Výpočet nemocenské, jak se počítá?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
toma0105
Kecalka 125 příspěvků 1 inzerát 30.09.18 12:54
Výpočet nemocenské,jak se počítá

Dobrý den, úplně se neorientuju ve výpočtu nemocenské, tak třeba tu bude nějaká mzdová účetní, nebo někdo, kdo tomu víc rozumí. Otázka zní:když půjdu na nemocenskou např. v prosinci, z kterých měsíců se mi bude počítat nemocenská? Moc děkuji.

Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63681 příspěvků 3 inzeráty 30.09.18 12:57

@toma0105 Prosinec 2017 - listopad 2018, tedy pro to, co bude vyplácet OSSZ, náhrada za prvních 14 dní se bude počítat červenec - září 2018.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17533 příspěvků 18 inzerátů 30.09.18 14:10

@j.a.n.i1 Jani, a jak je to, kdyz se jde z nemocenske na pracak? Vypocitava se podpora z nemocenske, nebo ze mzdy dle prac. smlouvy?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63681 příspěvků 3 inzeráty 30.09.18 16:05

@Svistice Ze mzdy.

Bubla_Bučková
Závislačka 4104 příspěvků 30.09.18 16:33

Nemá někdo aktuální zkušenost k porovnání dlouhodobá neschopenka versus výše mateřské? :mavam:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63681 příspěvků 3 inzeráty 30.09.18 16:36

@Bubla_Bučková No, že se každé počítá z jiného období, takže povětšinou porovnáváš jabka s hruškama… Ale pokud bys měla teoreticky furt úplně stejný plat, tak bude o něco hodně málo vyšší.

Bubla_Bučková
Závislačka 4104 příspěvků 30.09.18 16:45
@j.a.n.i1 píše:
@Bubla_Bučková No, že se každé počítá z jiného období, takže povětšinou porovnáváš jabka s hruškama… Ale pokud bys měla teoreticky furt úplně stejný plat, tak bude o něco hodně málo vyšší.

Ty jo, tak nechám se překvapit. Na internetu to na mě vyplivne částku v rozmezí různém až 6 tisíc.. Jo jo, plat stály, fixní. Výše neschopenky mě hodně mile překvapila, tak uvidím, kdyby to vycházelo podobně budu nadšená.. Ale popravdě neschopenka byla asi o 2 tisíce nižšího než běžná výplata :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.18 09:02

Dobrý den můžu se jen zeptat je tady někdo kdo rozumí výpočtu neschopenky? Chtěla bych se zeptat kolik asi dostanu když ossz platí neschopenku od 6.11 a kdy asi to dostanu? Mám minimální mzdu

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63681 příspěvků 3 inzeráty 11.12.18 11:23

Vychází mi baj oko 5500,– a přijde to do 30 dnů od toho, co zaměstnavatel dodá na OSSZ správně vyplněné podklady.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.18 11:51

Dobrý den dekuju za info můžu však ještě ale dotaz? Až dnes mi lékařka na kontrole řekla že na ossz chybí protokol o uraze volala jsem. Na ossz a tam mi řekli je má neschopenka v dosetrovani. Nechápu to. Protokol jsem si stáhla a mám ho poslat na ossz, v protokole ale píšou různé způsoby vzniku úrazu - alkohol, drogy prác. Úraz cízi zavinění atd.me se úraz stal nešťastnou události když sme doma skládali dřevo. A jak to je jestli je možný že mi. To ani nezaplatí?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >