Vyplacení zbytku rodičáku 2021

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
18.8.21 07:19

Vyplacení zbytku rodičáku 2021

Zákon je ve sbírce od 27.7.2021.

Je tu už někdo, kdo si nechal vyplatit zbytek rodičáku? Jak to probíhalo? Nějaká úskalí?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12782
18.8.21 07:26

Já si myslím, že kromě splnění podmínek, tak zadrhely nebudou. Ale jelikož jsem ani na stránkách úřadů nic nenašel, tak tipuji, že tak za půl roku teprve úřady zjistí, že něco takového existuje. Toto je pro mě naprosto nepochopitelné diletantství. Platný zákon a najdeš leda PRD.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4896
18.8.21 07:43

Myslím si, že vzhledem k tomu, že je to v platnosti od července, moc lidí ještě o to nezadalo. Hlavně si myslí, že budou ječet ty co nedelaji, že na to nemají narok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.8.21 08:44

Ja budu žádat, ale v pátek mi paní z úřadu psala, že ještě nemají zavedeno v systému jak to bude a nemá bližší informace. Že se mám zeptat na konci srpna jestli už něco budou vědět…

• Citovat
  • Nahlásit
mag
11896
18.8.21 08:50
@Cenarius píše:
Já si myslím, že kromě splnění podmínek, tak zadrhely nebudou. Ale jelikož jsem ani na stránkách úřadů nic nenašel, tak tipuji, že tak za půl roku teprve úřady zjistí, že něco takového existuje. Toto je pro mě naprosto nepochopitelné diletantství. Platný zákon a najdeš leda PRD.

Problem je v tom, ze k tehle zmene doslo pozmenovacim navrhem, takze to neproslo ani pripominkovacim rizenim a hlavne urady nedostaly zadny cas na pripravu. Nicmene jako obcana by mi to taky nezajimalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
211
18.8.21 08:54

Ja budu taky zadat. 16.8 se mi narodilo druhe dite a doma mam 23 mesicni tak jsem na to sama zvedava. Muzu sem pak hodit info.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12782
18.8.21 09:42
@mag píše:
Problem je v tom, ze k tehle zmene doslo pozmenovacim navrhem, takze to neproslo ani pripominkovacim rizenim a hlavne urady nedostaly zadny cas na pripravu. Nicmene jako obcana by mi to taky nezajimalo.
Čas na přípravu? Však jsou tam určitě mraky lidí, kteří nějaké metodické pokyny apod. pro ostatní zpracovávají a ty mají ty zákony a další sledovat. O tomhle se mluví snad půl roku. Jelikož bylo jasné, že to projde. Tak můžou mít dopředu něco predchystany. Pak to vyjde a jen dodělaji. Lup, rozešlou, lup hodí na web a za pár dní je vše hotovo a nachystáno. Ale když ta byrokracie funguje stylem, že támhle čekáš 14 dní na papír, aby člověk mohl zase se pohnout o kousek, tak je to těžký. Hlavně že Malacove „reforma důchodů“ byla všude lusknutim prstů, jen se o tom začalo mluvit.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.8.21 09:52

Ja jsem nastoupila na mateřskou, takže jsem se ptala, jestli mám rovnou zažádat, nebo se to doplatí automaticky s posledním RP, nebo to mám řešit až po narození dítěte i když už na PPM jsem…a neví VŮBEC nic… docela mě to zarazilo, že schválí něco o čem ani nedají zaměstnancům pokyny..takže uvidím co mi paní řekne na konci srpna..

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat