Vyplnění formuláře daně z příjmu

Kopretina282
15.2.21 08:26

Vyplnění formuláře daně z příjmu

Dobry den,

prosím o radu. Každý rok vyplňují tchýni Dánové přiznání. Vždy tam má švagrovou na uplatnění slev na dite tak, ze si to nechá vyplatit jednou za rok, nikoli měsíčně. Ale loni ji to od dubna začaly vyplácet měsíčně. Takže jsem tam do kolonky, kde je jméno a příjmení, RC dítěte a pak kolik měsíců dala 3 měsíce, dole pod tím mi to vypocitalo tu správnou částku a pak na konci ale bylo, ze má doplatit 7000, tak já tomu nerozumím :/ neví si někdo rady? Jinak stažené zálohy, úhrn příjmu, pojistného atd. to vše mám dobře, problém je jen někde u toho dítěte, jen nevím kde.

Dekuju moc :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8455
15.2.21 09:05

Není rozdíl v tom, že od zaměstnavatele tam máš tu slevu jakoby už uplatněnou za ten 3/4 roku a ty jsi tam do formuláře dala, že si jej může uplatňovat jen 3 měsíce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1109
15.2.21 09:10

Pokud byla celý rok nezaopatřeným dítětem, tak vyplňuješ 12 měsíců. To, že to uplatňovala po část roku v práci, se projeví na sražené záloze, případně na úhrnu daňových bonusů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76778
15.2.21 09:10

@Kopretina282 Vždy dáváš 12 měsíců (krom situace, kdy se dítko narodilo nebo ho v průběhu roku začal uplatňovat někdo jiný). Ale tedy vyplňovat někomu dalšímu daňové přiznání, když o tom netušíš vůbec nic, to je tedy odvaha :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Kopretina282
15.2.21 10:17

Děkuji za odpověď, teď už mi to vychází :) Bála jsem se jen, aby, když slevu uplatňovala nějaké měsíce a já bych vyplnila 12 měsíců, aby to nebrali jako podvod nebo aby nemusela pak něco vracet. To, že se to projeví na sražené záloze, jsem netušila.

@j.a.n.i1 A z čeho usuzujete, že o tom nic nevím? Vyplňuji to už 5. rokem pro mě, manžela i tchyni. Z formuláře na MF to není zas tak těžké, jen tchyně vždy uplatňovala slevu na dítě za celý rok, a nyní to uplatňovala i nějaké měsíce, tak jsem si nebyla jen jistá a nechtěla jsem, aby z toho byl nějaký problém. Jinak mám přiznání vždy v pořádku. Žádný učený z nebe nespadl. A proto tato diskuzní fóra jsou, aby se lidé zeptali a druzí jim poradili. Kdyby každý měl takové uštěpačné a rýpavé komentáře, které se mimochodem nezakládají na pravdě (nevěděla jsem jednu věc - proto jsem se také zeptala), tak by se lidé ze strachu z těchto debilních komentářů ani nezeptali a diskuze by vůbec nemusely existovat… Přeji hezký zbytek dne ;)

• Citovat
  • Nahlásit
76778
15.2.21 11:22

@Kopretina282 Pokud si schopná se zeptat na to, na co ses zeptala, tak je dost jasné, že o tom nic nevíš a pouze vyplňuješ kolonky. Ano, chápu, že se zeptá někdo, kdo si pytlíkuje svoje DP, ovšem dovolit si vyplňovat DP někomu dalšímu s absolutní neznalostí věci, je minimálně hodně smutné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Kopretina282
15.2.21 11:35

Hodně smutný je spíše Váš pravopis - dovolím si opravit *jsi - já jsem, ty jsi. Učivo 3. třídy ZŠ, ale jak jsem již řekla, žádný učený z nebe nespadl ;), i když si nejsem vědoma, že bychom si tykaly.
Pokud vím, tak Vám daňové přiznání nevyplňuji. Můj dotaz zněl jasně, jasnou odpověď jsem na něj již dostala o komentáře výše nad Vaším komentářem, kdy komentující neměly potřebu zde cpát svoje domněnky a názory a kritizovat, ale pouze odpověděly na otázku, na kterou jsem se ptala (což je v diskuzích normální). Přiznání mám hotové, tak nerozumím tomu, proč zde stále cpete své domněnky a úsudky, které jsou naprosto bezpředmětné. Pokud máte tolik volného času a trávíte ho tím, že na někoho neustále na sociálních diskuzích útočíte, cpete mu o něm nebo jeho chování svou pravdu, i když ho vůbec neznáte a do jádra věci vůbec nevidíte, tak prosím, ale vyberte si nějakou jinou diskuzi, já na tyhle primitivní řeči nejsem ani zvědavá a ani na to nemám čas.

Hezký den podruhé a naposledy! :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
76778
15.2.21 11:39

@Kopretina282 Raději neopravuj, ani DP, ani pravopis… A jinak klasika, dojdou argumenty a hned tu máme tykání :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat