Vyplatí mi peníze z úrazového pojištění? Úraz dva dny po uzavření

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.19 14:20
Vyplati mi penize?urazove pojisteni

Nevite nekdo nahodou jak je to s urazovym pojistenim, stal se mi uraz asi 2 tydny po uzavreni smlouvy a nevim jestli po tak kratke dobe uz mam narok na penize.

Reakce:
chaela
Ukecaná baba ;) 2011 příspěvků 1 inzerát 05.04.19 14:23

Přečti si tu smlouvu, bude v ní napsané, jestli a jake lhůta tam je. Ale nejspíš nic nedostaneš, lhůty bývají delší.

Janli
Echt Kelišová 8191 příspěvků 05.04.19 14:28

Přečti si pojistné podmínky, tam to najdeš, ale pravděpodobně s tím nebude problém. Obrať se na člověka, který ti smlouvu uzavíral, pomůže ti s hlášením úrazu. Někdy se hlásí okamžitě, jindy až po ukončení léčení. Vše najdeš v pojistných podmínkách.
@chaela kadenční doba se týká onemocněním nikoliv úrazů

claarca
Kecalka 355 příspěvků 05.04.19 14:32

Vetsinou musi byt uraz hlasen ten den, kdy se to stalo

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 13724 příspěvků 05.04.19 14:34

@claarca v ten den určitě ne, vždyť to ani není reálné. Já mám třeba lhůtu na hlášení měsíc

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65651 příspěvků 05.04.19 14:37

@Tichošlápek sporitelna ma 3 roky…

P4ja
Echt Kelišová 8673 příspěvků 05.04.19 14:46

Pokud je to úraz, tak by plnit měli. Záleží, kdy máš počátek pojištění. Jinak hlásit se určitě nemusí hned. To většinou bývá u pojištění v zahraničí, že bys měla zavolat a nebo to oznámit. Nejlepší bude zavolat tomu, kdo ti to sjednal.

claarca
Kecalka 355 příspěvků 05.04.19 14:54

@Tichošlápek jo mas pravdu, spletla jsem se. Ten den musi dojit k osetreni lekarem

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65651 příspěvků 05.04.19 14:55
@claarca píše:
@Tichošlápek jo mas pravdu, spletla jsem se. Ten den musi dojit k osetreni lekarem

Ani to neni obecne pravda.

P4ja
Echt Kelišová 8673 příspěvků 05.04.19 15:02
@claarca píše:

To si nemyslím. Taky jsem šla k doktorovi až druhý den a zlomeninu mně zaplatili. Večer to nebolelo a oteklo to až přes noc.

Jinak hlásit hned v práci se musí pracovní úraz. Tam to zpětně neuznají. Ale to je zase jiný případ než u zakladatelky.

lasička1
Echt Kelišová 8229 příspěvků 05.04.19 15:08
@j.a.n.i1 píše:
@Tichošlápek sporitelna ma 3 roky…

Myslíš Pojišťovnu České spořitelny,co je nyní Kooperativa?Tam jsem vždy hlásila až po ukončení úrazu.Nyní doufám,že se nezměnily podmínky,když je to pod Kooperativnou.Mám úraz,již přes měsíc,ale nemám ukončenou léčbu,takže jsem nic nikam nehlásila.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.19 15:14

Ahoj tady zakladatelka jsem pojistena u cpp, smlouvu jsem cetla, ale nejak jsem to tam nenasla,nevite nekdo jak to je u cpp?

Aleš T.
Kecalka 203 příspěvků 05.04.19 16:17

Úraz je nahodilá událost, která nevypluje na povrch po delší době, jako u nemocí kterou lze už mít, aniž o tom člověk ví…U nemocí bývá čekací lhůta klidně i 2 roky.
Pojištění úrazu nabíhá ihned nebo dle snlouvy třeba od prvního dne následujícího měsíce apod. Většinou ale ihned. Důležité také je, mít zaplaceno, jinak mohou plnění krátit třeba o polovinu..

Kacatko1986
Ukecaná baba ;) 1155 příspěvků 06.04.19 12:24

Ale i u urazu je cekaci doba.. Kazda pojistovna ma sve pojistne podminky, kde je stanovene, jak dlouho od uzavreni smlouvy je narok na plneni (ja mam napr u sve ze u urazu je to 7 dni od uzavreni ta cekaci doba..).

Zakladatelko - musis si projit pojistne podminky u sve smlouvy.. Kdo hleda, najde! Prece to za tebe nebudeme hledat my, cist snad umis..

Váš příspěvek
Reklama