Reklama

Vyplácení stavebního spoření - Raiffesien

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
nicky88
Závislačka 3687 příspěvků 5 inzerátů 02.02.17 07:35
Vyplacení stavebního spoření - Raiffesien

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, zda tady má někdo zkušenost s vyplacením stavebka.. Vypršelo nám stavebko u raiffky, minulý týden v pondělí jsme tam byli, ukončili ho a zároveň založili nové a vložili 50 000,–… Řekli nám, že do 14ti dnů budeme mít peníze, resp. do 10ti pracovních dnů.. a můj dotaz: Dneska je to devět dní, myslíte si, že do zítřka ty peníze přijdou? Mě by to bylo jedno, ale v neděli si jedeme pro auto, déle nám ho nepodrží, pokud ty peníze nenaběhnou, tak jsme nahraní :zed: :zed: :zed:


Reklama

Reakce:
 
Denisa76
Vesmírná mluvilka 33620 příspěvků 02.02.17 07:42

@nicky88 stavebko mám tedy u Lišky, ale myslím, že ty výplaty tam fungují stejně. Dávala jsem výpověd už 3× a vždy peníze přišli v den kdy měli. Akorád u té poslední výpovědi jsem to měla jiné kupovala jsem si nové auto a peníze jsem potřebovala ihned. I to bylo možné s tím, že 10% z částky kterou jsem měla naspořenou jsem musela převést na účet dalšího stavebka, které mě už běží 3roky. Peníze opět přišli tak jak bylo ve smlouvě ;)

 
Chumchalice
Kecalka 146 příspěvků 02.02.17 07:54

Radeji bych do Reiffky zavolala…

 
nicky88
Závislačka 3687 příspěvků 5 inzerátů 02.02.17 07:54

@Denisa76 :) Takže by to mělo do zítřka přijít, no já doufám, jinak jsme v p… drží nám to auto právě už 14 dní a mají další 4 zájemce.. podrží ho do neděle :zed: už jsme i volali do naší banky, že čekáme do pátku peníze a přijdem si dost velkou část vyzvednout, když se to musí hlásit dopředu.. teď jen aby přišli, jestli přijdou v pondělí, tak mě trefí :cert: My právě nevíme, jestli jejich „do deseti dnů“ znamená, že je do té doby odešlou, což teda můžou i zítra a to by byl konec, a nebo jestli do deseti dnů s nimi můžem disponovat…

 
nicky88
Závislačka 3687 příspěvků 5 inzerátů 02.02.17 07:54

@Chumchalice jj, čekám až bude aspoň po osmé :lol:

 
Denisa76
Vesmírná mluvilka 33620 příspěvků 02.02.17 08:03

@nicky88 rozhoduje datum výpovědi od toho dne běží výpovědní lhůta. Já jsem si ještě pak zavolala osobě, která má moje smlouvy na starost a ta ce podívala na účet s tím, že mě pak zavolala, že peníze jsou odeslány. Já tedy měla auto přes známého, který ho za mě koupil a i kdyby se výplata nějak zpozdila nevadilo by mu to počkal by, ale ten pocit, že někomu dlužím tak vysokou částku chtěla jsem to mít co nejdříve smáznutý, protože jsem už i tím autem jezdila a neměla jsem z toho dobrý pocit ;)

 
Moucharda
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 02.02.17 08:44

Pokud jsi podala výpověď minulé pondělí a lhůta pro výplatu je 10 pracovních dní, tak lhůta skončí v pondělí, nikoliv v pátek. Do běhu lhůty se nepočítá den rozhodný pro počátek běhu lhůty, tzn. počítej deset pracovních dní počínaje úterým minulého týdne…

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.17 14:49
@Denisa76 píše:
@nicky88 rozhoduje datum výpovědi od toho dne běží výpovědní lhůta. Já jsem si ještě pak zavolala osobě, která má moje smlouvy na starost a ta ce podívala na účet s tím, že mě pak zavolala, že peníze jsou odeslány. Já tedy měla auto přes známého, který ho za mě koupil a i kdyby se výplata nějak zpozdila nevadilo by mu to počkal by, ale ten pocit, že někomu dlužím tak vysokou částku chtěla jsem to mít co nejdříve smáznutý, protože jsem už i tím autem jezdila a neměla jsem z toho dobrý pocit ;)

Nemusí to tak být. Dělám u jiné ss, kde je podobně zkrácená lhůta vyplacení, ale neplyne od data výpovědi, ale od data doručení formuláře na centrálu. Tudíž pokud to poradce nepošle hned ten den (jakože málokdy, většinou si sbírají poštu a posílají hromadně na konci týdne), může se to zpozdit. Pokud teda nešla výpověď jen elektronicky s elektronickým podpisem… Nevím přesně, jak to má reifka :think:


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Manekýni, frajírci a vzorní tátové. Instagramy těchto fotbalistů byste si neměli nechat ujít!

Luxusní bouráky, sexy přítelkyně, exotické dovolené. Profesionální fotbalista... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >


Reklama