Výpočet mateřské ze zaměstnání i brigády

11.2.20 07:05

Vypocet mateřské ze zaměstnání i brigády

Chtěla bych se zeptat, jestli byste mi neporadily, jestli se mi mateřská bude počitat ze mzdy, kde jsem zaměstnaná i z brigády (dohoda o provedeni prace) kterou mám u jineho zaměstnavatele? Nebo jen z hlavniho pracovního poměru? :think: děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3406
11.2.20 07:09

Řekla bych, že jen z HPP. Zaměstnavatel za tebeodvadi povinné částky, na brigádě to už tedy dělat nemusí. Já jsem na brigádě byla 6 let v kuse před otehotnenim, a jelikož jsem byla celou tu dobu student, nikdo za mě nic neodvadel a nárok na PPM jsem tudíž neměla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10720
11.2.20 07:20

@moje_hvězdička no a jsou z té dohody odvody?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7778
11.2.20 07:22

Teoreticky může nárok vzniknout i z DPP. Máš výdělek nad 10 tis. měsíčně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3240
11.2.20 08:02

@moje_hvězdička záleží jak dlouho tu brigádu děláte a jaké máte měsíční výdělky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
335
11.2.20 08:53

Pokud z DPP není odváděno sociální pojištění tak jen z HPP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.2.20 08:56

Trochu se tady pripichnu s dotazem. Mám smlouvu na dobu neurčitou a jsem na Rd. Od prosince jsem v práci na dohodu a dělám do 10 tis, možná teď mi za únor vyjde přes. Zjistila jsem, že jsem těhotná a v srpnu půjdu na mateřskou. Počítala jsem, že bude stejná jako s prvním dítětem :think: nebo mi to ta dohoda teď nějak ovlivní?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.2.20 09:00

Ještě ppdotknu, že dohoda je u stejného zaměstnavatele a stejné pozici jako hpp.

• Nahlásit
  • Citovat
7778
11.2.20 09:26
@Anonymní píše:
Ještě ppdotknu, že dohoda je u stejného zaměstnavatele a stejné pozici jako hpp.

Mít dohodu u stejného zaměstnavatele na stejnou pozici jako máš pracovní poměr je v rozporu se zákoníkem práce.

Jinač dohoda nemá žádný vliv na PPM z pracovního poměru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.2.20 09:42
@Lendeš píše:
Mít dohodu u stejného zaměstnavatele na stejnou pozici jako máš pracovní poměr je v rozporu se zákoníkem práce.Jinač dohoda nemá žádný vliv na PPM z pracovního poměru.

I když jsem má rd a pobírá rodičovský příspěvek? V rozporu je to jen při ppm ne? V červnu dohodu budu končit.

• Nahlásit
  • Citovat
335
11.2.20 09:43
@Anonymní píše:
Ještě ppdotknu, že dohoda je u stejného zaměstnavatele a stejné pozici jako hpp.

Pokud ti z dohody neodvádí sociální - do deseti tisíc výdělku, jakože neodvádí, nemáš nárok na mateřskou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7778
11.2.20 09:44
@Anonymní píše:
I když jsem má rd a pobírá rodičovský příspěvek? V rozporu je to jen při ppm ne? V červnu dohodu budu končit.

Rodičovský příspevek s tím nesouvisí. Nejde mít na stejný druh práce další smlouvu nebo dohodu a je jedno, jestli jsi na té první smlouvě na RD nebo chodíš do práce. Měli jste se dohodnout na ukončení RD a třeba dočasném snížení úvazku dodatkem.

EDIT: Při PPM bys tu stejnou práci nemohla vykonávat vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.2.20 10:04
@Lendeš píše:
Rodičovský příspevek s tím nesouvisí. Nejde mít na stejný druh práce další smlouvu nebo dohodu a je jedno, jestli jsi na té první smlouvě na RD nebo chodíš do práce. Měli jste se dohodnout na ukončení RD a třeba dočasném snížení úvazku dodatkem.EDIT: Při PPM bys tu stejnou práci nemohla vykonávat vůbec.

OK když tohle pominu. Na rd jsem, mám dpp, na mateřskou na druhé dítě bych nárok měla mít tím, že přejdu z rd na PPM nebo tím dpp o mateřskou přijdu? Nebo se mám jít někam zeptat, na socialku nebo mzdovou v práci?

• Nahlásit
  • Citovat
7778
11.2.20 10:29
@Anonymní píše:
OK když tohle pominu. Na rd jsem, mám dpp, na mateřskou na druhé dítě bych nárok měla mít tím, že přejdu z rd na PPM nebo tím dpp o mateřskou přijdu? Nebo se mám jít někam zeptat, na socialku nebo mzdovou v práci?

Z pracovního poměru normálně nárok mít budeš, to dohoda nijak neovlivní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.2.20 13:21

Ahojky holky započítává se evidence úřadu práce do mateřské? Byla jsem 14 dní. A zda se započítává nemocenská byla jsem 1,5 měsíce. V období posledních 2 letech. Nárok na mateřskou mám to už vím.
Díky :)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama