Výpočet nemocenské po neplaceném volnu

4.8.17 10:32

Výpocet nemocenské po neplacenem volnu

Dobrý den,
dnes jsem obdržela nemocenskou od zaměstnavatele a podle mne je chybně vypočítaná. Na nemocenskou jsem nastoupila po 3 leté rodičovské a roce neplaceného volna. Byla jsem doma do 4 let věku dítěte. Po neplacenem volnu jsem nastoupila na nemocenskou a je poloviční, než pred odchodem na mateřskou. Před odchodem na mateřskou byl od ČSCZ denní vyměřovací zaklad 677,–Kč a zaměstnavatel mi teď vyplatil jen 335,–za den. Jak je to možné? Budu to řešit s účetní, ale než začnu, chci znát zkušenosti jiných.
Děkuji za odpovědi!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4.8.17 10:44

@Lenka ibermann
Před tím to bylo vypocteno že skutečného výdělku a teď z pravděpodobného nebo z minimální mzdy.
Te musí milovat v práci :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2713
4.8.17 10:48

Jo, kdybys nastoupila aspoň na chvíli, hned by to vypadalo jinak :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.8.17 10:59

Děkuji za odpovědi, ale nejsou zřetelné. Nerozumím jim. Longed-for-dream. Výpočet denního vyměřovacího zakladu je jen jeden a nebo se mylim amzdova účetní si to může vypočítat z čeho chce? Z min. Mzdy a nebo z pravděpodobného výdělku? Ja mysleka, že se bere průměr za 12 měsíců a nebo čtvrtletí aodectou se vyloučene dny ????

Nowuka2 Bohužel nastoupit jsem nemohla a ani nemůžu. Nechápu, proč by to mělo být jinak ????

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.8.17 11:09
@Nowuka2 píše:
Jo, kdybys nastoupila aspoň na chvíli, hned by to vypadalo jinak :palec:

Dobrý den, mojla bych prosím vědět, jaký by byl rozdíl? Nerozumím odpovědi. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.8.17 11:09

@Lenka ibermann
Zeptej se účetní a pak uvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.8.17 11:37
@longed-for-dream píše:
@Lenka ibermann
Zeptej se účetní a pak uvidíš.

Budu ji volat v pondělí a do té doby bych ctěla mít připravené argumenty. Naše účetní dělá chyby a je to děsný „škodič“.
Možná bych mohla v pondělí zavolat na ČSSZ a zeptat se jich, jaký mi vypočítali vyměřovací zaklad oni. Mělo by to být vypočítáno stejně, že? Od zaměstnavatele by denní dávka měla být vyšší v prvních 14ti dnech než zČSSZ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.8.17 11:39

@Lenka ibermann mam to podobne..měsíčně mi chodí kolem 5500..

• Citovat
  • Nahlásit
4.8.17 11:44

@Lenka ibermann
Mě tam plete ten rok neplaceneho volna. Podle mého nemáš nárok nanic.
Prvních čtrnáct dní víc? První tři dny vůbec. A pak jen pracovní dny. Počítá se to tam z redukce podle toho kolik máš náhradu mzdy za hodinu (propracované hodiny a výdělek v hrubé mzdě za předchozí tři měsíce kdy nastává sociální udalost). Pak sociálce od 15dne se posle roční výdělek. A kde nic tu nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.8.17 11:45
@Anonymní píše:
@Lenka ibermann mam to podobne..měsíčně mi chodí kolem 5500..

Dobrý den, děkuji ta odpověď. Výše se ale vypočítava z průměrne mzdy. Nevím, jakou mzdu jste měla vy. Takto se to srovnavat nedá. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76797
4.8.17 11:46

@Lenka ibermann To co platí CSSZ a to co platí zaměstnavatel za prvních 14 dní se každé počítá úplně jinak, takže porovnávat tyhle 2 čísla je naprostá pitomost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.8.17 11:50
@j.a.n.i1 píše:
@Lenka ibermann To co platí CSSZ a to co platí zaměstnavatel za prvních 14 dní se každé počítá úplně jinak, takže porovnávat tyhle 2 čísla je naprostá pitomost.

Děkuji za odpověď. Mohla byste mi tedy napsat z jaké mzdy vypočítá zaměstnavatel nemocenskou a z jaké mzdy vypočitá ČSSZ nemocenskou?
Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.8.17 11:54
@j.a.n.i1 píše:

Ja myslela, že vyměřovací zaklad je jen jeden a platí jak pro zaměstnavatele, tak ČSSZ s tim, že je zde ještě redukce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76797
4.8.17 11:55

@Lenka ibermann Zaměstnavatel z minulého kalendářního čtvrtletí a pokud tam nic není, tak z pravděpodobné mzdy. OSSZ z posledních 12 měsíců a když tam nic není, tak se couvá po jednotlivých letech, dokud se něco nenajde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.8.17 11:55

@Lenka ibermann
Tak…v tom případě bych se vyvarovala jakýkoli slova hodnoticiho sve účetní. A nešla bych tam určitě jako kapo všechno vím všechno znám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat