Výpočet částky dovolené po mateřské dovolené

7064
15.10.05 00:12

Výpočet částky dovolené po mateřské dovolené

Ahoj maminy, prosím o radu. Z čeho by měl vypočítat zaměstnavatel výši dovolené po mateřské (těch 20dnů, které se čerpají hned po skončení mateřské zároveň s rodičovským příspěvkem)? Z průměrné mzdy za poslední odpracované 3 měsíce? Přišla mi od zaměstnavatele nízká částka a než ho budu prudit, ráda bych věděla, jak to vlastně je… Předem díky za odpovědi. Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

750
15.10.05 07:23

Ahoj,
jestli jsem tě pochopila dobře, myslíš řádnou dovolenou , na kterou máš nárok jako zaměstnanec 20 prac. dnů za kalendářní rok. Tuto dovolenou, je možno vybrat ještě před nástupem na mateřskou dovolenou nebo což se mi zdá výhodnější až po zkončení mateřské před nástupem rodičovské, což je tvůj případ. Podle mého by jsi měla dostat částku přibližnou té, kterou jsi si vydělávala v práci před nástupem na mateřskou. Snad jsme ti aspoň trochu poradila, a určo se dojdi zeptat do účtárny ve své firmě. A pak se ozvi, jak jsi dopadla.
IVULE

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
204
15.10.05 10:20

Ahoj, ja ted skoncila materskoua prave docerpavam normalní dovcu, která mi jeste zbyla. Castka je stejná jako byl muj plat. Tak bych se radsi zeptala,misa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
15.10.05 10:52

Ahoj, pokud jsi po mateřské a vybíráš si dovolenou, průměr pro náhrady je po tak dlouhé době absence nulový, proto ti mzdovka musí vypočítat nový pravděpodobný průměr. Počítá se tak, že vezme v úvahu, kolik bys za předchozí kal.čtvrtletí pravděpodobně vydělala (včetně prémií i např. 13. nebo 14.platu) a podělí se hodinami, které bys pravděpodobně odpracovala.

Např. : chodíš denně na 8 hod a tvůj zákl. plat je 10.000 + 10% prémií, v červenci firma vyplácí 5000 na dovolenou. Jelikož dovolenou čerpáš teď ve IV.kvartálu, zohlední se pravděpodobný výdělek ve III.kvartálu (červenec, srpen, září).
Pravděpodobně bys vydělala: červenec : 10.000 + 1000 (prémie) + plat na dovolenou 5000 , fond pro osmičkáře 168 h (např.)
srpen : 10.000 + 1000 (prémie), fond pro osmičkáře 172 h (např.)
září : 10.000 + 1000 (prémie), fond pro osmičkáře 168 h (např.)
Celkové příjmy : 38.000 Kč / 508 h = 74,803 = nový pravděpodobný průměr pro náhrady pro IV.kvartál

Doufám, že je to srozumitelné. Čau. NOGGIE :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
7064
15.10.05 11:52

Ahoj mamky, moc díky za odpovědi, rozumím jim:-) Jde o to, že jsem brala 25000/hr. měs. a za dovolenou mi zaplatil 5500/20dnů. A to je hoooodně málo. Jdu se na něj vrhnout. Snad budu úspěšná. Díky moc. Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anettek23
3.1.13 13:08

rada s výpočtem

Ahoj, taky poprosím o radu zkušené a matematicky nadané kolegyně..

Pracovala jsem v bance cca 16 měsíců. Nebyla mi prodloužena smlouva na dobu určitou a skončila jsem tudíž 30.9.2012
Pak jsem nastoupila na UP, kde jsem v evidenci od 8.10.2012, podporu v nezamstnanosti budu pobírat do konce února. Nyní jsem ve 13.týdnu těhotenství, práci hledám, ale nepřijde mi to fér vůči budoucímu zaměstnavateli, také mi není vůbec dobře.
Dovedete někdo odvodit, kolik bych měla nárok na mateřskou, když jdu rovnou z Uradu prace?

P. S. v bance průměrná mzda 20tis hrubého, děkuji všem za rady a počty, jestli mám radši nastoupit a nechat se vyhodit ve zkušebce, nebo radši zůstat na uřadě

Díky Anet

´´´´

• Nahlásit
  • Citovat
2451
3.1.13 13:20

http://finexpert.e15.cz/…na-materskou
našla jsem toto, jinak by spíše poradil někdo ze sociálky apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
3.1.13 15:33

NO hlavně si musíš spočítat, jestli stihneš nastoupit na MD do 180 dní od skončení pracovního poměru, u tebe to myslím bude ťip ťop. Pokud ti to vyjde, budeš mít cca 70 procent z platu, pokud ne, tak mateřskou nedostaneš, jen rodičák :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
3.1.13 15:34

I když jak to tak počítám tak ti to asi nevyjde :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama