidím jak to řeší z pohledu peněz lidi ;)

P4ja
Extra třída :D 11023 příspěvků 04.09.19 18:53
@flicek18 píše:
@P4ja jo to věřím, já to brala že většinou vidím jak to řeší z pohledu peněz lidi ;)

Kdyby mně platili zlatem, tak už bych nezůstala. :)

flicek18
Zasloužilá kecalka 625 příspěvků 04.09.19 20:15
1janula1
Nováček 2 příspěvky 11.09.19 13:06

Ahojte,
prosím o radu. Na MD jsem nastoupila 26.8.2019. Kdy můžu očekávat první mateřský příspěvek a v jaké výši? Je to tak, že bych někdy během září měla dostat příspěvek za 5 dnů v srpnu?
Děkuju.

Lendeš
Kelišová 6830 příspěvků 11.09.19 13:15

@1janula1 Ano, měla bys dostat za 5 dní v srpnu, ale jestli to stihne přijít v září záleží na tom, kdy zaměstnavatel odeslal podklady na OSSZ a jak rychle to tam zpracují.

1janula1
Nováček 2 příspěvky 11.09.19 13:23

@Lendeš díky. :palec:

Váš příspěvek
Reklama