Vyplatí se práce v Rakousku s rodinou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.18 11:57
vyplatí se práce v Rakousku s rodinou

Dobrý den,
manžel dostal nabídku na práci v AT, já jsme zatím na RD, vyplatí se tam žít, prý je tam vše drahé, manžel by měl cca 1800 - 2000E čistého, já bych tam pak práci hledala, ale německy neumím, takže počas RD bych se ji učila a pak by se vidělo..Doma po RD práce za 18 čistého já, mnažel tu bere 35 tis. čistého, nájem máme 2+1 16 500 i s poplatky v Praze.

Reakce:
arinecka
Kelišová 5210 příspěvků 30.11.18 12:32

Asi bych první zjistila kolik by jste dali za bydlení, ono 1800 - 2000 euro není zrovna moc :nevim: Jinak, draho je jako všude, zase ale kvalita bude asi jiná než u nás :mrgreen: na jídlo si myslím že by ti stačilo 100 - 200 euro na týden úplně v pohodě.

Delaltctrl
Ukecaná baba ;) 1574 příspěvků 30.11.18 12:36

Hlavně rakusaci vás na menším městě budou mít za peknej českej povl… To je věc kterou penězma nevyřešís.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25263 příspěvků 30.11.18 12:38

Nedávno tady byla diskuze, jaký je to peklo v Rakousku z důvodů, co píše @Delaltctrl
Ten plat je menší než máte tady, když pracujete oba. Nájem menší nebude. :nevim:

arinecka
Kelišová 5210 příspěvků 30.11.18 12:40

@Delaltctrl Tak jako jsou jiný, to je fakt ale že by až tak? :think:

astoret
Ukecaná baba ;) 1061 příspěvků 30.11.18 12:42

Ahoj, za mě ano, v AT máš vyšší plat, ale je fakt že i vyšší náklady na život, nicméně ne zas nějak moc diametrálně to není, nájmy ve městě srovnatelné s Prahou, někdy i lepší (v porovnání s platy. manžel má 13. a 14 . plat, já až půjdu do práce budu mít také, plus familienbehilfe měsíčně přes 100 - cca 160 dle věku dítěte a počtu dětí, na dani je to měsíčně přes 50 E, ted od ledna 2019 bude ještě familienbonus plus, sleva na dani pro pracující rodiče cca 1500E za rok, jako dá se tu našetřit jen z toho, plus vyšší platy, školní dítě máš nárok na školné 100E začátkem roku, máš narok na proplacení části jazykového kurz, jako v mnoha směrech lepší, me se tu žije lépe, vyšší uroven, nejak nepocituji, že by tu byůo dráž, asi záleží co budete dělat za práci iale..

nemčina, já se tež učím, zatím si vystačím s angličtinou, firma kam nastupuji, tam mi bude stačit, nicméně jsme tu 8. měsíc a s nj se zlepšuji, takže za mě, to zkuste!

astoret
Ukecaná baba ;) 1061 příspěvků 30.11.18 12:42

@Delaltctrl nemám ten pocit, žiju ve městě cca 1800 lidí

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.18 12:57

zakl.mnažel dělá za 1600E čistého, já mám zatím brigádu 400E čistého za 15 hod týdně, uklid..malej zatím není ve školce, jen na 3 dopoledne v týdnu, zatím není místo, žijeme na malém městě s 950 obyvateli, nájem za 2 kk 70 m s balkonem 550E k tomu 50E elektřina, odpady čtvrtletně 75E, telefon tarif 22E, internet 30E, náklady tedy: 730E, zbyde nám skoro 1300, školka je církevní, neplatí se, za jídlo dáme cca 600, neškudlíme, řekla bych,že si kupujeme lepší veci než v ČR, nakupujeme v Hoferu či Lidlu, Merkuru, občas ve Sparu, takže nám zbývá 700E, 400E dáváme stranou, 300E máme na utratu, oblečení, zábava, jízdy máme za polovinu, máme famillienpass , žijeme v okolí Salzburg, celý salzburgland tedy jízdne za půlku, manžel má 13. a 14. plat, ted v prosinci dostane 1600 výplatu a k tomu skoro celý další plat, takže vánoce nešetříme na ně, stejně na dovolenou, v červnu dostává 13., jsme tu rok a máme našetřeno od ledna: 4500E,neco měsičně, neco z 13. platu, doma jsme našetřili max 1500 měsíčně…čekáme na vyřízení přídavků na dítě, přijde to zpětně, takže nám přijde za rok cca 1500 E jen zpětně za přídavky na dítě.

necítím, že by nás tu měli za loosery, mám tu už i kamarádky, u nás je problém jazyková bariera, oba se teprve nemecky učíme, umíme anglicky,občas někdo blbě kouká, spíš starší lidé, ale jinak pohoda, nájem jsme našli taky v pohodě..nepo­cituji nějaké špatné pohledy, malej ve školce taky super, učitelky užasné..žije se nám tu mnohem lépe, šli jsme sem šetřit a uvažujeme, kdyžse naučíme jazyk, že tu zůstaneme, a to nijak extra nešetříme, přijde mi, že tu jsme mnohem víc aktivní, doma jsme na nic neměli pomalu..manžel průměrný plat, já podprůměrný, mám VOŠ sociální práce, doma plat 16 tis, odnevidim donevidim, manžel 25 tis, v taky v Praze, vysoký nájem..

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >