Výplata nemocenské a mateřské

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1165
17.1.22 16:53

Výplata nemocenské a mateřské

Ahoj holky
Prosím Vás v prosinci jsem 23.12 nastoupila na MD. Předtím jsem byla na nemocenské.

A dneska už je za polovinou ledna a ještě mi nepřišel zbytek nemocenské 1-22.12 ani mateřská 23.12-31.12

Nevíte někdo zda je to standard takhle čekat?
Předtim mi chodila nemocenská k prvnímu dni v měsíci.

Plus tedy ještě jeden dotaz
Dnes jsem si založila nový účet u Monety
Mam tam hypotéku
Stávající účet kde mi předtim chodila nemocenská a kde jsem měla nahlasenou i mateřskou se bude rušit

Takze asi zavolat na ČSSZ ohledně nových údajů..

A vyplácí nemocenskou a mateřskou stejná instituce?

Děkuji moc
A přeji krásné odpoledne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4168
17.1.22 17:12

Ano, vyplácí. Najdi si formulář žádost o změnu vyplaty u nemocenských dávek nebo to nápis volnou formou a pošli to na ossz, kam spadas. U poslední dávky nemocenske potrebuji jeste formulář od zaměstnavatele a u ppm to nové zpracovávají, takže to bude trvat déle než když to asi už předtím jelo autonaticky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1165
17.1.22 17:51

@Elishka1 spadám podle trvalého bydliště nebo adresy zaměstnavatele?
Mám obojí jinde

Děkuji moc za odpověď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4168
17.1.22 17:54
@sarah1618 píše:
@Elishka1 spadám podle trvalého bydliště nebo adresy zaměstnavatele?
Mám obojí jindeDěkuji moc za odpověď

Podle toho, kam spada zaměstnavatel. Je to uvedeno třeba i na eldp, který ti zaměstnavatel vystavuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1165
17.1.22 17:55

Děkuji
Budu zjišťovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2723
17.1.22 20:34

Řeším teď úplně to stejné. Info nemusí dávat stejný úřad. Nemocenskou mi vyplácí můj okres a mateřskou město kam spadá zaměstnavatel. Snad týden jsem vše obvolávala. Nejdřív bych asi zavolala do práce, zda ukončili neschopenku. Chyba je právě v tom, UKONCENI!! Me to právě neudělali a ani neodeslali papír ohledně mateřské. Pokud přiznání mateřské posílali datovou schránkou, účetní z práce se ptej na ID a to nadiktuj jak budeš volat tam, kdo ti vyplácí mateřskou. Oni ti řeknou, v jakém stadiu to je.

Příspěvek upraven 18.01.22 v 10:39

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82442
17.1.22 20:45

@Lidulla Nemocenskou i materskou vyplaci ta sama pobocka ČSSZ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2723
18.1.22 10:37
@j.a.n.i1 píše:
@Lidulla Nemocenskou i materskou vyplaci ta sama pobocka ČSSZ.

To ano, sedí dokonce i číslo účtu. Je to státní orgán. Ale informace o mateřské může mít jiný úřad v jiném městě než informace o neschopence. Teď jsem to opravdu řešila. Na jedno volám na ČSSZ Šumperk (tam bydlím) a na druhé ČSSZ Příbram ( tam to posílá účetní z práce) a ti mě odkázali na ČSSZ Praha (sídlo zaměstnavatele ) Pak se v tom vyznej

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82442
18.1.22 11:12

@Lidulla Vždy to řeší pobočka podle zaměstnavatele, takže je blbost, aby informace k jednomu měla jedna pobočka a druhé druhá. Pokud si samozřejmě v mezidobí nezměnila zaměstnavatele nebo něco nečerpáš jako OSVČ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4168
18.1.22 11:39

@Lidulla možná se ti jen podívali do systému, co tam vidí a když si chtěla něco víc, odkázali te na zpracovatele. V Příbrami je, tuším, pobočka pražské správy a jak to tam mají rozdělené, netuším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat