Vyplatí se studovat taneční konzervatoř?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.17 12:21
Vyplatí se studovat taneční konzervatoř?

Ahoj,

ráda bych se zeptala někoho, kdo má vystudovanou taneční konzervatoř, jestli může objektivně zhodnotit, zda má takové studium cenu. Řešíme tuhle otázku s nevlastní dcerou (ale máme ji s mužem ve střídavé péči s jeho ex a tak to samozřejmě také s ní řešíme), která chce za chvíli dělat talentovky. Já rozumím tomu, když někdo studuje na „konzervě“ hru na nástroj, ale tanec? Můžou potom najít uplatnění? Není lepší si udělat jiný obor (však existují například školy speciálně pro sportovce) a tanci se věnovat mimo školu? Pokud to půjde, klidně se tím může živit, ale nechat si to takhle jako jedinou možnost, to mi nepřijde nejlepší. Manžel z toho také není nadšený. Tak třeba nám někdo pomůže změnit postoj, nebo nám poradíte nějaké další argumenty, jak jí to rozmluvit. Děkuju

Reakce:
Bobby
Extra třída :D 14080 příspěvků 12.01.17 12:28

Já teda studovala hudební a byla to ztráta času. Vůbec se tomu nevěnuji…pokud je opravdu šikovná, tak uplatnění najde určitě…

ka2ka
Extra třída :D 13734 příspěvků 12.01.17 12:31

Myslím, že tuhle školu by měli studovat lidi jen s obrovským talentem, protože pak to uplatnění asi moc není, znám lidi co mají vystudováno tedy spíš vydřeno a uplatnění nemají

krakatice
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 12.01.17 12:32

Chápu vaše obavy a je pravda, že znám několik absolventek tanečních konzervatoří, které opravdu vystudovaly a angažmá nikdy nikde nedostaly (konzervatoří je mnoho, profesionálních souborů je málo). Pokud bude dobrá a bude pokračovat v moderním tanci někde v tanečních skupinách, tak se uživit může, ale pokud by se chtěla věnovat klasice, tak je spíš bez šance. Ve 12 letech je člověk ještě hodně mladý na to, aby se rozhodoval na celý život, notabene když je navíc kariéra tanečníka tak krátká (a determinovaná zdravotním stavem, kvalitou kyčlí apod), na druhou stranu je zase možné, že ji na konzervatoř nevezmou, popř. má spoustu času až do 15. si vybrat normální střední školu a na konzervatoři dochodit jen základní vzdělání.

krakatice
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 12.01.17 12:36

Ještě doplním - i první sólista plzeňského baletu - Zdeněk Mládek, si ještě před pár lety (ale už jako držitel baletních ocenění) přivydělával na kase v Makru, aby se uživil. Dejte nevlastní dceři přečíst tento článek . Možná jí to trochu otevře oči, pokud si bude přát jít na konzervatoř i potom, tak bych jí už asi nebránila, ale každý rok si s ní o jejím přesvědčení promluvila.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27814 příspěvků 12.01.17 12:38
@Anonymní píše:
Ahoj,ráda bych se zeptala někoho, kdo má vystudovanou taneční konzervatoř, jestli může objektivně zhodnotit, zda má takové studium cenu. Řešíme tuhle otázku s nevlastní dcerou (ale máme ji s mužem ve střídavé péči s jeho ex a tak to samozřejmě také s ní řešíme), která chce za chvíli dělat talentovky. Já rozumím tomu, když někdo studuje na „konzervě“ hru na nástroj, ale tanec? Můžou potom najít uplatnění? Není lepší si udělat jiný obor (však existují například školy speciálně pro sportovce) a tanci se věnovat mimo školu? Pokud to půjde, klidně se tím může živit, ale nechat si to takhle jako jedinou možnost, to mi nepřijde nejlepší. Manžel z toho také není nadšený. Tak třeba nám někdo pomůže změnit postoj, nebo nám poradíte nějaké další argumenty, jak jí to rozmluvit. Děkuju

jo, dcera chodí do baletu, tak znám několik lidí, kteří vystudovali taneční konzervatoř…

Sofierules
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 12.01.17 12:44
@krakatice píše:
Ještě doplním - i první sólista plzeňského baletu - Zdeněk Mládek, si ještě před pár lety (ale už jako držitel baletních ocenění) přivydělával na kase v Makru, aby se uživil. Dejte nevlastní dceři přečíst tento článek . Možná jí to trochu otevře oči, pokud si bude přát jít na konzervatoř i potom, tak bych jí už asi nebránila, ale každý rok si s ní o jejím přesvědčení promluvila.
Článek jsem si přečetla -to mě teda vyrazila dech, netušila jsem, že mimo Prahu je to takto tristní… :think:
Hanka1
Extra třída :D 13965 příspěvků 12.01.17 12:59

Dcera uz dospela, nyni 22 let naseho souseda z jeho prvniho manzelstvi ma tanecni konzervator, zije v Praze a uplatneni zadne, vyucuje tanec na ZUŠce male deti neco jako baletni pripravku, ovsem po odpolednich a to ji neuzivi. To jak si malovala, ze po ni skoci vsema deseti a bude ucinkovat a pravidelne hrat v nejakem muzikalu, ac tech divadel je v Pze dost, tak ani nahodou. Tak si dodelava pedagogicke minimum-vzdelani a chce si otevrit pod DDM kurzy tance a jet na IČO na sebe, coz ji zpocatku taky plne neuzivi. Zaverem nedotovat ji jeji otec, tak opravdu je nekde v kanclu v lepsim priade, ale tam se s maturitou z tanecni konzervatore ani nechytla a v tom horsim je za kasou… :roll: :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.17 13:06

Na taneční konzervatoři jsem studovala skoro 7 let. Potom jsem skončila ze zdravotních důvodů ( je to velká dřina a člověk se dost odrovná ). Tenkrát se mi zhroutil svět. Zpětně jsem ráda, že jsem poslechla lékaře a odešla, protože jsem se mohla více vzdělávat, vystudovat VŠ, mít děti.
Jestli je dcera pohybově mimořádně nadaná, má trpělivost, nebojí se odříkání, dřiny, má trochu i lokty a umí se prosadit, tak ať talentovky zkusí.

Liliana08
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 12.01.17 13:15

Jenu slečnu, co má vystudovanou taneční konzervatoř znám. V oboru nepracuje a studuje VŠ jiného zaměření. Každopádně pokud dcera dostuduje, tak maturitu mít bude, takže i kdyby se nemohla živit tancem, vždycky může pokračovat na VŠ, pokud bude chtít.

Almatka
Kelišová 6870 příspěvků 12.01.17 14:10

Mám jeden dobrý příklad, moje babička byla hodně úspěšná, tančila, byla sólistka, pak se věnovala choreografii, pak tedy kvůli režimu měla smůlu, ona to milovala, byla blázen. Peníze nikdy neměla, byla duše romantická, vůbec praktická:-)
Na druhou stranu, pracovala jsem jako personalistka a viděla jsem spoustu životopisů slečen, které měly konzervatoř a horkotěžko sháněly práci…
Jestli má veliký talent a už teď někde třeba účinkuje (moje sestra i teta účinkovali v baletu už od 6-7 let, teta i vystudovala konzervatoř, ale ze zdravotních důvodů ukončila celkem slibnou kariéru a byla z ní knihovnice:-()
Motám jedno přes druhé, ale přijde mi, že konzervatoř by měla mít i nějakou praktickou část, něco jako management v umění či tak, aby ty holky měly něco hmatatelného :zed:

asanUK
Zasloužilá kecalka 554 příspěvků 12.01.17 17:42

Přítelova neteř studovala balet na konzervatoři - loni dostudovala. Já osobne bych své dítě na taneční konzervatoř nikdy nedala. Cele dny trávila ve škole, domu se vracela az večer a do toho učení. Každý den měla ve škole 5-6 hodin tance. Je to ohromna zátěž pro tělo. I když patřila mezi nejlepší ve třídě, najít uplatnění je hodně těžke. Dostala se do jednoho baletního divadla a bere 13 000 hrubého. Zkoušela se hlásit i na vysokou školu, ale jelikož ve škole později neměli skoro žádne předměty které se nevztahovaly k hudbě nebo tanci, je to opravdu složite. Pokud má opravdu ráda tanec, doporučovala bych spíše sportovní gymnázium. Já sama ho mám vystudovane a chodili tam i tanečníci. Když by se v průběhu rozhodla, že to není pro ni to prave, pořád bude mít vystudovane gymnázium a maturitu, takže šance dostat se na vysokou je o hodně vyšší než z konzervatoře.

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Absurdistán jménem Most!: Tohle je reálný Luďan, zatím si vystačí bez dotací

Vidí tvůrci seriálu Most! do budoucnosti? Zdá se, že ano. V seriálem... číst dále >

Kamarádka heroinové Terezy v exkluzivní zpovědi: Do Pákistánu ani za milion!

Přinášíme vám slibovanou exkluzivní zpověď kamarádky Terezy Hlůškové (22),... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >