Výplata nemocenské a výplata mzdy za státní svátek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
czaky
Závislačka 2602 příspěvků 10.04.19 10:00
Výplata nemocenské a výplata mzdy za státní svátek

Ahoj, prosím nevíte někdo jak běžně fungují výplaty nemocenské, resp. normální mzdy za dny státního svátku? Vysvětlím oč jde. Jsem po operaci, uschopnit bych se měla nechat s vyndáním stehů, které vychází na 19.4. což je svátek, takže tam půjdu až po Velikonocích 23.4. Nějak matně tuším, že mzda v zaměstnaneckém poměru se platí i za státní svátky, takže kdybych se nechala uschopnit až toho 23. tak přijdu vlastně o plat za 2 dny (pátek a pondělí)? A neschopenka se navíc vyplácí jen za dny, kdy bych fakt byla v práci, takže za to pondělí a pátek bych tím pádem neměla ani tu nemocenskou? Takže pokud to je tak jak si myslím, tak bych si neschopenku nechala ukončit 18. (stejně mi ji ukončuje praktická, nikoliv chirurgie, kde mi budou vyndavat stehy) a finančně by mi to vyšlo výýýýýrazně lépe a vyndání stehů bych holt už řešila v rámci pracovního procesu jako jakéhokoli jiného nutného lékaře (částečně napracovat částečně mimo pracovní dobu). Co se týká zdraví, jednak si myslím, že ten jeden den nehraje už roli a jednak nebýt Velikonoc, šla bych do práce už od pondělí.

Reakce:
Prtulak
Kecalka 466 příspěvků 10.04.19 10:07

@czaky myslím, že nemocenská je placená za každý kalendářní den. Tak jsem to měla já, neschopenka do neděle. Do práce jsem šla v pondělí, kdyby mi ji ukončili v pátek, přišla bych o zaplacení těch dvou dnů.

nozu
Extra třída :D 12431 příspěvků 10.04.19 10:27

@Prtulak není to úplně přesně. Pokud nemocenskou platí zaměstnavatel, vyplácí se za pracovní dny. Od 15. dne neschopnosti, kdy přebírá neschopenku sociálka, se vyplácí za kalendářní dny. Stačil jeden rychlý dotaz přes google…
@czaky jak to je se svátky, když platí neschopenku zaměstnavatel, jsem se tam nedocetla. Ale zkus googlit a hledat na oficiálních stránkách úřadu. Tam zjistíš přednější a hlavně zaručené informace.

Prtulak
Kecalka 466 příspěvků 15.04.19 09:24

@nozu ano to je pravda, nějak mě nenapadlo, že by to mohla být kratší doba. Pardooon :oops:

Váš příspěvek
Reklama