Výpočet mateřské na druhé dítě

111
10.4.16 15:00

Výpočet mateřské na druhé dítě

Ahoj maminky. Potrebuji poradit. Chci se zeptat, pokud se rozhodnu pobirat rodicovsky prispevek do dvou let ditete, ale doma budu do tri let a na druhou materskou nastoupim az mezi 2. a 3. rokem veku prvniho decka, z ceho se potom materska dovolena na druhe mimco pocita? Normalne z posledniho odpracovaneho roku nebo se vychazi z toho cca roku, kdy budu doma s prvnim deckem uz „zadarmo“? Moc dekuji! :-*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8115
10.4.16 15:06

Pokud pořad trvá pracovní poměr, a na ppm nastoupis mezi 2-3 rokem prvního dítěte, tak ppm bude stejná nebo vyšší jako u prvního ( totéž platí pokud by jsi nastoupila na ppm do 4 let věku předchozího dítěte ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
10.4.16 15:45

@myskalucka Pracovni pomer bzde trvat az do 3 let ditete, ale chci zvolit delku vyplaceni rodicovskeho prispevku na dva roky, jelikoz bychom do dvou let od porodu chteli druhe mimco :) Prijde mi prot zbytecne nechat si vyplacet minimalni sumu po dobu tri let :-) Jen jsem nevedela, abych popripade tim rokem doma bez RP neprisla o narok o PPM :-) Coz by se tedy podle Tvych slov stat nemelo ;-) Moc diky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8115
10.4.16 16:13

Pokud máš smlouvu na neurčito a otehotnis a porodis dřív ( třeba ve 2,5 letech prvního dítěte ), tak o ppm nepřijde a bude stejná nebo vyšší ( záleží jaký zrovna bude dvz v ten rok, já měla u syna vyšší dvz než u dcery, mám rozdíl necelých 2,5 let ). Tak rp si můžeš dovybrat dřív než skončí RD, to není problém, teda pokud máš v práci nahlášeno RD do 3 let veku ditete ( v tvém případě ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21583
28.1.17 11:00

Holky potřebuju radu, rodičák jsem měla do tří let dítěte, pak jsem ho prodloužila do čtyř let s tím že mi to zaměstnavatel dovolil,( příspěvek jsem si rozložila takže pořád pobírám rodičák ) pracovní smlouva mi pořád trvá. Druhé dítě se narodí předtím než budou čtyři prvnímu z čeho se mi bude počítat mateřská?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78751
28.1.17 11:08

@ka2ka Z toho samého co ta první, případně z náhrady za dovolenou po první mateřské, pokud by to vyšlo lépe a čerpala si ji dostatečně dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21583
28.1.17 11:09

@j.a.n.i1 díky moc, já si právě nebyla jistá jak to je když jsem si to prodlužovala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat