Výpočet denního vyměřovacího základu PPM u manžela

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
PenelopaW
Kecalka 429 příspěvků 4 inzeráty 01.10.18 18:11
Výpočet denního vyměřovacího základu PPM u manžela

Ahoj maminky,

obracím se na vás s dotazem, jestli některá neřešila podobnou věc. Aktuálně jsem na RD s holčičkou, která měla nedávno rok + nastupovala jsem na rodičovskou z mateřské. Podařilo se nám počít další dítko s termínem porodu na počátku dubna, tzn. ke konci února bych měla znovu nastupovat na MD. Holčičce bude cca 20 měsíců. Rodičák jsem si nastavila na 3 roky a abychom vyčerpali co největší částku, musím podat na ÚP žádost o změnu výše dávky. podle všeho bych měsíčně měla mít nárok na 70 % třicetinásobku denního vyměřovacího základu. Ale po telefonu mi referentka řekla, že těchto 70 % se může počítat i ze základu manžela, který má vyšší plat a tedy bude vyšší i ta měsíční dávka. Potřebuje k tomu potvrzení ČSSZ o denním vyměřovacím základu (formulář mám) a „papíry od mzdové o peněžité pomoci v mateřství“. Bojuji s tím druhým - co si pod tím mám představit :). Přiznám se, že už si nevybavuji, co přesně jsem dodávala na ČSSZ já, jestli nějaký platový výměr, a pokud, tak za jaké období. Nevíte prosím, co přesně si má manžel na personálním vyžádat?? Děkuji moc za odpovědi :kytka:.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Trinetka
Závislačka 4712 příspěvků 01.10.18 18:32

Myslím, že mzdovka to sežene sama.. a je to prostě normální vyměřovací základ dle mého..

PenelopaW
Kecalka 429 příspěvků 4 inzeráty 01.10.18 18:34
@Trinetka píše:
Myslím, že mzdovka to sežene sama.. a je to prostě normální vyměřovací základ dle mého..

Právě že mzdová vůbec netušila, co po ní chceme :) .

Trinetka
Závislačka 4712 příspěvků 01.10.18 18:35

@PenelopaW jj prostej vyměřovací základ :)

PenelopaW
Kecalka 429 příspěvků 4 inzeráty 01.10.18 18:37

Díky :)

AlčaM
Povídálka 25 příspěvků 31.10.18 13:01

Ahoj spešl prosím o odpověď, vyměřovací základ potřebuji od manžela a jeho účetní že prý nejde vytisknout zpětně. Je poslední den kdy si můžeme navýšit částku rodičovského prispevku na 31000 jinak propadne. Lze vyměřovací základ nahradit pr. Potvrzením o příjmu?

AlčaM
Povídálka 25 příspěvků 31.10.18 13:03
Vyměřovací základ

spešl prosím o odpověď, vyměřovací základ potřebuji od manžela a jeho účetní že prý nejde vytisknout zpětně. Je poslední den kdy si můžeme navýšit částku rodičovského prispevku na 31000 jinak propadne. Lze vyměřovací základ nahradit pr. Potvrzením o příjmu?

Nahlásit

Elishka1
Závislačka 2780 příspěvků 31.10.18 13:04

tak ať vyplní formulář ručně

AlčaM
Povídálka 25 příspěvků 31.10.18 13:34
@Elishka1 píše:
tak ať vyplní formulář ručně

Mám formulář- potvrzení o dením vyměřovacím základu ovlivnujicim výši rodičovského prispevku. K tomu jsem pochopila že má být od zaměstnavatele právě jako příloha-že mu vyjede z pc vyměřovací základ. Nebo to chápu špatně? :?

PenelopaW
Kecalka 429 příspěvků 4 inzeráty 31.10.18 13:41

A kdybys to dala na ÚP bez přílohy? Oni tě vyzvou, že ji máš doložit, ale když jim tam dáš formulář s nějakým průvodním dopisem, že žádáte o změnu, správní řízení by měli zahájit tak jako tak…

Elishka1
Závislačka 2780 příspěvků 31.10.18 13:42
@AlčaM píše:
Mám formulář- potvrzení o dením vyměřovacím základu ovlivnujicim výši rodičovského prispevku. K tomu jsem pochopila že má být od zaměstnavatele právě jako příloha-že mu vyjede z pc vyměřovací základ. Nebo to chápu špatně? :?

tento formulář https://www.cssz.cz/…Bn%C3%AD.pdf

ať si účetní vytiskne a dopíše to tam, když to nemůže z pc dostat

P4ja
Kelišová 6596 příspěvků 31.10.18 13:42
@AlčaM píše:
Mám formulář- potvrzení o dením vyměřovacím základu ovlivnujicim výši rodičovského prispevku. K tomu jsem pochopila že má být od zaměstnavatele právě jako příloha-že mu vyjede z pc vyměřovací základ. Nebo to chápu špatně? :?

A to, co máš nestačí ?? Volala bych na ÚP, je středa řeknou ti.

Elishka1
Závislačka 2780 příspěvků 31.10.18 13:46
@AlčaM píše:

a neměla bys to pak nést ještě na OSSZ? tam jim to taky chvilku potrvá

AlčaM
Povídálka 25 příspěvků 31.10.18 13:46
@PenelopaW píše:
A kdybys to dala na ÚP bez přílohy? Oni tě vyzvou, že ji máš doložit, ale když jim tam dáš formulář s nějakým průvodním dopisem, že žádáte o změnu, správní řízení by měli zahájit tak jako tak…

Opravdu to tak půjde 28.10. Byl malé 4 roky a nerada bych si prez 30.000 nechala uniknout. Stačí vyplnit formulář a přílohu sepsat ručně? Mám donést na OSSZ a poté na UP během dneška 8o tedy jsem teď trochu mimo byla bych ráda kdyby to vyšlo

PenelopaW
Kecalka 429 příspěvků 4 inzeráty 31.10.18 13:48

Jinak vyměřovací základ na základě podkladu od zaměstnavatele manželovi potvrzovala ČSSZ, to jsem pak nesla, spolu s žádostí o navýšení, na ÚP. Jestli to máš dnes stihnout oběhnout v jeden den, tak potěš pánbu :), to bych asi fakt zkusila vyřešit tím, že na ÚP dáš žádost o změnu výše (můžeš na podatelně), a potřebné doklady dodat v co nejbližší lhůtě. Oni by správně měli zahájit správní řízení, i když je žádost nekompletní (chybí v ní přílohy) a vyzvat tě k doložení toho, co chybí (odstranění vad žádosti). Ale je fakt, že mám zkušenost, že ÚP správní řád moc nerespektuje :-/.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >