Výpočet dovolené po MD a RD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Netaneta
Kecalka 346 příspěvků 18.04.18 23:53
Vypocet dovolene po MD a RD

Ahoj, prosim o pomoc zejmena ucetni. Jsem na RD s prvnim synem. V praci smluva na dobu neurcitou, 5 tydnu dovolene. Z roku 2015 mi nezbyla zadna dovolena, predposledni tyden prosince 2015 jsem sla na neschopenku, na ktere jsem byla az do 25. 3. 2016, pak nastup na MD, potom RD, ta mi konci v cervenci 2018 a 14. 8. 2018 nastupuji na dalsi MD. Kdybych byla doma standardni tri roky, do zari 2021, na kolik dni dovolene bych mela narok? Sef chce, abych podepsala vypoved a potrebuju vedet, kolik mam pozadovat za uslou dovolenou, abych podpis vubec zvazovala. Moc diky za pomoc.

Reakce:
 
Lendeš
Kelišová 5416 příspěvků 19.04.18 08:27

Nejsem účetní, ale k dotazu… Pokud jsi nečerpala dovolenou mezi první MD a RD, tak tam máš ještě nevyčerpanou dovolenou z roku 2016.

A k té dovolené za 2018 a 2019. Pokud by ti trval prac. poměr, měla bys nárok za 2018 na celou roční dovolenou krácenou o 3/12 ročního nároku (za prvních 100 zmeškaných směn/prac. dní o 1/12 a za každých dalších 21 zmeškaných krácenou vždy o další 1/12, tak si to přepočítej kolik zmeškách na RD letos, brala jsem to do konce července). A v roce 2019, protože by ti to nedalo 60 odpracovaných dnů, pokud dobře počítám, tak bys měla nárok na dovolenou za odpracované dny, což by dalo 2/12 ročního nároku. Ale pokud bys tam měla ještě tu nevyčerpanou dovolenou z 2016 a tu bys nestihla vyčerpat před nástupem na MD v tom srpnu, ale čerpala ji po skončení MD, tak by ti to mohlo dohromady s čerpáním staré dovolené dát i těch 60 odpracovaných dní v 2019 a pak by za 2019 byl nárok na celou roční dovolenou.

A určitě chceš pracovní poměr ukončit? Další děti už neplánuješ a do téhle práce se vracet taky nechceš? Jinač výpověď podepisovat nebudeš, to jedině dohodu o ukončení prac. poměru a tam si pohlídej důvod ukončení (nadbytečnost, org. důvody) nebo, aby tam přímo bylo uvedeno odstupné, abys na něj měla nárok.

 
Netaneta
Kecalka 346 příspěvků 19.04.18 08:49

@Lendeš díky. Vracet se tam nebudu, odstěhovali jsme se a dojíždět pro mě nemá cenu, nebylo to nijak extra placené. Třetí dítě neplánujeme, ale stát se může ledacos. Moc se mi to podepisovat nechce, tak si zjišťuju, o kolik bych reálně přišla. Fakt je ten, že hned, jak mi skončí mateřská, budu stejně muset podepsat dohodu/výpověď, vracet se nebudu a řekla jsem to, takže se mnou nepočítají.

 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Články z Ona Dnes

Úsporná variace na svatomartinské menu. Hustá polévka i kuře jako husa

Svatý Martin se k nám sice chystá spíš na bílém bicyklu než na koni, ale... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >