Výplata posledního rodičáku při přechodu na mateřskou

578
21.6.13 13:17

Vyplata posl. rodicaku pri prechodu na materskou

Ahoj holky,

k 13.1.2013 jsem nastoupila zas materskou z druhym miminkem. Rodicovskou jsem telefonicky ukoncila v unoru a denni vymerovaci zaklad dolozila zacatkem cervna. Cili jeste mi vyplatili rodicovskou za leden, ale za obdobi 13.-31.1. uz jsem dostala i materskou. Bylo mi jasny, ze budu muset neco vratit, ale oni chteji celych tech 11,5 tis. Ze pry kdyz ta materska za tech 19 dni dela vic nez 11,5 tis., nemam narok na rodicak ani za tech prvnich 12 dni v lednu. Zda se mi to divny, nemate s tim nekdo zkusenost? Navic ze zakona to podle me takhle nevyplyva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
mag
11587
21.6.13 13:20

Ano, je to přesně tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
578
21.6.13 13:40

Mag, diky. To je zajimavy-takze kdybych sla na materskou az treba od 20.1. a dostala tim padem za materskou nejakych rekneme osm tisic, tak by mi to doplatili? Cili se nevyplati mit nastup na materskou zacatkem mesice? Vzdyt to nema logiku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
578
21.6.13 13:49

Jako chapu, ze je tim zajisteno minimalne 11,5 tis. Dobry. Ale v zavislosti na datu nastupu na materskou nebo na vysi matersky nekdo dostane od statu vyplaceno vic a nekdo min. Ne ze bych si stezovala, jsem rada, ze dostanu vubec neco, v tomhle je nas stat v porovnani s jinyma celkem stedrej, ale neni to nastaveny spavedlive, kazdymu stejne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6832
21.6.13 13:51

Pokud je mateřská i za část měsíce vyšší než plánovaná rodičovská, tak je vyplacena jen mateřská a rodičovská až od následujícího měsíce
neboj o ty peníze nepřijdeš, budeš pobírat rodičovskou o tu dávku déle

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
578
21.6.13 13:54

Prave ze kdyz mi rodicovska konci a druha materska zacina, tak o ne prijdu:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19806
21.6.13 14:02
@Altche píše:
Mag, diky. To je zajimavy-takze kdybych sla na materskou az treba od 20.1. a dostala tim padem za materskou nejakych rekneme osm tisic, tak by mi to doplatili? Cili se nevyplati mit nastup na materskou zacatkem mesice? Vzdyt to nema logiku…

Dle meho se Ti vyplati jit prechazet z rodicovske na materskou prave k 1. v mesici, protoze pak dostanes materskou za cely mesic, zatimco kdyz jdes napr. k 10. v mesici, tak dostanes materskou jen za 20 dni. Samozrejme pri male materske je to asi jinak, tak se dorovnava do vyse RP. Stejne jako to je kdyz prechazis z materske na rodicovskou, tak pokud prechazis v pulce mesice a je vyplacena cast za materskou vetsi ne RP, tak uz take nic nedostavas.

Dle meho nejde o to vycerpat co nejvetsi castku z RP, ale zajistit si co nejvyssi prijem v danem mesici. Tudis radsi necham propadnout cast RP a pujdu rychle na dalsi materskou ci do prace, nez pocitat, co statu necham/nenecham a o co dostanou ostatni vic. Protoze v tom souhrnu penez za dane obdobi budes mit vic Ty, i kdyz jsi tedy pro to musela vynalozit nejake usili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16744
4.1.16 19:17

Ahoj, potřebuju poradit, jsem na rodičáku do konce září, v pulce května nastupuju na mateřskou, dnes jsem byla na sociálce aby mi navýšili rodičák, abych co nejvíc vyčerpala, vypsala jsem papír o navýšení jenže jsem se zapomněla zeptat jestli tam musím znovu nahlásit že nastupuju na mateřskou aby mi pak nechodila mateřská a rodičák a já nemusela něco vracet, ona nic neříkala akorát že rodičák už nestihnu celý vyčerpat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Nafrněná
4.1.16 19:18

@střepina no tak musíš jít pak ho stopnout jak začneš brát mateřskou, nemůžeš brát obě najednou, určitě budeš muset něco podepsat

• Citovat
  • Nahlásit
16744
4.1.16 19:21

@Nafrněná takže tam budu muset jít znovu, ona nic neříkala, že jsem se nezeptala, jen jsem si myslela jestli si to nevyřídí oni až dostanou papír o mateřský

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1354
4.1.16 19:27

Stači když tam zavoláš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4768
4.1.16 19:28

@střepina papír o mateřské chodí jinam(OSSZ) než odkud čerpáš rodičák (UP)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16744
4.1.16 19:29

@vverru @Ráďa81 díky moc :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu