Výpočet mateřské z čeho a jak?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

monas14
Nováček 6 příspěvků 18.02.18 11:38
Vypocet materske z ceho a jak

Holkyyyy z ceho vseho se pocita materska? Jdu v cervnu na materskou a jelikoz za posledni rok nemam zadny vydelek resim co a jak. Novy zamestnavatel zna moji situaci a potrebuje me, na ty tri mesice me zamestna. staci nejaka dohoda nebo musi byt hpp? Dekujiiii.tech 270 pojisteni mam splneno, jen jsem tento rok cestovala takze prace nebyla ofiko 8)

Reklama

Reakce:

P4ja
Závislačka 4927 příspěvků 18.02.18 11:42

@monas14 Mateřská se počítá z výdělku za posledních 12 měsíců.
Pro tebe určitě lepší HPP, protože budeš mít nárok i na neschopenku, kdyby něco. A asi něco málo na mateřskou dostaneš. Jinak bys asi hned od porodu musela čerpat rodičovský příspěvek.
Zašla bych u vás na sociálku, oni ti poradí co a jak.

lachtanice86
Kelišová 5499 příspěvků 18.02.18 11:45

Lepší hpp. Výpočet bude z těch 3 měsíců.

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 18.02.18 11:48

@monas14 : no a vis o tom že aby jsi měla nárok na PPM, musíš být buď zaměstnaná nebo v ochranné lhůtě? Pokud jsi poslední rok nepracovala, tak tuto podmínku nesplnujes. Takže rozhodně práci na hpp. Splněno myslíš tím, že jsi si celý rok platila nemocenské pojištění?

P4ja
Závislačka 4927 příspěvků 18.02.18 11:55
@myskalucka píše:
@monas14 : no a vis o tom že aby jsi měla nárok na PPM, musíš být buď zaměstnaná nebo v ochranné lhůtě? Pokud jsi poslední rok nepracovala, tak tuto podmínku nesplnujes. Takže rozhodně práci na hpp. Splněno myslíš tím, že jsi si celý rok platila nemocenské pojištění?

Jj, sice je splněno těch 270 dní práce ve dvou letech, ale musíš platit nemocenské pojištění a nebo být v ochranné lhůtě 180 dní po zániku nemocenského pojištění.

monas14
Nováček 6 příspěvků 18.02.18 16:35

Tech 270 dni pojisteni je za posledni dva roky do nastupu na materskou coz mam, minuly rok uz jsem ale pracovala jen do dubna a pak jsem cestovala. zamestnavatel resi co mi dat za smlouvu kdyz je to uz jen na tri mesice protoze nevi co bude potrebuje na stejnou pozici i nekoho na hpp. Koukali jsme na nejaky druh dohody nad 10000 ktery se taky pocita. nevite o tom neco? Na mistni socialce nevi nikdo nic, je to marna snaha

P4ja
Závislačka 4927 příspěvků 18.02.18 16:43

@monas14 No musíš mít DPP a vydělat si víc než 10 tisíc měsíčně, a pak se z toho odvádí i sociální pojištění včetně nemocenského.
Ale pro tebe je opravdu nejlepší HPP kvůli neschopence.

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 18.02.18 16:46

@monas14 : to je sice hezký, ze mas za poslední 2 roky odpracováno, vale pokud v den nástupu nejsi zaměstnaná nebo nejsi v ochranné lhůtě z posledního ( nebo v tom, co jsi otěhotněla ) zaměstnání, tak prostě nárok nemáš. Proto určitě práci na hpp, že které plyne pojištění + ochranná lhůta stejně dlouhá jako zaměstnání.

Lendeš
Kelišová 5012 příspěvků 18.02.18 17:32
@monas14 píše:
Tech 270 dni pojisteni je za posledni dva roky do nastupu na materskou coz mam, minuly rok uz jsem ale pracovala jen do dubna a pak jsem cestovala. zamestnavatel resi co mi dat za smlouvu kdyz je to uz jen na tri mesice protoze nevi co bude potrebuje na stejnou pozici i nekoho na hpp. Koukali jsme na nejaky druh dohody nad 10000 ktery se taky pocita. nevite o tom neco? Na mistni socialce nevi nikdo nic, je to marna snaha

U DPP bys sice byla nemocensky pojištěná v měsíci, kdy přesáhneš 10 tis. Kč, ale neplyne z ní ochranná lhůta…takže by ti to muselo vyjít tak, aby sis přes těch 10 tis. vydělala i v měsíci, kdy na PPM nastupuješ - a nikdy nevíš, co v těhotenství nastane, takže bych na to nespoléhala.

U DPČ je problém v tom jak je v dohodě stanovená mzda, aby to nebylo zaměstnání malého rozsahu, protože z něj zase neplyne ochranná lhůta. Navíc je tam omezení, že můžeš pracovat max. 20 hodin týdně v průměru.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Chcete žít ve svém chateau? Můžete si jako Matěj von Osečany koupit tyto zámky

V České republice je momentálně k prodeji téměř stovka zámků, ročně se jich z... číst dále >

„Kazatel“ Klus se lidem začal zajídat: Nepolitikař a jen zpívej, vzkazují mu!

Najít tu správnou míru. To kdyby Tomáš Klus (32) uměl, nemusel by teď řešit,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dagmar Pecková: Lidé mi chyby odpouštěli, ale já si kopala hrob

Stála na slavných světových operních a koncertních scénách, zpívala pod... číst dále >

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Reklama