Vyplňování daňového přiznání k dani z nemovitosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

dahlia.1
Nováček 10 příspěvků 14.01.18 16:29
Vyplňování daňového přiznání k dani z nemovitosti

Ahoj holky, má někdo z vás zkušenost s vyplňováním formuláře daňového přiznání k dani z nemovitosti? Loni v listopadu nám s přítelem babička darovala dům a letos musíme podat daňové přiznání k dani z nemovitosti a nevíme si rady. Z katastru nemovitosti víme, že se jedná o 3 parcelní pozemky (zastavěná plocha a nádvoří, ostatní plocha a lesní pozemek) Chápu dobře, že budu muset vyplnit ve II. oddíle k daňi z pozemků údaje ohledně té zastavěné plochy „E“ a pak přiložit 2 listy k té ostatní ploše „G“ a lesnímu pozemku „C“? A jak je to ve III. oddíle „údaje k dani ze staveb a jednotek“ tam mám danit budovu respektive ten dům? On je ten dům totiž v rámci té parcely zastavěného nádvoří tak si nejsem jistá? Mám v tom prostě guláš :) Já doufám, že nám na FÚ kdyžtak pomůžou, ale člověk nikdy neví. Díky předem za rady.

Reklama

Reakce:

cecetka
Kelišová 7143 příspěvků 14.01.18 16:35

@dahlia.1 Vypln co dokazes, se zbytkem ti na FU poradi.
Ja se ho snazila vyplnit podle vysvetlivek cele, a pak jsem to na FU podle pokynu urednice opravovala :lol:

Bambulka12
Kecalka 170 příspěvků 2 inzeráty 14.01.18 16:39

Jestli jsi z vesnice, zkus se zeptat na OU, jestli Ti nepomůžou… mně takhle minulý rok udělali celé přiznání ;)

Uživatel je onlineJanli
Závislačka 4980 příspěvků 14.01.18 16:53

Dojdi na finančák a tam ti to pomůžou vyplnit. I můj manžel, který se pohybuje kolem nemovitostí, ho odmítá vyplňovat, protože mu to hlava nebere. Na finančáku jsou na to zvyklí :mrgreen:.

dahlia.1
Nováček 10 příspěvků 14.01.18 17:02

Díky holky :) Jsem z Prahy a ta nemovitost je na Praze Západ. Už jsem koukala, že budu muset na Pražského Povstání a ty recenze na zdejší pracovníky FÚ mě trošku vystrašily :mrgreen: Prý jsou „ochota sama“ tak snad na mě budou milí :roll: :)

Paola21
Závislačka 3384 příspěvků 14.01.18 17:05
@dahlia.1 píše:
Díky holky :) Jsem z Prahy a ta nemovitost je na Praze Západ. Už jsem koukala, že budu muset na Pražského Povstání a ty recenze na zdejší pracovníky FÚ mě trošku vystrašily :mrgreen: Prý jsou „ochota sama“ tak snad na mě budou milí :roll: :)

Snad natrefíš na někoho vstřícného, my šli na FÚ vyplňovat daň z nabytí a byl to docela očistec no. Všechno je o lidech.

Lekninka91
Extra třída :D 10110 příspěvků 14.01.18 17:26

Mne vsechno nadiktoval ten typek na financaku a mamka to mela stejne :mrgreen: tak snad i u vas budou v poho :palec:

Uživatel je onlinejenny.fields
Generální žvanilka 24296 příspěvků 14.01.18 17:59

Vezmi si sebou bomboniéru a jdi na finančák. Vyplňovali jsme sami, poslali a narazili na dobrou úřednici, která nám to opravila a mi vyrazně ušetřili.
Měla jsem klientu z FÚ a ta říkala, že tohle je otřesný papír, kterému pořádně ani ony nerozumí.

jakrop
Kecalka 169 příspěvků 15.01.18 09:30

Souhlas, pěkně popros na FÚ, oni Ti poradí a pomohou. Vyplň to, co dokážeš, aby bylo vidět, že snaha byla a řekni, že u zbytku si opravdu nejsi jistá a tak by ses raději chtěla zeptat, aby se to pak nemuselo opravovat. Jdi včas, ne na poslední chvíli, aby už nekoukali po hodinkách, že jim končí den, nebo po kalendáři, že jsi mohla přijít dřív a ne poslední den:)

dahlia.1
Nováček 10 příspěvků 17.01.18 12:00

Ahojte všichni :) tak jsem dnes byla na tom finančáku a paráda :potlesk: Paní se mi věnovala, sama mi diktovala co mám kam napsat i počítala na kalkulačce :D takže jsem se obávala zbytečně a podle toho kolik jsem tam viděla lidí v čekárně před kancelářemi jsou opravdu na to zvyklí. Tak se mějte hezky a ještě jednou dík. :mavam:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Jde to!

Naučte se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy. Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Detaily ústeckého masakru: Aleše a Marii vrah hodiny bil, pak znásilnil jejich dcery

U ústeckého krajského soudu dnes pokračovalo řízení s komplicem vraha z... číst dále >

Šlechtová zase jede bomby: Po tragédii v Janově se fotila se zříceným mostem na své dovolené!

Bývalá ministryně obrany Karla Šlechtová (41) má na dovolené na Balkáně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama