Vyplácení to na ustřiženou občánků

Anonymní
9.12.20 00:56

Vyplácení to na ustřiženou občánků

Ahoj chtěla bych se na něco zeptat. Mám zrušení trvalý pobyt, a zrušili mi i občánků. Zítra si jdu hlásit trvalý pobyt a paní na úřadě mi řekla že mi ustřihnou roh a dostanu papírek který je se starou občankou platný doklad. Vydají mi na toto na poště peníze? Má mi přijít rp. Předem říkám že nemám ani řidičák ani pás.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63697
9.12.20 01:27

Ano, je to normální doklad yjen musíš nosit obě části dokupy.. Já na to i vyřídila hypo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.20 01:51

@martina.se já jsem právě byla informována kamarádkou že pošta toto nebere jako platný doklad. Doklad mám propadléj 11 dnů a minulou středu mi na to vydali normálně doporučení dopis. Asi je to skrz nouzový stav kdy i propadla občanka je platná. Bylo to tak v první vlně korony nevím jestli i teď. Ale nevím jak s tou občankou teď hlavně skrz ty peníze.. protože někdo říká že mu to dali a někdo že ne. Tak mám trochu nervy.

• Citovat
  • Nahlásit
63697
9.12.20 05:06
@Anonymní píše:
@martina.se já jsem právě byla informována kamarádkou že pošta toto nebere jako platný doklad. Doklad mám propadléj 11 dnů a minulou středu mi na to vydali normálně doporučení dopis. Asi je to skrz nouzový stav kdy i propadla občanka je platná. Bylo to tak v první vlně korony nevím jestli i teď. Ale nevím jak s tou občankou teď hlavně skrz ty peníze.. protože někdo říká že mu to dali a někdo že ne. Tak mám trochu nervy.

Je to daný přímo zákonem.. Původní op a ten zluty papír jsou platným dokladem.. Vydají na to balík, psaní do vlastních rukou atd.. Jediný problém by mohli být cestování do zahraničí :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76278
9.12.20 11:25
@martina.se píše:
Je to daný přímo zákonem.. Původní op a ten zluty papír jsou platným dokladem.. Vydají na to balík, psaní do vlastních rukou atd.. Jediný problém by mohli být cestování do zahraničí :think:

NO, ale nejsem si jistá, jestli to platí i v případě, že je ta občanka propadlá. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.20 13:28

@j.a.n.i1 já ji nemám propadlo, pouze není platná skrz změnu trvalého bydliště.

• Citovat
  • Nahlásit
76278
9.12.20 16:27
@Anonymní píše:
@j.a.n.i1 já ji nemám propadlo, pouze není platná skrz změnu trvalého bydliště.

Tak proc pises, ze ji mas propadlou 11dni?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63697
9.12.20 16:50
@j.a.n.i1 píše:
NO, ale nejsem si jistá, jestli to platí i v případě, že je ta občanka propadlá. :think:

Tam je teď výjimka.. Jinak netuším, ale ona má změnu tp

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76278
9.12.20 17:16
@martina.se píše:
Tam je teď výjimka.. Jinak netuším, ale ona má změnu tp

No, ona hlavně píše jak hotentot, píše, že TP jde hlásit zítra :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63697
9.12.20 18:15
@j.a.n.i1 píše:
No, ona hlavně píše jak hotentot, píše, že TP jde hlásit zítra :think:

Tak to je zvláštní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2802
9.12.20 18:23

S dodatkem je obcanka platna i po ustrizeni rozku, ale musi to vedet i ten, s kterym jednas.

@martina.se s tim zahranicim potvrzuji. Den po svatbe jsme leteli na mini svatebni cestu v ramci EU a na nasem letisti me nechteli pustit. Nakonec me pustili na mesic propadly pas s vlastne uz neaktualnim prijmenim. Mne bylo tehdy lito vyrizovat na ten mesic novy pas a pak vyrizovat hned znovu s novym prijmenim. Cesta zpatky nebyl vubec problem, na ustrizeny ruzek se ani neptali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat