Výpočet mateřské, když jsem na nemocenské

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Dinnuska
Kecalka 350 příspěvků 15.08.18 10:13
výpočet mateřské ,když jsem na nemocenské

Ahoj ženský,

mám na vás dotaz. Byla jsem nemocná od začátku listopadu 2017. Do práce jsem nastoupila začátkem roku v lednu, ale koncem ledna se můj stav zase zhoršil. Tak jsem musela zas marodit. Do práce jsem šla 4.května. Mezitím jsem zjistila, že jsem těhotná a v červnu, přesněji 15.června na doporučení urologa jsem šla na rizikové těhu. Na mateřskou půjdu v polovině listopadu. Před tím jsem pracovala normálně, jsem xlet zaměstnaná na neurčito ve stejné práci. Jak se mi bude prosím pěkně počítat mateřská?

Přečtěte si článek: Peněžitá pomoc v mateřství 2018: Aktuální info

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

andelka83
Neúnavná pisatelka 19952 příspěvků 15.08.18 10:22

Mělo by to být podle platu za 12 měsíců, přičemž doba nemocenské se nepočítá.

Uživatel je onlineBubla_Bučková
Závislačka 3820 příspěvků 15.08.18 10:24

ano tak, bude to z průměru za leden a období toho 4.5.- 15.6. ,vypočítaji vyměřovací základ a z toho to odvodi.

Dinnuska
Kecalka 350 příspěvků 15.08.18 10:39

@Bubla_Bučková Ještě jsem četla , že je potřeba v posledních dvou letech mít zaplaceno nemocenské pojištění 270 kalendářních dnů .Od ledna 2017 jsem normálně dělala, max jsem si vzala nějakou dovolenou . Jestli teda nejsem úplně hloupá , počítala jsem kalendářní dny od ledna a teď ten leden-říjen 2017 ,leden a květen a červen 2018 jak to vycházelo po nemoci, což je nějakých 350kalendářních dní. Počítám to dobře ?

Dinnuska
Kecalka 350 příspěvků 15.08.18 10:42

Omlouvám se , pokud můj dotaz vyzní jakkoliv blbě ale na mzdové účto nejsem expert .

Závislačka 3820 příspěvků 15.08.18 10:44

tím se netrap, zaměstnaná si, jak píšeš x let, takže podmínku splňujes ;)

andelka83
Neúnavná pisatelka 19952 příspěvků 15.08.18 10:46
@Dinnuska píše:
@Bubla_Bučková Ještě jsem četla , že je potřeba v posledních dvou letech mít zaplaceno nemocenské pojištění 270 kalendářních dnů .Od ledna 2017 jsem normálně dělala, max jsem si vzala nějakou dovolenou . Jestli teda nejsem úplně hloupá , počítala jsem kalendářní dny od ledna a teď ten leden-říjen 2017 ,leden a květen a červen 2018 jak to vycházelo po nemoci, což je nějakých 350kalendářních dní. Počítám to dobře ?

Neřeš, máš smlouvu na neurčito a do odpracované doby se počítá i doba nemocenské,pokud probíhá během pracovního poměru.

Dinnuska
Kecalka 350 příspěvků 15.08.18 10:50

děkuju moc !

andelka83
Neúnavná pisatelka 19952 příspěvků 15.08.18 10:53

Já to mám podobné,3 týdny nemocenská na podzim,dva měsíce začátkem roku a teď 14 dní zase. Na md mám jít v půlce prosince. Normálně mi všechno vyjde,kolik budu mít PPM si spočítat neumím,ale nemocenská se do toho nepočítá a pracuju 2 roky v kuse takže v pohodě.

Závislačka 3820 příspěvků 15.08.18 10:56

pro mě to bude taky překvapení, každá kalkulačka ukazuje rozptyl až 6000 :mrgreen: no nechám se překvapit, kdyby to bylo stejně štědré jako neschopenka,tak se zlobit nebudu :mrgreen:

Dinnuska
Kecalka 350 příspěvků 15.08.18 11:38

No já třeba vůbec nevím, jak si to spočítat když leden nemám odpracovaný celej měsíc, květen taky ne a v červnu zas 15. Na rizikovou :zed:

andelka83
Neúnavná pisatelka 19952 příspěvků 15.08.18 11:40

@Dinnuska se necháme překvapit. Já mám 1 měsíc částečně, druhý pn,další měsíc částečně a pak teda duben- červenec jsem byla v práci pořád. Pak 2 měsíce pn a pak bude asi 2,5 mes ÚP. Takže jsem zvědavá.

Dinnuska
Kecalka 350 příspěvků 15.08.18 12:34

@andelka83 jo je to docela zajímavý na výpočty. Já jsem hlavne ráda, že Teda mateřskou řešit už nemusím. Teď jsem se docela zalekla :mavam:

Dinnuska
Kecalka 350 příspěvků 15.08.18 12:36

@andelka83

Spíš bych byla pěkně naštvaná ????. Loni jsem byla s holkou dva měsíce v nemocnici a nebyla jsem na nemocenské a i v nemocnici jsem pracovala. Dělám obchody a faktury, tak to se dá externě.. Tak kdybych elfa smůlu, štvalo y mě to, fakt makám když je třeba

Lendeš
Kelišová 5417 příspěvků 15.08.18 13:58

@Dinnuska Do těch potřebných 270 dnů se ti počítá i nemocenská při trvání prac. poměru, jak už bylo řečeno, takže nárok mít určitě budeš, to se neboj. A co se týče výše, tak standardně se to počítá z 12 měsíců před měsícem, ve kterém na PPM nastoupuješ. Nemocenská apod. se vyloučí. Pokud by tam nezbylo aspoň 30 kalendářních dnů, na které ten příjem připadá a kterými se pak dělí vyměřovací základ, tak vezmou první nejbližší kalendářní rok, ze kterého to vypočítat jde. Ale ty tam těch 30 kalendářních dnů mít budeš.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Cameron Diaz opustila svou kariéru a zmizela ze scény. Co teď dělá a s kým žije?

Když se řekne Cameron Diaz (46), každý si vybaví blonďatou krásku z 90. let,... číst dále >

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >