Výpočet nemocenské z ošetřovneho...

Anonymní
30.3.21 20:56

Výpočet nemocenské z ošetřovneho...

Ahoj, mohl by mi někdo poradit… Mám normálně smlouvu na neurčito, momentálně jsem na osetrovnem se synem 5 let (zavřené školky) no a zjistila jsem že jsem těhotna, takže kdybych chtěla jít třeba v červnu na nemocenskou tak ten průměr na nemocenskou od ossz se mi bude počítat i z toho OČR?? Ja mám totiž celkem pěknou hrubou mzdu a dva měsíce na osetrovnem by mi celkem zkazili průměr, mám pocit že se to počítá z předchozího kalendářního čtvrtletí že?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7612
30.3.21 21:06

Tak o nemocenské rozhoduje lékař, ale ano zasáhne ti to do neschopenky a pravděpodobně i do PPM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3679
30.3.21 21:23
@Anonymní píše:
Ahoj, mohl by mi někdo poradit… Mám normálně smlouvu na neurčito, momentálně jsem na osetrovnem se synem 5 let (zavřené školky) no a zjistila jsem že jsem těhotna, takže kdybych chtěla jít třeba v červnu na nemocenskou tak ten průměr na nemocenskou od ossz se mi bude počítat i z toho OČR?? Ja mám totiž celkem pěknou hrubou mzdu a dva měsíce na osetrovnem by mi celkem zkazili průměr, mám pocit že se to počítá z předchozího kalendářního čtvrtletí že?

Dny osetrovneho se ti ve výpočtu odectou jako vyloučena doba a počítá se obvykle z predch. 12 mesicu

Příspěvek upraven 30.03.21 v 21:48

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4285
30.3.21 21:35

OČR se počítá do vyloučené doby.. pokud budeš přecházet z OČR na PN, tak by mělo být DVZ stejné, jako při OČR, to samé na PPM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3679
30.3.21 21:52
@Anik6 píše:
OČR se počítá do vyloučené doby.. pokud budeš přecházet z OČR na PN, tak by mělo být DVZ stejné, jako při OČR, to samé na PPM.

Pokud by měla např porad obdobny plat tak by měl být podobny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9248
30.3.21 21:56
@Anik6 píše:
OČR se počítá do vyloučené doby.. pokud budeš přecházet z OČR na PN, tak by mělo být DVZ stejné, jako při OČR, to samé na PPM.

Bude to z jiného období, takže stejný rozhodně být nemusí, navíc u PPM jsou jiná procenta pro redukce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4285
30.3.21 22:04

DvZ je vždy stejné… konečná částka za den se pak redukuje dle dávky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9248
30.3.21 22:16
@Anik6 píše:
DvZ je vždy stejné… konečná částka za den se pak redukuje dle dávky…
@Anik6 píše:
DvZ je vždy stejné… konečná částka za den se pak redukuje dle dávky…

Neredukovaný DVZ se redukuje, a to jinak u PN/ošetřovného a jinak u PPM a z redukovaného DVZ se pak teprve počítá denní dávka jako X % redukovaného DVZ. A DVZ samozřejmě záleží na období, ze kterého se počítá, takže může jednomu člověku vycházet různě v různém období.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat