Vyplatí se studovat Vysokou školu nebo radši jít pracovat?

4.4.21 11:48

Vyplatí se studovat Vysokou školu ne bo radši jít pracovat??

Dobrý den,
měla bych na Vás jeden dotaz. Bohužel jsem na něj nikde nenašla odpověď tak zkouším tady.
Jsem teď studentka 3. ročníku obchodní akademie a nevím jestli se mi vyplatí studovat dál Vysokou školu. Ráda bych se po škole věnovala účetnictví. Ve škole mě to skoro až baví a je to činnost, u které si jsem schopna představit, že bych se tim ráda živila. Ale nevím jestli po škole spíš hledat nějakou práci jako junior účetní a čerpat ze zkušeností a praxe a nebo jít ještě dál na nějaký obor na vysokou školu a rozšířit si znalosti v ekonomice. Uvažuji o univerzitě Pardubice a tady o nějakém oboru. Co myslíte? Co by mohlo být lepší?
V starších diskuzích jsem zjistila, že je tu pár účetních. Tak bych ocenila, kdyby jste mi odpověděli vy, co v tom máte třeba nějaký rozhled. Ale vděčná budu za jakoukoliv odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1213
4.4.21 11:53

Hele pracovat budes celej zivot. Jestli na to mas, tak jdi na vysokou. Vzdycky to pro tebe bude jen plus. A pri vysoky uz se da i castecne pracovat, takze bych se toho nebala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7578
4.4.21 11:55

Určitě běž pokud jsi studijní typ a rodiče tě podpoří. V práci stravis času ještě hromadu, to neuteče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4259
4.4.21 11:56

Můžeš oboje zároveň. Vzdělání ti v tomto oboru podstatně rozšíří možnosti uplatnění a v případě práce ve státní správě tě posune v tabulkách výše. Našla bych si zaměstnání na část úvazku, ať nejsi po škole bez praxe, a studovala k tomu. Kdy jindy, než když jsi mladá, bez závazků ;)

Příspěvek upraven 04.04.21 v 11:56

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2974
4.4.21 11:56

Dělám účetní (resp AP analyst) v korporátu posledních sedm let, předtím jsem tři roky pracovala v bance na nefinanční pozici. Souběžně s prací v bance (úvazek cca 120-140 hodin měsíčně, hlavně v noci) jsem studovala prezenčně bakaláře na VŠ, pak jsem při plném úvazku studovala magistra kombinovaně. Nejlepší rozhodnutí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.4.21 11:59

Já šla po obchodce do práce. Účetní mě bavilo a fakt jsem se naučila vše až v pracovním procesu. Pak k nám přišla absolventka VŠE a vůbec nechápala, proč má dát doklad „příjmový pokladní doklad“ do výdajů. Byla naprosto nepoužitelná. Na druhou stranu hodně holek, které tam dělaly, šlo po pár letech na VŠ a dvě z nich si udělaly daňové zkoušky a jsou fakt mistryně.

Být tebou, jdu do praxe, VŠ si můžeš udělat vždy. Zrovna u toho účta mi to přijde takové lepší, než pak vylézt jako teoretik, který nic neumí. Ta kolegyně co měla VŠE nakonec skončila, zjistila, že to nechápe a nemá na to, teď účto přednáší na VŠ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6159
4.4.21 12:03

Jdi na VS, pokud na to mas hlavu a rodice jsou schopni a ochotni Te financne podporovat.
Pri studiu si muzes najit nejakou brigadu, castecny uvazek jako junior ucetni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
567
4.4.21 12:04

Urcite jdi na VS, s trochou discipliny se u toho da i pracovat. Ja jsem mela plny uvazek pri dennim studiu, a to jsem rozhodne nestudovala jednoduchy obor.

Drzim palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.4.21 12:07

Moc děkuji. Strašně jste mi pomohli a díky vám jsem se rozhodla, že se o VŠ určitě pokusím. Díky tomu, že mám VŠ u místa bydliště by mohlo jít doufám aspoň trochu i pracovat. Moc Vám děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8092
4.4.21 12:08
@SlečnaDahlia píše:
Můžeš oboje zároveň. Vzdělání ti v tomto oboru podstatně rozšíří možnosti uplatnění a v případě práce ve státní správě tě posune v tabulkách výše. Našla bych si zaměstnání na část úvazku, ať nejsi po škole bez praxe, a studovala k tomu. Kdy jindy, než když jsi mladá, bez závazků ;)Příspěvek upraven 04.04.21 v 11:56

toto už neplatí, ne? :think: Dneska pokud označí pracovní místo, že na něj stačí středoškolské vzdělání, tak dostaneš plat z kolonky středoškolské vzdělání, i kdybys měla vysokou školu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
433
4.4.21 12:10

Pokud se na to cítíš, máš možnosti a podporu, šla bych rozhodně na VŠ. Můj názor je, že po několika letech v pracovním procesu se těžko do studia znovu těžko naskakuje.
Vybrala bych si vhodnou školu ekonomického směru, praxi můžeš dělat i při studiu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.4.21 12:11

Nevíte ještě pak akorát, kde pak hledat práci, u které bude moct takhle studovat? Na co si dát pozor až budu příští rok hledat? Když už Vás tu takhle mám?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12002
4.4.21 12:14
@PaníBovaryová píše:
toto už neplatí, ne? :think: Dneska pokud označí pracovní místo, že na něj stačí středoškolské vzdělání, tak dostaneš plat z kolonky středoškolské vzdělání, i kdybys měla vysokou školu.

Na UO ČR určitě, OSSZ ma třeba jiné podmínky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12002
4.4.21 12:14

Jdi studovat!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4325
4.4.21 12:18

Zrovna u účetnictví je fakt nebetyčný rozdíl mezi šedou teorií a zeleným stromem praktického života :lol: záleží i jak se učíš (máš trojky na vysvědčení?)..
Já si obě vš dodělala při práci, kam jsem nastoupila už v čerstvých 18, a bylo to super v tom, že jsem ve škole strašně moc čerpala právě z té praxe, distanční formy jsou fajn, třeba pátky, víkendy, pokud není dítě, tak je bezva skloubit školu a práci..
Jinak VŠ určitě nějakou formou zkus, ono taky není jisté, že tě hned na první pokus přijmou apod., tak aby sis to někdy nevyčítala, žes šla rovnou makat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat