Výpočet nemocenské po ukončení rodicovske

2
7.4.17 21:45

Výpočet nemocenské po ukončení rodicovske

Ahoj holky, chtěla jsem se informovat…
Jsem na rodičovské dovolené, která mi končí 21.8.2017(2roky)
Plánujeme nyní další přírůstek, takže se zpět do zaměstnání zatím nehodlám vracet.Po dobu těhotenství budu na nemocenské, chtěla jsem se zeptat, jestli nevíte z čeho se mi ta nemocenská bude počítat. Druha mateřská se bude počítat z platu před první mateřskou, protože jsem v té ochranné lhůtě, ale jak je to s tou nemoce sílu, nevíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

4490
7.4.17 21:57

Fascinuje mě, že ještě nejste ani těhotná, ale u víte, že budete na PN

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.4.17 22:03

Co jit do prace? Jako kazdej… zavolej si si na urad, cislo zjistis diky Google a reknou ti vic. Hlavme ze vis, jak budes mit neschopenku, ale tohle si zjistit neumis. Mela sis dat rodicak na 3r a mela bys klid

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4490
7.4.17 22:17

@Baja84 jinak si prostě rozděl zbytek rodičáku do doby než budeš mít další PPM a máš to bez problémů a nebudeš muset řešit vycházky při PN,…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ZuzaMi
7.4.17 22:19

Proč si neprodloužíš stávající rodičák, když plánujete druhé a do práce nechceš?

• Nahlásit
  • Citovat
2
7.4.17 22:38

Holky, nesudte kdyz nevite jaka je situace se zamestnanim :lol: :lol: :lol:
Nevite, zda mam privydelek k materske, nebo jak jsem se zamestnavatelem domluvena, nebo nepobiram jeste neco :lol:
Rodicak si bohuzel prodlouzit nemuzu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4490
8.4.17 07:41

@Baja84 ale RP prodloužit lze a měnit výši každé 3 měsíce, ale opravdu me fascinuje, ze nejste těhotná a víte ze půjdete na neschopenku :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
217
8.4.17 07:56

A neplacené volno do 4 let věku prvního dítěte? Hlavně nebýt na neschopence-ty vycházky jsou strašně omezující!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1847
8.4.17 08:34

Třeba nemůže práci vykonávat v těhu. Já to taky tak měla že jsem v práci zůstat nemohla a náhradní práci pro mě neměli. šla jsem na nemocenskou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2671
8.4.17 08:46

@Diggy Jestli pro vás neměli práci, měla jste požádat o přeřazení na jinou. Pakliže by vám jí nebyli schopní zajistit, mohla jste být doma za náhradu mzdy ve výši 100%.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4490
8.4.17 10:00

@Diggy kdyby nemohla vykonávat práci, která není pro těhotné, tak jí musí zaměstnavatel přeřadit na jinou nebo nechat za 100% doma! Jako dr. by správně neměl vystavit PN bez zdr. důvodů, právě kvůli takovému zneužívání skrouhli vycházky na 6 hod/den i pro těhotné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7466
8.4.17 10:23

Pokud trvá pracovní poměr, tak je nejjednodušší požádat zaměstnavatele o prodloužení rodičovské dovolené. Jestliže dítě bude mít v srpnu teprve 2 roky, tak lze klidně RD prodloužit do 3 let, zaměstnavatel musí vyhovět.

A pokud trvá stejný pracovní poměr jako u předchozí PPM a na další PPM se nastoupí do 4 let věku předchozího dítěte, tak se bude počítat další PPM ze stejného vyměřovacího základu jako ta první PPM (pokud je ten vyměřovací základ vyšší než ten, který by byl zjištěný aktuálně).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama