Výplata "bokem" v insolvenci - vzít či ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.17 22:44
výplata ,,bokem,, v insolvenci - vzít či ne?

Dobrý večer, prosím o ponechání anonymity, osobní info.
Jsme s manželem skoro 2,5 roku v insolvenci. Za dva měsíce mi končí rodičovská dovolená. Už se koukám po práci a naskytla se mi možnost. Výhoda je, že to mám cca 50 metrů od domu. Jenže je to na dohodu, kde jak všichni víme je možno odpracovat u jednoho zaměstnavatele max 300 hodin ročně. Jenže tady bych dělala normálně osmičky pět dní v týdnu ranní nebo odpolední i přes víkend s tím, že bych musela být kvůli pojištění hlášená na úřadu práce. A v tom je ten největší zádrhel, že abych mohla být na pracáku nesmím překročit příjem 5500,–. Takže logicky zbytek peněz bych dostala bokem. A tady je hlavní problém v tom, že jsem v insolvenci a kdyby se na to přišlo mám průser jak mraky, že beru peníze na černo, ze kterých nic neodvádím na dluh. Navíc i když bych dělala jako na hpp tak na dohodu nemám zákonný nárok na dovolenou, takže kdyby mi jí odmítl dát nemám se jak bránit ani si jí jak nárokovat. Jsem vážně na vážkách zda tu práci vzít. Peníze nutně potřebujeme a mám to fakt půl minuty od domu což je pro mě s dvouletým dítětem super, ale dělat jako na hpp a mít to psané jako dohodu plus peníze bokem to se prostě bojím, abych neměla problémy. Co myslíte, mám to vzít nebo ne?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Amys
Generální žvanilka 20729 příspěvků 27.01.17 22:51
@Anonymní píše:
Jsme s manželem skoro 2,5 roku v insolvenci. Za dva měsíce mi končí rodičovská dovolená. Už se koukám po práci a naskytla se mi možnost. Výhoda je, že to mám cca 50 metrů od domu. Jenže je to na dohodu, kde jak všichni víme je možno odpracovat u jednoho zaměstnavatele max 300 hodin ročně. Jenže tady bych dělala normálně osmičky pět dní v týdnu ranní nebo odpolední i přes víkend s tím, že bych musela být kvůli pojištění hlášená na úřadu práce. A v tom je ten největší zádrhel, že abych mohla být na pracáku nesmím překročit příjem 5500,–. Takže logicky zbytek peněz bych dostala bokem. A tady je hlavní problém v tom, že jsem v insolvenci a kdyby se na to přišlo mám průser jak mraky, že beru peníze na černo, ze kterých nic neodvádím na dluh. Navíc i když bych dělala jako na hpp tak na dohodu nemám zákonný nárok na dovolenou, takže kdyby mi jí odmítl dát nemám se jak bránit ani si jí jak nárokovat. Jsem vážně na vážkách zda tu práci vzít. Peníze nutně potřebujeme a mám to fakt půl minuty od domu což je pro mě s dvouletým dítětem super, ale dělat jako na hpp a mít to psané jako dohodu plus peníze bokem to se prostě bojím, abych neměla problémy. Co myslíte, mám to vzít nebo ne?

Celkově pro budoucnost to není moc dobré - nebude se to počítat do nemocenské, do důchodu, prostě nikde. Teď si možná bokem vyděláš víc, ale nakonec na tom spíš proděláš. Já bych do tohomasi nešla, přijde mi to moc rizik a hlavně čím mín se takové praktiky budou podporovat, tím spíš se nebudou praktikovat (no dobře, zas tak naivní nejsem). Ale jinak v tvojí situaci tě chápu a moc držím palce, abys co nejdřív našla něco rozumnějšího.

Sany80s
Kelišová 6542 příspěvků 27.01.17 22:51

Ne, jednak je to podvod a pokud to lidi budou brát, tak toho podvodníka, co to nabízí, nebude nic nutit k tomu, aby to nedělal.
A za druhé, znám člověka, který měl v insolvenci dvě práce. Jednu na černo.
Byl udán a teď má k tomu všemu ještě soudy, insolvenci vypovězenou a to, co mohlo být za pár let zaplaceno, bude řešit celý život.

Aletheia
Kelišová 6317 příspěvků 27.01.17 22:53

Počkej, největší problém má zaměstnavatel že tě chce příjmou na lživou smlouvu. :nevim: A hele, vem si to takhle. Co by se stalo kdyby se to provalilo a insolvence by se zrušila a všechny dluhy byste museli zaplatit? Zničilo by vás to? Pokud ano tak bych neváhala a nešla do toho. Pokud by jste to nějak zvládli tak to asi za risk stojí. Těžko říct.

Poohlédla bych se po jiné práci a pokud bys fakt nic nenašla tak možná, ale stejně, já jsem na to asi moc posera. Provalit se to může.

Maja Z
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 27.01.17 22:53

U jednoho byvaleho zamestnavatele se to praktikovalo podobne, mzdu teda odvazne zasilali na ucet komplet, ale nepriznavali. Ja byla student, nemusela jsem byt na pracaku, takze fajn, nicmene ten zbytek stal cely za prd. Proste to, ze firma timto zpusobem vydelava na zamestnancich byl jen pocatek vseho, co se tam delo. Nehlede na to, ze je pak problem nejen s dovolenou, ta je aspon o dohode, ale na nemocenskou, materskou muzes zapomenout, s timto prijmem.
Jedinou vyhodu toho vseho jsem spatrila na konci celeho tohoto zamestnani. Na dohodu neni vypovedni lhuta, tudiz jsem byla v 10 rano na vyberku, ve 12 mi volali ze me berou, ja to zavolala rediteli, v praci jsem si odkroutila zbytek smeny do 9 vecer a hotovo- tyden volno a nastupovala jsem jinam. Jak oni ke me, tak ja k nim :-)
Jednoduse, znova bych do toho nesla, byt chapu ze ve vasi situaci by to bylo fajn. Nicmene ber to tak, ze umorujete dluh, abyste brzy mohli zit bez jakychkoliv omezeni

Aghata
Ukecaná baba ;) 1101 příspěvků 27.01.17 22:58

Tak v jednom průseru už s manželem jste - insolvence - a teď se chceš hrnout do dalšího?
Zjisti si, co tě čeká, když budeš odhalena, že při insolvenci zatajuješ nějaký příjem.
Opravdu uvažuješ nad tím, že bys šla do takového podvodu? Přijde ti to normální? Dostali jste šanci, jak se vybabrat z dluhů, které ani nemusíte splatit v celé výši, a ty přemýšlíš nad tím, jak to očůrat? Lidi, co uvažují a jednají jako ty, si žádnou pomoc ani nezaslouží.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.17 23:09

Tak pokud by nám zrušili insolvenci je to pro nás likvidace. Dostali bychom se z toho možná tak za 30 let na důchod. Tak můžeme za 2,5 roku už žít normálně. Peníze fakt potřebujeme, ale já se toho fakt bojím. Nehledě na to, že bych po skončení insolvence si přála druhé dítě. A i když bych pracovala tak bych neměla ani nárok na mateřskou. Navíc moje tchýně je hrozný zmetek a kdyby se to náhodou nějak dozvěděla tak mě okamžitě napráská ať máme problémy.

Aletheia
Kelišová 6317 příspěvků 27.01.17 23:13
@Anonymní píše:
Tak pokud by nám zrušili insolvenci je to pro nás likvidace. Dostali bychom se z toho možná tak za 30 let na důchod. Tak můžeme za 2,5 roku už žít normálně. Peníze fakt potřebujeme, ale já se toho fakt bojím. Nehledě na to, že bych po skončení insolvence si přála druhé dítě. A i když bych pracovala tak bych neměla ani nárok na mateřskou. Navíc moje tchýně je hrozný zmetek a kdyby se to náhodou nějak dozvěděla tak mě okamžitě napráská ať máme problémy.

Už jenom pro tyhle dvě věci ne. Rozhodně ne.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.17 23:13
@Aghata píše:
Tak v jednom průseru už s manželem jste - insolvence - a teď se chceš hrnout do dalšího?
Zjisti si, co tě čeká, když budeš odhalena, že při insolvenci zatajuješ nějaký příjem.
Opravdu uvažuješ nad tím, že bys šla do takového podvodu? Přijde ti to normální? Dostali jste šanci, jak se vybabrat z dluhů, které ani nemusíte splatit v celé výši, a ty přemýšlíš nad tím, jak to očůrat? Lidi, co uvažují a jednají jako ty, si žádnou pomoc ani nezaslouží.

Já nic očůravat nechci!!! Já se z té insolvence chci úspěšně dostat!!! Jenže za chvilku končím rd, peníze nutně potřebujeme a toto je momentálně jediná možnost kterou mám!!! A pokud jsi dobře četla ptám se na radu, protože z toho mám fakt nahnáno, ale peníze prostě potřebujeme, složenky a žaludek se neptají. Kdybych měla jinou možnost či nabídku neváhám a toto ani neřeším!!!

mazlík.čtyřnohý
Kelišová 5752 příspěvků 27.01.17 23:15
@Anonymní píše:

Se to domákne i někdo jiný a bude průser. Nejdi do toho. Chceš se vyhrabat z životních srágor, bylo ti to umožněno, tak buď ráda a né že zase budeš dělat načerno a v důchodu za 30 let ti zbyde víš co? Guvno.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1979 příspěvků 2 inzeráty 27.01.17 23:18

Mozna jako nouzovku na par tydnu bych to vzala a intenzivne bych si hledala neco jineho. Nehlede na insolvenci, to neni ani tak dobry napad. Podvod nad podvod a pak nebudes mit ani materskou :nevim:

Amys
Generální žvanilka 20729 příspěvků 27.01.17 23:21
@Anonymní píše:

Nestojí ti to za to. Tímhle sis odpověděla sama. Za dva a půl roku z toho můžete být venku, tak je škoda to něčím ohrozit.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1979 příspěvků 2 inzeráty 27.01.17 23:24
@Aghata píše:

Nepise nikde nic o tom, ze chce neco schvalne ocurat. Zoufali lidi delaji zoufale veci. Nesud, pokud jsi nic takoveho nezazila.

hihi22
Kecalka 223 příspěvků 27.01.17 23:37

A co nahlasit insolvencnimu spravci, ze budete pracovat… a nejaky prijem z toho dat na insolvenci, abyste byli z toho rychleji venku?

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2428 příspěvků 28.01.17 00:38
@Anonymní píše:
Jsme s manželem skoro 2,5 roku v insolvenci. Za dva měsíce mi končí rodičovská dovolená. Už se koukám po práci a naskytla se mi možnost. Výhoda je, že to mám cca 50 metrů od domu. Jenže je to na dohodu, kde jak všichni víme je možno odpracovat u jednoho zaměstnavatele max 300 hodin ročně. Jenže tady bych dělala normálně osmičky pět dní v týdnu ranní nebo odpolední i přes víkend s tím, že bych musela být kvůli pojištění hlášená na úřadu práce. A v tom je ten největší zádrhel, že abych mohla být na pracáku nesmím překročit příjem 5500,–. Takže logicky zbytek peněz bych dostala bokem. A tady je hlavní problém v tom, že jsem v insolvenci a kdyby se na to přišlo mám průser jak mraky, že beru peníze na černo, ze kterých nic neodvádím na dluh. Navíc i když bych dělala jako na hpp tak na dohodu nemám zákonný nárok na dovolenou, takže kdyby mi jí odmítl dát nemám se jak bránit ani si jí jak nárokovat. Jsem vážně na vážkách zda tu práci vzít. Peníze nutně potřebujeme a mám to fakt půl minuty od domu což je pro mě s dvouletým dítětem super, ale dělat jako na hpp a mít to psané jako dohodu plus peníze bokem to se prostě bojím, abych neměla problémy. Co myslíte, mám to vzít nebo ne?

Trochu tomu nerozumím. Proč byste musela být hlášená na ÚP? Nebylo by pro vás daleko schůdnější domluvit se na kombinaci DPP a DPČ? Pak byste mohla pracovat 300 hod. + 20 hod. týdně na DPČ. Samozřejmě nevím o jakou se jedná práci, zda by bylo možné mít v každé z nich uvedenou jinou sjednanou práci. Z dohod nárok na dovolenou neplyne, ale to neznamená, že jí není možné v rámci dohody sjednat.
To co Vás napadlo nedělejte, určitě víte, že důsledek je konkurs, což je v podstatě pád až na úplné dno. Máte blbejch 2,5 roku, dělejte max. proto, abyste měli co nejdřív ode všeho pokoj.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Richard Genzer o StarDance: Tanec jsem definitivně pověsil na hřebík, už podruhé

V sobotu nečekaně vypadl v rozstřelu s Daliborem Gondíkem, kterému diváci... číst dále >

Heroinová Tereza oslavila v cele smutné výročí. Nakazila svého právníka?

Další soud a další zklamání. Češka Tereza (22), která je v Pákistánu obviněná... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >