Výpočet důchodu a přivýdělky na RD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

makarka
Kecalka 351 příspěvků 10.04.18 15:53
vypocet duchodu vs privydelky na rodic.dovolene

Ahoj, vyznate se nekdo prosim ve vypoctu duchodu?
Cerpam rodicovskou dovolenou a zaroven rodicovsky prispevek, celkem bych chtela oboje na 4 roky. V ramci toho si u jineho zamestnavatele privydelavam na DPČ. Ve srovnani s mymi puvodnimi prijmy je to samozrejme minimum…a tak se chci zeptat- „nenaredi“ mi soucasne male vydelky vypocet duchodu v budoucnosti? Vim, ze ty 4 roky mi budou normalne zapocitany do doby pojisteni, to neni problem… ale nevim, zda mi soucasne male privydelky zbytecne nesrazi celkovy prumer prijmu, z kterych se pak bude duchod vypocitavat. Díky moc :)

Přečtěte si článek: Rodičovský příspěvek 2018: Aktuální informace

Reklama

Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 12492 příspěvků 1 inzerát 10.04.18 15:56

Nechci kecat, ale myslím že se to počítá s posledních deseti let :think:

vokishka
Extra třída :D 11977 příspěvků 10.04.18 16:03

@ka2ka to ne, oni chtějí výdělky za posledních hodně let, rozhodně víc než deset. Dřív naopak platilo, že se posledních 10 let nepočítalo.

cecetka
Kelišová 7148 příspěvků 10.04.18 17:01

@makarka A kdy ti vychazi narok na duchod?

Nejde o to, kolik si privydelas, ale jake platis socialni pojisteni. Duchody se vypocitavaji z vyse odvedeneho pojisteni. Predpokladam, ze z privydelku platis jen dan z prijmu.
Nebo se mylim?

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 32931 příspěvků 1 inzerát 10.04.18 17:03

@makarka rodičovská dovolená patří do dob vyloučené pro výpočet důchodu

makarka
Kecalka 351 příspěvků 10.04.18 18:10

@cecetka ne, prave ze platim i zdravotni a socialni-mam smlouvu DPČ

makarka
Kecalka 351 příspěvků 10.04.18 18:10

@matkabagristy tak to by bylo super…diky

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková se uzavřela do sebe. Jaké jsou teď její plány a co bude dělat?

Prožívá nejhorší období svého života a projevuje se to na její psychice.... číst dále >

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Reklama