Výplata "bokem" v insolvenci - vzít či ne?

Napsat příspěvek
Verun83
28.1.17 05:59

Nevzala bych praci, kde nejsou podminky dle zakona. Nechtela bych rano vstavat s pocitem, ze podvadim. Chces radu? Najdi si neco normalniho.

• Nahlásit
  • Citovat
4647
28.1.17 07:21

Jestli by byl pro tebe konkurz likvidační, navíc chceš za 3 roky další dítě a teď už za jedno odpovědnost máš, tak do toho nejdi. Tohle není ukrást v krámě housky a utéct ven a jsi z toho venku. Tohle bys dělala každý den X hodin… den co den. Tolik trestné činnosti je docela na palici a ještě když hrozí, to co hrozí, tak to opravdu nestojí za to. Navíc obvykle takový zaměstnavatel není žádný med. Já bych do toho nešla, ani kdybych v insolvenci nebyla. To ti nemůže dát normální smlouvu, kterou přiznáš? :nevim: Já nevím, kolik by ti nechali. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
737
28.1.17 07:37

Ne, je to nelegální. Lituješ sebe, že chceš další dítě a že potřebujete prachy… A co ti, kterým dlužíte??? Obvykle kvůli insolvenci uvidí jen zlomek toho, co jim dlužník visí. Jejich rodin ti asi líto není, že? Oni ty peníze taky nechtěli hodit do luftu! S takovou prací bys je okradla ještě víc. Pro mě insolvence krádež je. Napujčovat si umí každý…, ale pak vrátí třeba jen 1/3 a ještě brečí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.1.17 07:53

Anonymně z důvodů citlivých dat známých.
Je v insolvenci, krátce po začátku mu zemřela žena, která tam byla také a měla po najítí práce platit nějakou menší částku.
Ač se mi to nelíbí, vyřešil to tak, že pracuje u firmy, kde má jednu část peněz oficiální a druhou neoficiální. Splácí to co má v určených částkách a to co „našetří“, používá v zimě, jelikož vždy cca 3 měsíce je bez práce. Pokud je nezaměstnaný, vezmou mu skoro vše. Chápu logiku věci od nich a chápu i jeho. Nemá se znovu zadlužit, ale jak má zaplatit byt a živit děti. Je si vědom, že při marodění a při péči o nemocné dítě má hodně málo peněz, plus důchodové do budoucna…

• Nahlásit
  • Citovat
12043
28.1.17 08:14
@Terisos píše:
Ne, je to nelegální. Lituješ sebe, že chceš další dítě a že potřebujete prachy… A co ti, kterým dlužíte??? Obvykle kvůli insolvenci uvidí jen zlomek toho, co jim dlužník visí. Jejich rodin ti asi líto není, že? Oni ty peníze taky nechtěli hodit do luftu! S takovou prací bys je okradla ještě víc. Pro mě insolvence krádež je. Napujčovat si umí každý…, ale pak vrátí třeba jen 1/3 a ještě brečí…

Drsny, ale bohuzel souhlasim. Vratit 1/3 je sprosty. Chapu, ze pro nekoho je insolvence cesta ven, ale pro me je to prasarna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.1.17 08:45
@Šarlota4 píše:
Drsny, ale bohuzel souhlasim. Vratit 1/3 je sprosty. Chapu, ze pro nekoho je insolvence cesta ven, ale pro me je to prasarna.

Zrejme se to bere tak, ze lepsi 1/3, ale casto to byva vic..dle platu a vyse dluhu, nez vubec nic.

• Nahlásit
  • Citovat
30569
28.1.17 09:12
@Šarlota4 píše:

Přesně tak, i kolik my jsme takhle přišli peněz a nikoho to nezajímá, teď uu jedině za hotový, na ruku a pořádný zálohy :cert: jé vůbec nechápu, ze nějaká insolvence existuje :nevim:

Ale k zakladatelce -neblbni, jinak se z toho nikdy nevyhrabete a jestli ma na vás tchýně pifku tak si piš, ze se to proflakne…a to opomijim ty ostatní důvody proč to nedělat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12043
28.1.17 09:27
@Anonymní píše:
Zrejme se to bere tak, ze lepsi 1/3, ale casto to byva vic..dle platu a vyse dluhu, nez vubec nic.

Tak pokud si pujcim, mam povinnost vratit vse. Lidem, kteri napr splaci hypo ji taky nikdo neodpusti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.1.17 10:09

Tobe nestaci ze ojebavate instituce diky insolvenci a jeste chces stat ojebavat o dane.. no comment. Pujcit si a nasekat dluhy, pak z toho zaplatit jen 30% by se mi taky zamlouvalo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
202
25.11.18 12:16

neuvěřítelné

jaká závist a blbost je mezi námi. To AndelaCerna .. a kdo ti brání ty nádhero si nasekat dluhy. Když se ti to tak zamlouvá, tak běž a začni. Ale ono to není tak jednoduchý, co?!
Takovýdle dylinky umí jen plevelit diskuze. Nejvíc , z mé vlastní zkušenosti, řvou ti, co mají samy nakradeno. A to třeba zlodějskýma dekretama apod. Ale to je samozřejmě legální a úplně něco jinýho. A lidi, co si museli vzít hypotéky a platit plnou cenu, tak spadnou do problémů jedna dvě. Nejde o to, že platíš 30% dluhu. Jde hlavně o to, že se zastaví narůstání lichvářských úroků. Díky kterým i malé dluhy narůstají do obludných rozměrů a jsou nesplatitelné. Takže skutečný dluh je kolikrát nepatrná část z celkové částky.
Za mě by měla být insolvence prostě o tom, že se zaplatí jen a pouze skutečný dluh. Tak jak je to všude jinde ve světě běžná praxe. Jen u nás v národě závistivých svi.í je možné toto co se děje. A klidně bych ty existence, co zvyšují dluhy o stovky a tisíce procent dala pěkně zavřít do kriminálu. Jenže to by tam musela sedět téměř celá vláda, soudci , exekutoři, vymahači a celá tahle pošahaná mašinérie. A jsou tady a dělají si co chtějí, právě kvůli takovým závistivým blbaním jako jsi ty AndelaCerna aspol.
Takže změna v nedohlednu. Závist a nepřejícnost, bezcharakternost, podlost a debilita .. to se jen tak nezmění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
25.11.18 17:05
@Anonymní píše:
Dobrý večer, prosím o ponechání anonymity, osobní info.
Jsme s manželem skoro 2,5 roku v insolvenci. Za dva měsíce mi končí rodičovská dovolená. Už se koukám po práci a naskytla se mi možnost. Výhoda je, že to mám cca 50 metrů od domu. Jenže je to na dohodu, kde jak všichni víme je možno odpracovat u jednoho zaměstnavatele max 300 hodin ročně. Jenže tady bych dělala normálně osmičky pět dní v týdnu ranní nebo odpolední i přes víkend s tím, že bych musela být kvůli pojištění hlášená na úřadu práce. A v tom je ten největší zádrhel, že abych mohla být na pracáku nesmím překročit příjem 5500,–. Takže logicky zbytek peněz bych dostala bokem. A tady je hlavní problém v tom, že jsem v insolvenci a kdyby se na to přišlo mám průser jak mraky, že beru peníze na černo, ze kterých nic neodvádím na dluh. Navíc i když bych dělala jako na hpp tak na dohodu nemám zákonný nárok na dovolenou, takže kdyby mi jí odmítl dát nemám se jak bránit ani si jí jak nárokovat. Jsem vážně na vážkách zda tu práci vzít. Peníze nutně potřebujeme a mám to fakt půl minuty od domu což je pro mě s dvouletým dítětem super, ale dělat jako na hpp a mít to psané jako dohodu plus peníze bokem to se prostě bojím, abych neměla problémy. Co myslíte, mám to vzít nebo ne?

Ahoj my SME byly v insolvenci oba s manželem s odstupem roku.Manzel dělal v jedné práci legálně a z dalších dvou SME žili.Samozdrejme je lepší dělat na hpp aby si to správce bral tak jak má.Ale když sem byla bez práce a bez RD tak SME prostě vzali s prividelku to co mám platit a poslali..Jim jde jen o to aby splátka došla..Tak že si myslím že pokud budeš platit co máš tak se s nikým o tom nebav a je to ..Známá dělala na dohodu normálně to nahlásila a posílala taky splátku..Onobzalezi na jakýho správce narazis..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama