Výpočet MD při změně zaměstnání

Ála10
13.4.10 13:55

Výpočet MD při změně zaměstnání

Ahoj,
měla bych dotaz.
Po materske dovolene jsem nastoupila zpet do zamestnani na 2 mesice. Protoze jsem hned po nastupu dostala vypoved.
Po tech 2 mesicich jsem nastoupila do noveho zamestnani, kde jsem zatim jen mesic. Snazime se ale o druhe decko, a tak by me zajimalo z ceho se presne vypocitama MD? Za jake obdobi? A v pripade, ze behem toho obdobi měním praci, bere se prumerný plat z obou zemestnani, nebo je rozhodujici jen to posledni?
Dik
Ala

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1814
13.4.10 14:04

Výše mateřské se Ti bude počítat z posledního pracovního poměru. Před nástupem na MD musíš mít splněnu podmínku nemocenského pojištění v délce nejméně 270 dnů za poslední 2 roky. Rodičovská dovolená se do té doby započítává, pokud pracovní poměr trval, což Tvůj případ je :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ála10
13.4.10 16:57

Rozumím tomu, že tu podmínku odpracovaných 270 dní splňuji, protože jsem byla stale zaměstnaná.
Ale v novem zamestnání jsem zatím jen měsíc (30dní) a kdybych ted otehotněla tak do nastupu na MD tam budu jen 240.
Pro vypočet MD se bere pruměr ze všech těch odpracovaných měsíců, nebo jen z posledního čtvrtletí?

A to mi ještě napada myšlenka, kdybych hned zustala na nemocenske (rizikovem) a v novem zamestnani bych odpracovala jen 90 dnů (3 mesíce) a zbytek byla na nemocenské. Z čeho se pak vypočítává MD?
Děkuju!

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama