vypocet materske pro nepracojici???

256
23.2.05 13:34

vypocet materske pro nepracojici???

Ahoj holciny :lol: 8O ,
prosim vas muzete mi poradit?S pritelem{Cechem} zijeme momentalne v Anglii,ale za nejakou dobu se chystame jet domu do CR na porad.Chteli bychom miminko,ale jelikoz jsem nikdy v CR nepracovala a myslim,ze si ani jen tak rychle praci doma po prijezdu nenajdu,protoze v nasem meste je velka nezamestnanost.Zajimalo by me jak mi vypocitaji mateskou??To bude asi jen to minimum co?A kolik je to minimum?Dekuji.Misa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

137
23.2.05 13:48

Ahoj Kailo, to minimum je 120,– Kč na den a vyplácí ho OSSZ ode dne nástupu na MD po dobu myslím nějak kolem šesti měsíců. Po uplynutí téhle doby si zažádáš o rodičovský příspěvek a ten je asi 3500,– tuším. Takže žádná sláva… :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
256
23.2.05 19:55

8O Titinko moc ti dekuju,tak to teda vazne neni zadna slava.No nic prezili to ostatni,budeme to muset prezit ja i v te dobe muj manza.Diky Misa 8O :o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1272
23.2.05 20:09

ahoj,
já měla před nástupem na mateřskou stejný problém.musíš zajít na pracák,sociálky-všude ti řeknou co a jak,nejprve jdi na pracák.jestliže jsi v čechách nepracovala poslední 2 roky tak dostaneš rovnou rodičovský příspěvek,tj. 3500 na měsíc,porodné+ příspěvky od sociálky.ty ale jsou závislé od toho jestli budeš bydlet sama nebo ne,protože do tvých soc. dávek se počítají příjmy všech osob žijících ve spol . domácnosti.to znamená,že jestli budeš bydlet např. s rodiči tak jejich příjmy se započítávají do tvých dávek.já žiju s přítelem ani jeden nepracujem,máme 1 dítě-8 měsíční a já dostávám měsíčně cca 4200 kč.takže spíš počítej s tím,že musíte mít peníze našetřené na mateřskou.
každopádně to stojí zato,ať vám vše vyjde.
luka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
256
23.2.05 22:56

Ahoj Luka,
no v CR uz nejsem 5let,takze sem ani nikdy nebyla na pracaku.Vubec nevim jak co chodi,ale dekuji za odpoved.No prave se snazime setrit jak se da,ale ta materska je smesna.meli by davat aspon jednou vic,dyt veci pro mimiska jsou tak drahe.Ale to me neodradi,ja se na miminko uz mooooc tesim,takze mi ty penize jsou az na druhem miste,ale az bude ta realita,tak to bude asi dost tvrdy.Tak se mej a hezky a uzivej si mimiska.Misa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama