Reklama

Výpočet MD po práci na poloviční úvazek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.17 13:02
vypocet md po praci na polovicni uvazek

Ahoj mam dotaz. Pracovala jsem 9 mesicu na zkrácený úvazek při rodičovské dovolené(mela jsem svou původní smlouvu - dodatek o zkracenem uvazku po dobu RD). Potom jsem po skončení nastoupila zpět na cely a teď jsem zjistila ze jsem znovu těhotná. Jak se mi bude vypocitavat mateřská dovolena? Ted jsem mela paragraf a ten mi vypocitali z průměru 12 měsícu což bylo hrozne málo protože jsem mela mzdu ze zkráceneho uvazku což se mi moc nepozdava.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62465 příspěvků 3 inzeráty 01.01.17 13:06

Paragraf ti vypočítali správně. A jinak nepíšeš, kolik (přesně) bude staršímu dítku v době, kdy budeš nastupovat na mateřskou, bez toho se nedá odpovědět.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.17 13:09

Dítěti budou presne 3 roky. RD mi skončila ted v srpnu. Na MD bych mela nastoupit v červnu.

xjuklickova
Kelišová 5081 příspěvků 1 inzerát 01.01.17 13:12

@j.a.n.i1 je rozdil, jesti ditku budou 3 roky, nebo 6? Ja jsem myslela, ze se materska proste pocita ze mzdy pred tehotenstvi?
Nejsem zakladatelka

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62465 příspěvků 3 inzeráty 01.01.17 13:17

@xjuklickova Je to rozdíl, protože do 4 let se aktuální mzda porovná s tou před první mateřskou a pokud je aktuální menší, ak se použije ta před první mateřskou. Jeto právě ochrana pro ty jako je zakladatelka, kdo pracoval na částečný, aby na tom nebyl bitý, ale z toho co píše se bude pohybovat někde kolem těch 4 let, takže nevím kam „spadne“. Ale zas pokud nad ty 4 roky, tak už by neměl ten zkrácený vůbec nebo moc ovlivňovat, protože bude dost dlouho pracovat na plný.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.17 13:27

@j.a.n.i1 dekuji tak to bych mela mít MD jako tu predeslou pokud se to počítá takhle protože dítěti budou 3. Moc dekuji za pomoc ;)

xjuklickova
Kelišová 5081 příspěvků 1 inzerát 01.01.17 13:31

@j.a.n.i1 dekuji za odpoved, muzu osobne rict, ze ohled na mzdu pred 1.tehotenstvim se nikdo nezaobiral. A ze tam rozdil byl celkem velky. V kazdem pripade jsem na druhou materskou nastupovala ve veku prvniho ditete 30 mesicu a mateřské jsem mela rozdilne asi o 6 tisic. :?

harpyje
Extra třída :D 10663 příspěvků 01.01.17 13:35

Jak máš staré děti? dřív tam tato chyba byla, a matky pracující při dětech skutečně znevýhodněny byly. tohle je „novinka“ stará maximálně 5 let (j. a.n. i. oprav mne)

selia
Ukecaná baba ;) 1937 příspěvků 9 inzerátů 01.01.17 13:40

@xjuklickova Také to platí pouze pokud trvá původní pracovní poměr.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62465 příspěvků 3 inzeráty 01.01.17 14:00

@harpyje řekla bych, že už je to o něco déle (ten čas děsně letí), ale jinak máš pravdu, je to celkem „novinka“

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62465 příspěvků 3 inzeráty 01.01.17 14:03
@selia píše:
@xjuklickova Také to platí pouze pokud trvá původní pracovní poměr.

Jojo, to je pravda, to jsem nezmiňovala, tím, že to bylo přímo v úvodním dotazu, že trvá. A jinak pokud to není extra dlouho, tak bych to případně zkusila „reklamovat“ mohla ti účetní blbě zašktnout kolonku v příloze o příjmech.

petulala
Ukecaná baba ;) 1129 příspěvků 01.01.17 15:26

Holky to by jste mohli poradit i me. Ja jsem na RP, ted v lednu dostanu posledni penize za prosinec. Nastupuji zaroven ted v lednu na MD. Pracovni uvazek mi stale trva u zamestnavatele pred prvni MD, ale pri RP jsme delala na plny i castecny i brigadne u jineho zamestnavatele. Jakou materskou budu mit. Ucetni mi rikala, ze se mi budou zapocitavat obe dve. Je to pravda? Zitra si jdu pro papiry k md, mam si rict tedy o dva, abych dala do obou zameatnani? Dekuji

xjuklickova
Kelišová 5081 příspěvků 1 inzerát 01.01.17 15:55

@harpyje ja man skoro 4 letou a roční, vracela jsem se po prvni materske do prace, na celý, ale bez prescasu a tim mi prumer hodne klesl, takze mi to nakonec udelalo tech 6 tis dolů

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62465 příspěvků 3 inzeráty 01.01.17 19:08

@xjuklickova Tak to si určitě měla mít mateřskou stejně vysokou.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62465 příspěvků 3 inzeráty 01.01.17 19:09

@petulala Pokud i v tom druhém zaměstnání splňuješ tu podmínku 270 dnů a bylo odváděno sociální a zdravotní, tak ano, z obojího… A nezapomeň si doktorovi říct o 2 papíry na PPM.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Reklama