Výpočet mateřské-hodinová mzda

Anonymní
19.8.20 11:23

Výpočet mateřské-hodinová mzda

Ahoj holky :)
Můžete prosím někdo poradit. Pracuji již přes 2 roky u jedné firmy. Teď bych měla nastoupit na mateřskou. V práci mám smlouvu na neurčito, 20h týden a máme hodinovou mzdu. Z čeho se mi počítá mateřská? Vím, že je to nějaký vyměřovací základ ale jde mi o to, zda je to nějaký průměr hodin a hodinové mzdy, nebo to co mi skutečně celý rok chodilo na účet (výplatnice). Jde o to, že když byl ten koronavirus a zavřené školky, pobírala jsem 3 měsíce osetrovné které se vyplácí jinak, tudíž moje výplatnice byla 0kč, tak zda díky tomu ten průměr bude dole.. Děkuji za jakoukoliv odpověď :kytka: :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
384
19.8.20 11:26

Počítá se z hrubé mzdy (toho co máš na výplatníci za měsíc). Očr je tzv. vyloučena doba, takže výši mateřské neovlivní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.8.20 11:31

@Nicole 1234 a kolik procent z té hrubé mzdy to je měsíčně? :think: ta hrubá je asi průměrná za posledních 12 měsíců?

• Citovat
  • Nahlásit
13735
19.8.20 11:38
@Anonymní píše:
@Nicole 1234 a kolik procent z té hrubé mzdy to je měsíčně? :think: ta hrubá je asi průměrná za posledních 12 měsíců?

Ne není to průměrná, ale sečtene všechny měsíce. Ppm je 70% hrubé mzdy, ale ještě jsou tam redukce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
384
19.8.20 11:49

Hoď si to na internetu do nějaké kalkulačky. Je to složitější výpočet a neda se to vyjádřit jen tak v procentech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama