Reklama

Výpočet denního vyměřovacího základu PPM u manžela

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

PenelopaW
Kecalka 404 příspěvků 4 inzeráty 01.10.18 18:11
Výpočet denního vyměřovacího základu PPM u manžela

Ahoj maminky,

obracím se na vás s dotazem, jestli některá neřešila podobnou věc. Aktuálně jsem na RD s holčičkou, která měla nedávno rok + nastupovala jsem na rodičovskou z mateřské. Podařilo se nám počít další dítko s termínem porodu na počátku dubna, tzn. ke konci února bych měla znovu nastupovat na MD. Holčičce bude cca 20 měsíců. Rodičák jsem si nastavila na 3 roky a abychom vyčerpali co největší částku, musím podat na ÚP žádost o změnu výše dávky. podle všeho bych měsíčně měla mít nárok na 70 % třicetinásobku denního vyměřovacího základu. Ale po telefonu mi referentka řekla, že těchto 70 % se může počítat i ze základu manžela, který má vyšší plat a tedy bude vyšší i ta měsíční dávka. Potřebuje k tomu potvrzení ČSSZ o denním vyměřovacím základu (formulář mám) a „papíry od mzdové o peněžité pomoci v mateřství“. Bojuji s tím druhým - co si pod tím mám představit :). Přiznám se, že už si nevybavuji, co přesně jsem dodávala na ČSSZ já, jestli nějaký platový výměr, a pokud, tak za jaké období. Nevíte prosím, co přesně si má manžel na personálním vyžádat?? Děkuji moc za odpovědi :kytka:.

Reklama

Reakce:

Trinetka
Závislačka 4667 příspěvků 01.10.18 18:32

Myslím, že mzdovka to sežene sama.. a je to prostě normální vyměřovací základ dle mého..

PenelopaW
Kecalka 404 příspěvků 4 inzeráty 01.10.18 18:34
@Trinetka píše:
Myslím, že mzdovka to sežene sama.. a je to prostě normální vyměřovací základ dle mého..

Právě že mzdová vůbec netušila, co po ní chceme :) .

Trinetka
Závislačka 4667 příspěvků 01.10.18 18:35

@PenelopaW jj prostej vyměřovací základ :)

PenelopaW
Kecalka 404 příspěvků 4 inzeráty 01.10.18 18:37

Díky :)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >