Výplata posledního rodičáku před ppm

37
10.1.20 15:17

Výplata posledního rodicaku před ppm

Ahoj, mám takový dotaz na zkušenější tady. Byla jsem na rodičáku se synem, který jsem nestihla vyčerpat. Ještě před Vánoci jsem byla na úřadu práce si k 1. lednu stopnout rodičák na syna. Paní mi nedala žádný papír nic, jen to naťukala do počítače. Ptala sem se jí, jestli mi ještě v lednu přijde normálně poslední rodicak a ona mi tvrdila, že ano. A že teď je rodicak stopnuty, a že až si půjdu vyřizovat po druhé mateřské rodicak na druhé dítě, tak že ukončíme ten první. Jenže mi ten poslední rodicak vůbec nepřišel. Vždycky mi chodí nejpozději do desátého v měsíci a zatím nic. Všichni kolem už mají peníze na účtu.
Tak jsem se chtěla zeptat, jestli byl takhle ten postup správně a nebo jsem něco udělala špatně a prpto peníze nepřišly..
Děkuji moc za všechny odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

1562
10.1.20 15:22

Mě přišel dneska poslední rodicak před druhou PPM, ale já sem ho vycerpala. Asi bych tam zkusila zavolat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69753
10.1.20 15:24

@Tyna15 Po novem roce byva zpoždění, ale stejne tak se mohla pani ukliknout s dat tam prosinvova datum, takze bych tam zavolala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
10.1.20 15:27

@JancaS84 budu tam muset v pondělí zavolat no. Jako já vím, že se může ta výplata klidně zpozdit, ale teď trochu panikarim, protože nevím, jestli mi ho nestopli nějak dřív. Hlavně po mě ani nechtěli nic dokladat. Ale z logiky věci vyplývá, že jsem ještě celý měsíc byla na rodičovské. Proto jsem si taky dávala nástup na ppm až od 1. ledna. Abych měla ještě celý měsíc rodicak na syna a pak od dalšího měsíce už mateřskou. No jsem z toho jelen :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1562
10.1.20 16:10

@Tyna15 je to mám úplně stejně od 1.1. Oni by ti PPM pokratili kdyby to nebylo za celej měsíc i rodicak by měli. Vím že sem to tak měla pri přechodu u prvního.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
10.1.20 16:25

@JancaS84 tak nevím no. Buď to paní blbě napsala nebo nevim. Ale je to zvláštní, vzhledem k tomu, že není důvod, aby to nepřišlo, když je to za ukončený měsíc. To bych spíš čekala, kdybych na ppm nastupovala třeba v půlce měsíce. A můžu se jen zeptat odkud jsi? Jestli se to třeba nemůže nějak lišit krajem odkud se to posílá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1562
10.1.20 17:29

@Tyna15 Brno-venkov

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
10.1.20 17:39

@Tyna15 řeším úplně to samé, na pracaku mi řekli, to co tobě a taky peníze nemám. V pondělí tam zavolám, ale jsem z toho teda pekne nervózní.

Edit: jsem z Prahy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
10.1.20 18:08

@Garayce já jsem taky z Prahy. Tak nevím, co tam maj za zmatky. Ale jsem ráda, že v tom aspoň nejsem sama. Já jsem tam právě ještě letěla před Vánoci, protože mi na infolince řekli, že je lepší jít oznámit to pozastavení ještě před nástupem na tu druhou ppm, tak jsem nečekala, že s tim bude nějakej problém.
A taky po tobě nechtěli nic vyplnit ani podepsat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
10.1.20 21:59

@Tyna15 já tam šla 23. 12. s tím, ze nastupuju od 1.1. na mateřskou a tak ten rodicak chci zrušit. Nic po mně nechtěli, jen jsem dostala papir, co mi mají vyplnit na socialce, až dostanu mateřskou, pak jim ho donest na pracak a oni ten rodicak zruší definitivně, ze teď je jen pozastaveny.
Kde jsi byla na UP? Já na Proseku v Jablonecké

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
10.1.20 23:52

@Garayce já úplně stejně, akorát s tim rozdílem, že mi žádný papír ani nedali. A taky jsem byla v Jablonecke. Tak nevím. Můžu se zeptat, co ti dali za papír?
Mně jen paní řekla, že potřebují pak nějaké potvrzení od mateřské, ale že jim to stačí az si budu vyřizovat druhý rodicak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
11.1.20 14:55

@Tyna15 Jj, papir na potvrzení ze socialky, ze mám nárok na tu mateřskou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
11.1.20 16:32

@Garayce tak uvidíme v pondělí. Třeba to přijde. Každopádně tam budu v pondělí volat, tak si pak mužem dát vědět, jak jsme pochodili :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
11.1.20 18:33

@Tyna15 snad jo, už jednou mi to přišlo 13., když byl 10. pátek, ale jsem z toho nervózní.. Dam vědět, jak jsem dopadla, jestli se tam teda dovolání :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
11.1.20 21:14

@Garayce mně se to právě ještě nestalo. Ale je pravda, že já jsem rodicak brala jen chvíli. Tak třeba se nějak zpozdil výplatní termín, když je po Vánocích. Taky tam zkusim zavolat, otázka je, jak budeme úspěšné :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama