Výplata posledního rodičáku (dítě 4 roky)

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
25.1.22 12:37

Výplata posledního rodicaku (dítě 4 roky)

Ahoj, dítěti budou na konci října 4 roky. Rodičovský příspěvek mám teď nastavený na 6500,–. Budu si muset RP zvýšit, abych jej stihla vybrat do 4 let věku dítěte. Chci se zeptat, RP se vyplácí zpětně. Tzn. když má dítě 4 roky třeba 15.10. můžu mít RP ještě za říjen nebo ne nutné vybrat jej už v září a tedy poslední výplata by byla na začátku října? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2599
25.1.22 12:52

Poslední dávka bude říjnová (přijde v listopadu). A pokud si nastavis vyšší částku než ti vyjde zbytek na tu poslední dávku, sloučí to s tou předchozí. A přijde ti to už v říjnu dohromady, v listopadu už nic. (Pokud bys např. měla třeba 4000 a po výplatě zářijové dávky v říjnu by ti tam zbylo 3999, tak ti v tom říjnu přijdou spolu - 7999 a v listopadu už nic.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.1.22 12:55
@Kamkam píše:
Poslední dávka bude říjnová (přijde v listopadu). A pokud si nastavis vyšší částku než ti vyjde zbytek na tu poslední dávku, sloučí to s tou předchozí. A přijde ti to už v říjnu dohromady, v listopadu už nic. (Pokud bys např. měla třeba 4000 a po výplatě zářijové dávky v říjnu by ti tam zbylo 3999, tak ti v tom říjnu přijdou spolu - 7999 a v listopadu už nic.)

Děkuji. Chápu správně, že mi tedy tak jako tak vyplatí v podstatě vše na co mám nárok? Že si nenechají třeba těch 5000,– apod.? Moc děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
12829
25.1.22 12:56

Záleží jak to máš rozpocitany a kolik zbývá :nevim: máš 300 000, tak si to spočítej

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26413
25.1.22 12:57

Jak se ti povedlo dát si nižší RP než vychází do 4 let věku dítěte? Vždyť tam se volí, na kolik měsíců ho chceš a pokud vím, tak ani déle než do těch 4 let dát nejde :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2599
25.1.22 13:02
@Anonymní píše:
Děkuji. Chápu správně, že mi tedy tak jako tak vyplatí v podstatě vše na co mám nárok? Že si nenechají třeba těch 5000,– apod.? Moc děkuji

Až takhle to nefunguje, musíš si to rozpočítat. Pokud to už nedohledas nebo si nejsi jistá, na úřadě mi chtěla paní ochotně radit a přepočítat mi to. :)
@unuděná volí se částka, ne počet měsíců. Nebo něco změnili…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12829
25.1.22 13:02

@unuděná volí se částka, ne měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26413
25.1.22 13:04
@Cenarius píše:
@unuděná volí se částka, ne měsíce.

@Kamkam
Aha, tak za mých rodičáků se mě vždycky ptali, do jakého věku dítěte to chci a ono jim to vyplivlo částku. Holt už to pár let je no :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.1.22 13:06
@unuděná píše:
Jak se ti povedlo dát si nižší RP než vychází do 4 let věku dítěte? Vždyť tam se volí, na kolik měsíců ho chceš a pokud vím, tak ani déle než do těch 4 let dát nejde :nevim:

Volí se částka. Že nejde víc jak do 4 let vím.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.1.22 13:07
@Cenarius píše:
Záleží jak to máš rozpocitany a kolik zbývá :nevim: máš 300 000, tak si to spočítej

No to vím. Jde mi o to, zda na říjen můžu dostat plnou platbu nebo jen za ty dny než budou dítěti 4 roky. A zda tedy s říjnem můžu počítat tzn. s výplatou v listopadu.

• Citovat
  • Nahlásit
26413
25.1.22 13:07

Pak by ale logicky měla být daná nějaká nejnižší částka ne? Nejdřív se dá nastoupit na MD 8 týdnů před porodem, takže jestli dobře počítám, tak maximální doba, po kterou je možno pobírat RP je 52 měsíců a to pak vychází 5769,–/měsíc.
edit: dodatek, pokud nemáš MD, pak nejdelší doba pobírání je 48 měsíců a to je pak 6250,–/měsíc, takže i tak bys to měla mít do té doby vybrané, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1131
25.1.22 13:16
@unuděná píše:
Jak se ti povedlo dát si nižší RP než vychází do 4 let věku dítěte? Vždyť tam se volí, na kolik měsíců ho chceš a pokud vím, tak ani déle než do těch 4 let dát nejde :nevim:

Teď jsem to řešila a volila jsem si přímo částku, ne počet měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.1.22 13:17
@unuděná píše:
Pak by ale logicky měla být daná nějaká nejnižší částka ne? Nejdřív se dá nastoupit na MD 8 týdnů před porodem, takže jestli dobře počítám, tak maximální doba, po kterou je možno pobírat RP je 52 měsíců a to pak vychází 5769,–/měsíc.
edit: dodatek, pokud nemáš MD, pak nejdelší doba pobírání je 48 měsíců a to je pak 6250,–/měsíc, takže i tak bys to měla mít do té doby vybrané, ne?

Díky, ale řešíš úplně něco jiného než na co se ptám. PPM jsem měla. Zda je nějaká minimální částka netuším, ale zřejmě ne, mě na tu částku nikdo nic neřekl. Nikdy nevědí přeci jestli si to během trvání RP rodič nezmění.

• Citovat
  • Nahlásit
1755
25.1.22 13:18
@unuděná píše:
edit: dodatek, pokud nemáš MD, pak nejdelší doba pobírání je 48 měsíců a to je pak 6250,–/měsíc, takže i tak bys to měla mít do té doby vybrané, ne?

Nejnizsi castka je 50 Kc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26413
25.1.22 13:20
@Anonymní píše:
Díky, ale řešíš úplně něco jiného než na co se ptám. PPM jsem měla. Zda je nějaká minimální částka netuším, ale zřejmě ne, mě na tu částku nikdo nic neřekl. Nikdy nevědí přeci jestli si to během trvání RP rodič nezmění.

Já tě chápu, ale píšeš, že pobíráš 6500,–, takže bys to měla mít vybrané mnohem dřív, než v těch 4 letech věku dítěte. Víš teď aktuálně přesnou částku, která ti tam zbývá? Pokud ano, můžeš si jí rozpočíst přesně tak, jak potřebuješ, nahlásit změnu na sociálce a je to :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat