Výpočet ošetřovného

354
18.1.16 18:06

Výpočet ošetřovného

Ahoj, pokud by tu byla ochotná mzdová účetní, prosím o radu :andel:

Vrátila jsem se v prosinci do zaměstnání po 5 letech mateřské, pár dní jsem odpracovala a pak jsem skončila na ošetřováku (dítě dostalo neštovice). Dříve jsem pracovala na plný úvazek (8h) a teď fyzicky chodím na poloviční (4h). Problém je ještě v tom, že ten poloviční úvazek nemám schválený. Řeším i přes advokáta tento nárok..Takže u zaměstnavatele jsem vedená stále na plný 100% úvazek.

Z čeho se mi ten ošetřovák má vypočítávat? Denní vyměrovací základ za poslední rok je tedy pro mě jaký, když jsem byla doma? A dělí se ještě tato částka ošetřováku na polovic u zkráceného úvazku? Nebo se úvazek v tomto případě neřeší?

Moc děkuji za odpověď.

Monika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11.2.16 13:30

Obnovuji diskzní téma.
Prosím o radu zkušenější maminky nebo nejlépe mzdovou účetní.
1.2.2016 jsem nastoupila po rodičovské dovolené 20 měsíců, zpět do původního zaměstnání. Na jinou pozici za výrazně méně peněz (na vlastní žádost z časových důvodů) Dvouletá dcera i přes pětiměsíční zvykání na jesličky opět nemocněla. Tento týden jsem to nějak splácala s manželem a dovolenou. Dnes mi však dr. řekla že ji do kolektivu nepustí celý další týden.
Moje otázka zní: pokud si vezmu ošetřování na dítě, z čeho a kolik mi bude vypočítáno ošetřovné?
Babičky na hlídání bohužel nemáme.
Děkuji za fundované reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama