Výplata na RP na dětský účet

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.05.19 09:10
Vyplata na RP na dětský ucet

Dobrý den, zajímalo by mě, když synovi udělám dětský účet a ja mám exekuci a nechám si tam posílat Rodicak muže mi to exekutor vzít? Děkuji :dance:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
VerčaZav
Zasloužilá kecalka 935 příspěvků 08.05.19 09:26

Ne na dětský účet exekutor nemůže ani když jsi tam jako disponent (dokonce si to takto spoustu rodičů s exekucemi dělá)…

Bledulicka
Kecalka 311 příspěvků 08.05.19 09:36

Ahoj domluv si snim splatky treba500kc pokud na to nepristoupi tak bych mu je posilala uvidi snahu a treba na to pristoupi a tobe se zmensi dluh

kve-tinka
Kelišová 5002 příspěvků 3 inzeráty 08.05.19 09:38

A ja jsem te prisla pochvalit, ze budes svuj RP diteti sporit… tak nic :?

bertoldina
Ukecaná baba ;) 1697 příspěvků 08.05.19 09:41

Na dětský účet exekutor nepůjde, ale zjisti si, do jaké výše umožní banka nakládat s penězi bez schválení opatrovnického soudu.

Lainaire8
Závislačka 2848 příspěvků 08.05.19 09:48

Obecně myslím že ti na rodičák nemůže, pokud nemáš nějak extrémně vysokej 8o životní minimum s jedním dítětem rodičák pokryje akorát. Vlastní účet nejspíš nemáš takže si nech normálně posílat na složenku, pokud to ještě dělají. U dětských účtů je složitý to vybírání, to už vyjde nastejno jít se složenkou na poštu.

Lainaire8
Závislačka 2848 příspěvků 08.05.19 09:50
@Bledulicka píše:
Ahoj domluv si snim splatky treba500kc pokud na to nepristoupi tak bych mu je posilala uvidi snahu a treba na to pristoupi a tobe se zmensi dluh

Vzhledem k tomu jaký jsou u exekucí úroky, ji petistovka fakt nevytrhne a dluh nezmensi. Peníze jdou nejdřív na úroky (který ale rostou každý den) a až pak na jistinu. Pokud má větší dluh, nemá šanci to tímhle způsobem splatit ani aspoň umorit.

nozu
Extra třída :D 12421 příspěvků 08.05.19 09:52

@Lainaire8 prosím tě, proč je u dětských účtů složité vybírání? Dcera má dětský účet, k němu platební kartu a normálně s ní platí a vybírá si z bankomatu dle potřeby. Možná je to omezeno výší, kolik může vybrat, to jsme nezkoumali a nikdy jí to neomezovalo… Ano, je složité přes internetové bankovnictví z něj převést peníze jinam a jsou tam některé funkce omezeny. Proto budeme dceři zakládat klasické konto…,

Lainaire8
Závislačka 2848 příspěvků 08.05.19 09:53
@nozu píše:
@Lainaire8 prosím tě, proč je u dětských účtů složité vybírání? Dcera má dětský účet, k němu platební kartu a normálně s ní platí a vybírá si z bankomatu dle potřeby. Možná je to omezeno výší, kolik může vybrat, to jsme nezkoumali a nikdy jí to neomezovalo… Ano, je složité přes internetové bankovnictví z něj převést peníze jinam a jsou tam některé funkce omezeny. Proto budeme dceři zakládat klasické konto…,

Protože karty dětem vydají až v 8 letech, ne-li dyl. Ona má rodičák, takže malé dítě a u toho jsou výběry jen u přepážky, na doklad a nejspíš i na nějaký výběrní šek nebo tak. :roll:

Lainaire8
Závislačka 2848 příspěvků 08.05.19 09:54
@nozu píše:

A internetový bankovnictví u malých dětí nefunguje vůbec, můžeš tam jen „koukat“ na zůstatek.

nozu
Extra třída :D 12421 příspěvků 08.05.19 10:00
@Lainaire8 píše:
Protože karty dětem vydají až v 8 letech, ne-li dyl. Ona má rodičák, takže malé dítě a u toho jsou výběry jen u přepážky, na doklad a nejspíš i na nějaký výběrní šek nebo tak. :roll:

aha, to jsem nevěděla. My jsme to konto zřizovali až v 9 letech. Díky za vysvětlení.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.05.19 10:10

Ahoj, no mně dětský účet obstavili minulý měsíc, tak bych to moc bezpečně neviděla :(. Pokud není s exekutorem dohoda, je lepší se domluvit s nějakou kamarádkou, aby Ti založila účet na sebe.

bertoldina
Ukecaná baba ;) 1697 příspěvků 08.05.19 10:11

@nozu Peníze na dětském účtu jsou z hlediska práva peníze dítěte. U větších částek proto banky požadují prokázat souhlas opatrovnického soudu s transakcí. Ale ty limity má každá banka jinak.

bertoldina
Ukecaná baba ;) 1697 příspěvků 08.05.19 10:12
@Anonymní píše:
Ahoj, no mně dětský účet obstavili minulý měsíc, tak bych to moc bezpečně neviděla :(. Pokud není s exekutorem dohoda, je lepší se domluvit s nějakou kamarádkou, aby Ti založila účet na sebe.

Obstavili účet nebo dispoziční právo?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.05.19 10:26

@bertoldina
Ve zprávě od banky bylo, že je účet zablokován, tak nevím, jestli jen pro mne nebo celkově?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama