Vyplatí se investovat do auta?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
neellaa
Kecalka 289 příspěvků 23.10.14 12:19
Vyplatí se investovat do auta?

Zdravím všechny,

chtěla bych poprosit o radu. Chtěla bych si pořídit auto. (druhé s první jezdí manžel do práce) abychom nemuseli s dcerou jezdit autobusem, a později bych vozila dceru do školky a ja do práce.

A teď, ale otázka.. JAKÉ AUTO A ZA KOLIIK? :)) Uvažovala jsem o investici za 70tisíc.. ale pořídím něco „kvalitného“ v této částce? nebo mám dát víc max 100tisíc.

Manžel říká, že se to vyplatí, že když koupíme nějakého křápa tak se tam může cokoliv zničit a budeme do toho vrážet peníze.. Jenže mě se zdá, že toto se může stát i u toho dražšího??

Poraďte.

Děkuji

Reakce:
pikola
Generální žvanilka 20186 příspěvků 23.10.14 12:20

Za 70 si podle mne krap koupis, otazka na co narazis a pnize budes vrazet do vseho. Ja bych si kupila njake skoro nove male ale bezpecne

Leniczka23
Ukecaná baba ;) 1204 příspěvků 23.10.14 12:21

@neellaa Tak pokud máš nějakého známého, za 80 tisíc už se dá sehnat pěkné auto..ale chce to fakt někoho kdo vám to i komplet prohlídne a zkontroluje..

Nikeyla
Zasloužilá kecalka 813 příspěvků 23.10.14 12:25

My koupili auto za 180000,– a vráželi jsme ze startu do něho dost. Myslím, že záleží od auta, né na ceně a taky na jízdě předchozího majitele.

hehehe
Extra třída :D 11594 příspěvků 23.10.14 12:25

@neellaa
Myslím, že i za 70 tis se dá pořídit dobré auto. Záleží na značce a na předchozích majitelích. Můžeš narazit na auto sice třeba 10 let staré, ale může být garážované a po důchodcích, kteří najeli třeba jen 20 tis.
Chce to hledat.

maffi
Ukecaná baba ;) 1958 příspěvků 23.10.14 12:33

Za 70tisíc seženeš dobré auto v pohodě (i za mnohem méně, otázka je jaké máš na něj požadavky). ale chce to opravdu někoho, kdo se v tom vyzná. manžel má auta jako koníčka, vybírá právě takhle známým různě, jezdí s nima po inzerátech a vždy koupí dobře. rovnou jim řekne, co tam bude potřeba povyměňovat a na kolik je to vyjde, aby s tím počítali dopředu. ale já sama bych si na to třeba netroufla. takže opravdu najít někoho takového ve svém okolí a pak není problém - samozřejmě počítat s tím, že pokud to není super kamarád, tak si za to vezme nějaký peníz, ale ono se to mnohonásobně vrátí na tom, že právě nekoupíš žádný šrot. ojetých aut je jak hub po dešti, nabídka je veliká a je z čeho vybírat.

WontTell
Ukecaná baba ;) 2233 příspěvků 23.10.14 12:34
@neellaa píše:
Zdravím všechny,

chtěla bych poprosit o radu. Chtěla bych si pořídit auto. (druhé s první jezdí manžel do práce) abychom nemuseli s dcerou jezdit autobusem, a později bych vozila dceru do školky a ja do práce.

A teď, ale otázka.. JAKÉ AUTO A ZA KOLIIK? :)) Uvažovala jsem o investici za 70tisíc.. ale pořídím něco „kvalitného“ v této částce? nebo mám dát víc max 100tisíc.

Manžel říká, že se to vyplatí, že když koupíme nějakého křápa tak se tam může cokoliv zničit a budeme do toho vrážet peníze.. Jenže mě se zdá, že toto se může stát i u toho dražšího??

Poraďte.

Děkuji

Dá se, ale chce to vybírat. Taky počítej s tím, že do toho něco nasypeš hned po nákupu… ale to je skoro u všeho. Každopdáně pokud si stanovíš limit X, tak doporučuju opravdu koupit auto za X-Y a Y do toho hned po koupi nasypat. Filtry, náplně (nebo aspoň olej), rozvody, případně co bude dál potřeba.

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 23.10.14 12:34

@neellaa kup křáp… auto je to, co jde do háje tak rychle, že mrkat nestačíš, než sjede z linky, už má 1/4 ceny dole. Pokud chceš nákupní vozík, zvol golf 4, na malé trasy benzín, na delší nafťáka.. ty auta jsou držáci jak sviňa a za tu cenu v pohodě seženeš.. na popojíždění bohatě stačí, drahé bych nekupovala.. znám maníka, co má auto za 600 tis a jezdí s nim 1 km do práce.. akorát to auto ničí :zed:

JayLee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.14 12:42
@neellaa píše:
Zdravím všechny,

Poraďte.

Děkuji

my si kupujeme po 4 letech vždy uplne nove auto jak moje, tak manzel svoje a pac jednak za ty 4 roky se dobře zajede a je v takovym stavu, ze když ho prodáme na protiúčet pak, tak dostaneme peknej peniz a nemusíme do nej nic investovat za ty 4 roky ale hlavne jde o bezpeci a spoleh na to auto pac tam vozim dve deti tkze za me jedine novy :pankac: dle me se nevyplati na nem jakkoliv setrit :kytka:

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 23.10.14 12:43

Příbuzní se poněkud rozmnožili, zakoupili něco jako malý autobus (přeháním, ale prostě rozměrnější auto) a darovali nám svoji feldičku. Pro mně na to popojíždění úplně nejlepší autíčko na světě (na delší trasy a výlety pak máme jiné, větší a i poněkud novější). No, je to už babička na dojetí, počítám každým okamžikem, že nám udělá pápá, ale dle sdělení našich chlapů (koukal na to i kámoš automechanik) je srdíčko (motor) v plné kondici, holt má pár vrásek po karoserii a občas jí pobolívá zapalování.

LennaZS
Závislačka 2527 příspěvků 23.10.14 12:43

Tak manžel má svůj křáp do práce (Opel Astra) a pro mě se koupil Land Rover kvůli bezpečnosti dětí-vozím je třikrát týdně do kroužků a po závodech. Spíš než na finance bych hleděla na bezpečnost, pokud to teda finanční situace rodiny dovoluje..Ale k tvému dotazu..70 a 100 tis. není až takový rozdíl a v této cenové relaci je to dost o štěstí. Určitě tak či tak dobře prověřit od koho kupujete, ať se na to mrkne jeden nebo raději i více odborníků. Ale jak už jsem psala..můžeš narazit na fajn auto za 70, stejně tak koupíš klidně šrot za 150.Proto řádně prověřit před samotnou koupí. My v tomto máme naštěstí kliku, ale taky jsme se setkali s podvodným jednámím..

Krysová
Kecalka 474 příspěvků 23.10.14 12:58

Za me doporucuji obhlednout autorizovane prodejny, davaji tam starsi vozy protiuctem. Ja takhle koupila Toyotu Yaris v tve cenove relaci a zatim jsem investovala jen do vymeny oleje a technicke. Nebo duchodci mivaji dobra auta, kazdopadne s sebou mechanika. Zjistuj a overuj si VIN.

Oldotter
Kecalka 151 příspěvků 23.10.14 13:18

My měli starších aut několik, je pravda, že manžel vždy dost vybíral, ale náklady byly minimální. Cena auta se odvíjí zejména od stáří, pak podle značky (+ modelu). Nelze se řídit ujetými kilometry, ty se hodně falšují a nevypovídají moc - při slušném zacházení na dobrých silnicích vydrží auta klidně 300tis., na českých brambořištích s čunětem řidičem může být po 100tis na odpis. U starších aut jsou mnohem levnější díly, leccos se sežene na vrakovišti apod.
Malé auto vhodné na nákupy, objížďky s dítětem (doktor, školka) lze ve slušném stavu za ty peníze koupit. Ojeté Škodovky a VW jsou obecně předražené a nejvíc se kradou, mnohem lepší volba je třeba zmíněná Toyota Yaris, Opel Corsa nebo třeba něco z té trojice co se vyrábí v Kolíně. U starších aut je mnohem lépe znát, jak se kdo o něj staral - je třeba vybírat, ale vybrat lze a není třeba se zásadně bát. Pokud neujedeš moc km ročně, tak určitě benzínové (jednodušší a levnější na servis). Koukni třeba na TipCars, Yarisů nebo Cors do max deseti let stáří a 70 tis tam najdeš dvacet od každého typu a něco z toho by určitě vybrat šlo.

Raduš.ka44
Kelišová 7193 příspěvků 23.10.14 15:10

Já si jako druhé auto koupila Clio za 35.000,–, RV 2001. Mám ho dva roky, za tu dobu jedna drobná závada do 1000 Kč a teď jsem řešila větší problém, oprava celkem za 5.500 Kč. Jinak jsme nechali udělat rozvody, to by se prý mělo u každého ojetého auta. Jsem spokojená, auto mám pro sebe - do práce, po doktorech, se synem na fotbal, na menší výlety, nákupy. Jako rodinné auto využíváme to, kterým jezdí manžel.

jarous123
Nováček 6 příspěvků 13.11.15 15:55

Rozhodně bych neuvažoval o koupi nového auta. Určitě bych zvolil bazarové v dnešní době je toho na výběr spousty myslím si, že koupí ojetého auta neuděláte chybu.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Česká pošta pod palbou další ostré kritiky: Co Čechům vadí nejvíce?

Česká pošta je už delší dobu terčem hněvu české populace. Na sociální síti... číst dále >

Nový život v Hurghadě: Češi se na důchod stěhují do Egypta, je tam třikrát levněji!

Bohatší západní sousedé se na stáří stěhují za sluncem a mořem do Španělska,... číst dále >