Výplata v hotovosti, změna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.19 08:45
Výplata v hotovosti, změna

Dobry den, prosim o anonym. Je to citlive tema. Rozvadime se a mame spolecny ucet,.manzel dela zle a bojim se, ze by mi vyplatu z uctu vzal. Nebo by mi delal problemy. Svuj ucet si teprve budu zakladat pristi tyden. Ve smlouve mam napsano, ze vyplata bude vyplacena v hotovosti na pracovisti, ale chodila mi na spolecny ucet. Vyplatni termin mame 18. den v mesici. Je možné zazadat o vyplatu uz ted aby byla vyplacena v hotovosti? Pokud vim vyplaty se delaji k poslednimu dni tak jestli uz neni pozde :(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Šarlota4
Extra třída :D 11318 příspěvků 31.05.19 08:47

Bez se do uctarny zeptat a vysvetli situaci. Verim, ze ti pomuzou.

ivašot.
Echt Kelišová 8120 příspěvků 31.05.19 08:55

Pokud by si s tímhle přišla za mnou, tak bych neměla problém ti výplatu dát v hotovosti, případně jsem schopná až do výplatního termínu změnit číslo účtu. Ale určitě bych nebyla schopná k dnešnímu dni ti výplatu vyplatit, výplaty se dělají naráz v jednom termínu. Pokud bys potřebovala peníze, tak bych ti vyplatila v hotovosti zálohu na mzdu za 5/19 a tu bych pak ve výplatě zúčtovala.

yweta
Závislačka 4165 příspěvků 31.05.19 08:56

Dle ZP musí být výplata v hotovosti, pouze na základě dohody mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem může být zasílána na účet. Takže zajít do účtárny a udělat změnu na výplatu v hotovosti, případně se domluvit, že příští týden doneseš nové číslo účtu, kam chceš poslat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.19 08:58
@ivašot. píše:
Pokud by si s tímhle přišla za mnou, tak bych neměla problém ti výplatu dát v hotovosti, případně jsem schopná až do výplatního termínu změnit číslo účtu. Ale určitě bych nebyla schopná k dnešnímu dni ti výplatu vyplatit, výplaty se dělají naráz v jednom termínu. Pokud bys potřebovala peníze, tak bych ti vyplatila v hotovosti zálohu na mzdu za 5/19 a tu bych pak ve výplatě zúčtovala.

Nemyslela jsem dnes ale az k vyplatnimi terminu, blbe jsem to napsala.. 8o
Vy jste účetní? Je s tou vyplatou v hotovosti hodně papírováni? Koukala jsem se, že to mam ve smlouvě napsané, že vyplata je v hotovosti na pracovišti. Tak by s tim problém být neměl, nebo ano?

Kriss Tina
Extra třída :D 10636 příspěvků 31.05.19 09:00

Tak si zaloz svůj účet, to uděláš během pár minut na internetu a dones nové číslo účetní :nevim: pokud je normální, tak nebude mít problém změnit ti číslo účtu nez peníze odešle, ale že by ti vyplatila teď na ruku celou výplatu víc jak 2 týdny před výplatním termínem bych teda nepočítala.

ivašot.
Echt Kelišová 8120 příspěvků 31.05.19 09:02
@Anonymní píše:
Vy jste účetní? Je s tou vyplatou v hotovosti hodně papírováni? Koukala jsem se, že to mam ve smlouvě napsané, že vyplata je v hotovosti na pracovišti. Tak by s tim problém být neměl, nebo ano?

S výplatou v hotovosti by to pro mě byl jeden papír navíc - pokladní doklad, jinak nic.

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 53131 příspěvků 31.05.19 09:03
@Anonymní píše:
Vy jste účetní? Je s tou vyplatou v hotovosti hodně papírováni? Koukala jsem se, že to mam ve smlouvě napsané, že vyplata je v hotovosti na pracovišti. Tak by s tim problém být neměl, nebo ano?

no, pokud ti to vyplácí na účet, tak asi musíš mít nějaký dodatek, ne,?

Šáruší
Závislačka 2691 příspěvků 31.05.19 09:22

Zajdi za účetní. Mzdy bude teprve zpracovávat, je 31. ještě je určitě nedělala. Vysvětli jí situaci. Pokud by chtěla na účet, tak jí řekni, že jí doneseš nové číslo účtu v týdnu. Určitě ti vyjde vstříc. Teď to ještě nemá zpracované a nic nikam neposílala, když výplatní termín je za 3týdny.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.19 10:13

My jsme vyplaty zacinali zpracovavat vzdy az k 1. v mesici, takze ted by to bylo az v pondeli. Urcite bychom stihli zmenu. Takze si zkus pozadat na uctarne. Snad by to nemel byt problem.

NinaU.
Kecalka 111 příspěvků 31.05.19 10:16

Proč si nezalozize účet hned, některé banky to už dnes nabízejí i čistě přes internet. V práci jen oznámite změnu účtu a máte po starostech :wink:

pannda
Kelišová 6941 příspěvků 34 inzerátů 31.05.19 15:54

Hlavně bych si udělala výpis z účtu, v případě, že by manzel chtěl účet vybrat, či převádět peníze. Přeci jen bude předmětem rozdělení SJM

Hanula1212
Kelišová 5574 příspěvků 01.06.19 07:27
@Lama Lama píše:
no, pokud ti to vyplácí na účet, tak asi musíš mít nějaký dodatek, ne,?

Přesně tak. POkud je ve smlouvě uvedena výplata v hotovosti, musí existovat nějaký dodatek, podle kterého se posílá na konkrétní účet. Napiš na papír jednu větu, že rušíš dodatek ke smlouvě, podle kterého je výplata zasílána na číslo účtu… Tím bude v platnosti pouze ustanovení uvedené v prac. smlouvě - tedy výplata v hotovosti. Nebo tam napiš, že žádáš o změnu a to zasílání na č. účtu… A odevzdej zaměstnavateli.
A jak psali holky - založ si účet online. Je to otázka pár minut.

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 53131 příspěvků 01.06.19 07:34
@Hanula1212 píše:
Přesně tak. POkud je ve smlouvě uvedena výplata v hotovosti, musí existovat nějaký dodatek, podle kterého se posílá na konkrétní účet. Napiš na papír jednu větu, že rušíš dodatek ke smlouvě, podle kterého je výplata zasílána na číslo účtu… Tím bude v platnosti pouze ustanovení uvedené v prac. smlouvě - tedy výplata v hotovosti. Nebo tam napiš, že žádáš o změnu a to zasílání na č. účtu… A odevzdej zaměstnavateli.
A jak psali holky - založ si účet online. Je to otázka pár minut.

Pokud dosud žádný nemá, tak to tak snadný není. Nelze podepsat jen elektronický a potvrdit druhou bankou.
Musí ověřit podpis.
Ale i tak snad není problém účet založit že dne na den

Hanula1212
Kelišová 5574 příspěvků 02.06.19 09:26

@Lama Lama já když si zakládala účet u Air bank tak jsem jen vyplnila žádost online, další den přijel kurýr, kterému jsem dala okopírovanou občanku, ověřil si, že souhlasí s originálem, podepsala jsem mu smlouvu a bylo to.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama