Výpočet nemocenské při 12 hodinových směnách

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
toma0105
Kecalka 166 příspěvků 1 inzerát 11.12.18 18:49
Výpočet nemocenské při 12 hodinových směnách

Prosím o radu, jedná se mi o prvnich 15 dnů, které platí zaměstnavatel, otázka v nadpisu. Děkuji

Reakce:
lachtanice86
Kelišová 6917 příspěvků 11.12.18 18:54

@toma0105 od zaměstnavatele bude proplaceno 56hodin.

toma0105
Kecalka 166 příspěvků 1 inzerát 11.12.18 19:05

To je někde dáno?Zdá se mi to málo,myslela jsem,že proplatí směny,které jsem měla odpracovat v průběhu těch 15 dnů,samozřejmě 3 dny zadara.

eumedon
Extra třída :D 13965 příspěvků 11.12.18 20:37
@toma0105 píše:
To je někde dáno?Zdá se mi to málo,myslela jsem,že proplatí směny,které jsem měla odpracovat v průběhu těch 15 dnů,samozřejmě 3 dny zadara.

Podle mne ti neproplatí naplánované, ale neodpracované směny, nýbrž náhradu mzdy (a z toho možná nějaká procenta) podle průměrné denní sazby, vypočtené za nějaké předchozí rozhodné období. Dáno je to asi v zákoně o nemocenském pojištění.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64125 příspěvků 3 inzeráty 11.12.18 20:54
@eumedon píše:
Podle mne ti neproplatí naplánované, ale neodpracované směny, nýbrž náhradu mzdy (a z toho možná nějaká procenta) podle průměrné denní sazby, vypočtené za nějaké předchozí rozhodné období. Dáno je to asi v zákoně o nemocenském pojištění.

Ne, takhle se to počítá až od 15 dne, když vyplácí OSSZ, zaměstnavatel platí podle naplánovaných směn a to tak, že prvních 3 (ale myslím že max 24 hodin, tedy u dvanáctek 2) jsou neplacené a pak je to cca 60% a počítá se to ze stejného průměru jako dovolená.

eumedon
Extra třída :D 13965 příspěvků 11.12.18 21:01
@j.a.n.i1 píše:
Ne, takhle se to počítá až od 15 dne, když vyplácí OSSZ, zaměstnavatel platí podle naplánovaných směn a to tak, že prvních 3 (ale myslím že max 24 hodin, tedy u dvanáctek 2) jsou neplacené a pak je to cca 60% a počítá se to ze stejného průměru jako dovolená.

Aha, dík. Aspoň ten zákon jsem tedy poradil dobře?

Barry1997
Kecalka 168 příspěvků 11.12.18 22:03

Měla bych také dotaz. Od 23.10. marodím. Jsem na rizikovém těhotenství a také jsem pracovala 12h. Dnes mi přišla výplata za 3 dny v listopadu (z 14 dnů co platí ještě zaměstnavatel) a teď už budu dostávat peníze od sociálky. Chci se zeptat, když mi od zaměstnavatele přišlo 2258,–Kč. Zajímá mě zda mi sociálka vyplatí celých 60% nemocenské nebo jen část, když jsem nějaké peníze dostala od zaměstnavatele?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64125 příspěvků 3 inzeráty 12.12.18 06:32

@Barry1997 Jen tu cast od 15 dne dale.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s Ljubou Krbovou: Na manžela jsem občas dost temperamentní

Sympatická herečka Ljuba Krbová (60) je stálicí v seriálu Ulice. Kvůli tomu... číst dále >

Výměna, která se málem nedotočila: Patrik útočil na štáb a vyhazoval jej

Bylo to nefalšované drama. Úklidový šílenec Patrik ve středeční Výměně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >