Výpočet OČR u zkráceného úvazku a zároveň výpověď

Anonymní
24.2.21 16:26

Výpočet OČR u zkráceného úvazku a zároveň výpověď

Včera jsem se rozhodla podat výpověď a dnes čtu že se asi budou zavírat školky. V práci aktuálně pracuji na čtvrtinový úvazek(2 dny v týdnu),takže beru velmi malou výplatu, to je i jeden z důvodu mimo jiného proč chci odcházet. Můj dotaz zní, pokud školky opavdu zavřou a já budu tedy s dětmi nucena zůstat doma, jak mi bude vypláceno případné OČR? Z těch 2 dnů nějaká ta procenta nebo z hrubé mzdy kterou mám v dodatku smlouvy(mám klasickou smlouvu na plný úvazek z doby keště pře mateřskou kde je sazba za plný úvazek, ted po nástupu z rodičovské jsme podepisovali dodatek kde je tato mzda pokrácena na tu čtvrtinu). A také pokud budu čerpat OČR, posune se mi doba výpovědi? To bych nerada, chci odejít v termínu posledního dubna.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9231
24.2.21 17:45

Počítat se ti to bude z průměru a výpovědni doba se neprodlužuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
109
24.2.21 18:19

OČR se vypočítává z platu, tedy co ti konkrétně který měsíc poslali (ne co máš ve smlouvě ale co máš ve výplatnici) a to zprůměrují. Je úplně jedno jaký je to úvazek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76933
24.2.21 18:45
@EvaEpic píše:
OČR se vypočítává z platu, tedy co ti konkrétně který měsíc poslali (ne co máš ve smlouvě ale co máš ve výplatnici) a to zprůměrují. Je úplně jedno jaký je to úvazek.

Za normálních okolností mas pravdu, ted pro ten doplatek u malých platů úvazek roli hraje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3840
24.2.21 20:06

Bude se to počítat z toho, co sis vydělala. A jen upozornění - školní ošetřovné ti náleží jen po dobu, dokud jsi zaměstnaná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1098
24.2.21 20:36

@EvaEpic a mohu se zeptat kolik je ted vlastně ošetřovné?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.2.21 20:48

@j.a.n.i1 aha,no já mám čtvrtinový uvazek jen takže opravdu nízký plat, takže tam by to bylo jak s ošetřovným? Že by to dorovnali a já tak už neměla méně peněz?

• Citovat
  • Nahlásit
76933
24.2.21 21:03
@Anonymní píše:
@j.a.n.i1 aha,no já mám čtvrtinový uvazek jen takže opravdu nízký plat, takže tam by to bylo jak s ošetřovným? Že by to dorovnali a já tak už neměla méně peněz?

No právě ne, to dorovnani je podle uvazku, takze pokud treba nekdo bude mit placnu 15tis na plny uvazek, tak jemu to dorovnaji, ale tobe pri ctvrtinovem ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.3.21 14:00

Výpočet výše OČR

Ahoj, připojím se s dotazem.

Ráda bych věděla, jak se v mém případě vypočítá výše dávky při OČR, pokud by zůstaly školky nadále zavřené.

Nyní jsem na rodičovské dovolené. 7.4. budou dítěti 3 roky a já nastupuji 8.4. zpět do původního zaměstnání na zkrácený úvazek (0,8). Moje práce neumožňuje práci na homeoffice. Pokud bych musela zůstat rovnou po RD na OČR, není mi jasné, z jakého období se mi bude počítat vyměřovací základ (nemám problém nastoupit do práce na 1 den). Na mateřskou dovolenou jsem odcházela 20.2.2018. Do té doby jsem pracovala na plný úvazek. Během RD jsem vykonávala pro stejného zaměstnavatele jinou činnost z domova na DPČ. V některých měsících s příjmem 0Kč, jindy cca okolo 8-12 tisíc. Za rok 2018 mi byla ještě vyplácená dovolená za MD. Na dítě zároveň pobírám RP, ale předpokládám, že to zde nehraje roli.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat