Výpočet ošetřovného - dotaz na mzdovky

2721
23.3.20 08:46

Výpočet ošetřovného - dotaz na mzdovky

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, z čeho se vypočítává ošetřovné? Je to průměrný hodinový výdělek za předchozí čtvrtletí nebo průměr z posledních 12 platů? Jedná se mi o to, že zaměstnavatel chce, abych šla na OČR, tak si chci spočítat, jestli mi to udělá nějaký finanční rozdíl, kdybych šla ještě v březnu nebo jestli jít až od 1.4. Může mi to někdo prosím vysvětlit? Nastoupila jsem do práce od října, tudíž ve zkušební době jsem měla nižší plat než teď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
74821
23.3.20 09:15

@Sofie2013 Je to denní průměr za posledních 12 měsíců, tedy u tebe za dobu od nástupu do teď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1132
23.3.20 10:30

No zajímalo by mě, jak to budou počítat partnerce, která po mateřské nastoupila do práce a byla tam 2 týdny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
217
23.3.20 10:40
@gabrriel píše:
No zajímalo by mě, jak to budou počítat partnerce, která po mateřské nastoupila do práce a byla tam 2 týdny…

Úplně normálně…Jestli byla 2 týdny v únoru a pak OČR v březnu, tak z toho února. Jestli bude OČR v měsíci nástupu, tak tu přílohu účetní vyplní ručně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3585
23.3.20 11:48
@gabrriel píše:

Jestli je to nová práce, tak z pravděpodobného příjmu - většinou, co ma napsané ve smlouve

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10874
23.3.20 12:34
@j.a.n.i1 píše:
@Sofie2013 Je to denní průměr za posledních 12 měsíců, tedy u tebe za dobu od nástupu do teď.

Můžu se zeptat, jak je to v případě, že se za těch 12 měsíců změní úvazek? Zaměstnavatel je stejný, smlouva stejná, jen jde někdo např. z celého na poloviční úvazek nebo naopak z polovičního na plný. Pak se to počítá jen z těch měsíců stejného úvazku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74821
23.3.20 12:37

@zrcadlo ne, z 12 mesicu bez ohledu na uvazek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10874
23.3.20 12:41
@j.a.n.i1 píše:
@zrcadlo ne, z 12 mesicu bez ohledu na uvazek.

Takže když šel někdo na poloviční úvazek před dvěma měsíci a předtím byl na plném, tak teď bude brát OČR vyšší než byla jeho čistá mzda na tom polovičním? Pardon, že se ptám jako tatar, známá řeší, že jim zaměstnavatel nabízí 85% mzdy na překážkách doma, ale zároveň už se konečně rozhoupala jejich školka a je zavřená, takže by mohla i na OČR - chtěla vyjít vstříc zaměstnavateli, že by on ušetřil, ale nechtěla jít na 60%, když může brát 85%. Ale pokud je pravda to, co píšeš, tak si na OČR výrazně polepší :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74821
23.3.20 12:49

@zrcadlo Ona je otazka z ceho se pocita te prumer na prekazky, treba my ho mame z celeho roku taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.3.20 12:43

ošetřovné

Dobrý den, prosím o radu, z čeho se přesně vypočítá ošetřovné, když nemám opracovaný celý rok? Nastoupila jsem do práce v polovině záři, z čeho by se mi počítalo ošetřovné? Dokázal by někdo říct, co se více vyplatí jestli ošetřovné, nebo na 60% od zaměstnavatele? Předem děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Nahlásit
217
31.3.20 14:25
@Anonymní píše:
Dobrý den, prosím o radu, z čeho se přesně vypočítá ošetřovné, když nemám opracovaný celý rok? Nastoupila jsem do práce v polovině záři, z čeho by se mi počítalo ošetřovné? Dokázal by někdo říct, co se více vyplatí jestli ošetřovné, nebo na 60% od zaměstnavatele? Předem děkuji za odpovědi

Tak z tohoto posledního zaměstnání, tedy od září 2019 do února 2020, pokud nastoupíte na očr v březnu. Pokud až v dubnu, tak 9/2019-3/2020. Ten průměr na překážky se pro nemoc bere z předchozího 1/4, na „jiné“ náhrady ale může být upraven nějakou vnitřní směrnici, jak píšou holky výše. Stručně řečeno, pokud je celou dobu stejný úvazek a +- stejné peníze, tak to vyjde stejně. Rozdíl je hlavně při změně úvazku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
271
5.4.20 08:52

Poradíte prosím: na konci prosince 2019 jsem se vrátila z RD do zaměstnání. Jaký bude výpočet OČR za duben, bude to hrubá mzda prosinec až březen děleno počtem kalendářních dnů (Za prosinec 3 dny, leden 30, únor 29 a březen 30). Vyjde denní vyměřovací základ, který zredukuji? Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74821
5.4.20 10:09

@mystiq POkud jdeš na OCR až v dubnu, tak ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
271
5.4.20 12:09

@j.a.n.i1 ano, až v dubnu. Děkuji za info :palec:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat