Výplata - je to vůbec možné?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
2.1.20 16:17

Výplata-je to vůbec možné?

Ahoj. Dělám práci, která mě celkem baví. Mám zkrácený 6 hodinový úvazek. Výplata je cca 12 tisíc čistého. Přítel tvrdí, že se mi počítá z tohohle hodně málo na důchod, je to tak???druhá věc. Ať mám přesčas 20 hodin nebo dvě hodiny, mám furt stejné peníze. To je přece dost podivné ne? díky za rady

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2.1.20 16:18

Pokud ve smlouvě není uvedeno jinak, tak přesčasy zaměstnavatel není povinen hradit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11798
2.1.20 16:19

Tak na důchod se počítá podle odvodů ne? takže logika, že když vyděláváš míň, na důchod se ti bude počítat míň.. a přesčasy záleží, jestli ti je proplácí nebo za ně dostaneš náhradní volno :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25146
2.1.20 16:22

To je jasný ne. Nebo má snad stejný důchod člověk který měl 12 tis plat s tím co měl 120 tis? Tvůj důchod se odvíjí mmj od tvé mzdy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9699
2.1.20 16:23

Pokud máš mzdu sjednanou už s přihlédnutím k práci přesčas, tak ti za ně nic nenáleží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
588
2.1.20 16:24
@CopatáCácorka píše:
Pokud ve smlouvě není uvedeno jinak, tak přesčasy zaměstnavatel není povinen hradit.

No to jen v případě, že dostane člověk náhradní volno, jinak je to, co jsi napsala pěkná blbost.
Zakladatelko, na důchod ti jde samozřejmě málo a přesčasy musíš mít zaplaceny, z výplatnice bys to měla poznat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.20 16:25

Bylo nám řečeno, že každá hodina, co bude odpracována, bude proplacena

• Citovat
  • Nahlásit
9699
2.1.20 16:28
@Anonymní píše:

Podstatné je, co je psáno, ne co je řečeno. Podívej se do smlouvy, jestli nemáš mzdu sjednou už s přihlédnutím k práci přesčas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1822
2.1.20 16:29

Podívej se do smlouvy :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Pvln34
2.1.20 16:30
@Anonymní píše:

Platí to co máš v smlouve, nie to co vám bolo receno…
@Prigionia prescasy nemusí byt preplaceny.. I velke firmy majú v smlouve info o nepreplacenych hodinách, až do výšky 150h za rok. Jo, je to na :poblion:

• Citovat
  • Nahlásit
4973
2.1.20 16:30
@Anonymní píše:

A smlouvu jsi četla? Kdyby ti řekli, že budeš vydělávat sto tisíc měsíčně, tak jim taky budeš věřit? Přečti si smlouvu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6772
2.1.20 16:33

Při částečných úvazcích jsou ty přesčasy často jinak. Konkrétně to máš určitě ve smlouvě. U nás je to prostě až nad 40h/t bez ohledu na úvazek. Takže u nás může mít úvazek 20h/t klidně 20 hodin navíc týdně bez proplacení předčasů :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3663
2.1.20 16:34

Proplácí se jen nařízené přesčasy, pokud to je ve smlouvě, případně vybíráš náhradní volno.
Ano, velká částka Ti na důchod nejde, odvody na SZ máš malé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
588
2.1.20 16:34
@Pvln34 píše:
Platí to co máš v smlouve, nie to co vám bolo receno…
@Prigionia prescasy nemusí byt preplaceny.. I velke firmy majú v smlouve info o nepreplacenych hodinách, až do výšky 150h za rok. Jo, je to na :poblion:

To ale není pravda. za přesčas náleží příplatek, myslím že ve výši 25 % (nejsem si jistá těmi procenty)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9699
2.1.20 16:44

Jo to jsem nezaznamenala, že má zkrácený úvazek. Pak se to do plného úvazku nebere jako přesčas, ale mzda za práci normálně náleží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat